مراسم قدردانی از عملکرد سربازان ارتش آلمان در افغانستان | DW | 13.10.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ارتش آلمان با برگزاری یک مراسم بزرگ از زحمات سربازان این کشور در دوره اقامت و فعالیت‌شان در افغانستان قدردانی کرد. رئيس جمهوری آلمان و همچنین رئیس پارلمان این کشور نیز در این مراسم حضور داشتند.

روز چهارشنبه ۱۳ اکتبر در میدان جمهوری شهر برلین و روبه‌روی ساختمان"رایشزتاگ" مراسم بزرگی در قدرشناسی از سربازان این کشور که در ۲۰ سال گذشته در هندوکش فعالیت داشتند، برگزار شد.خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی از محل برگزاری این مراسم به حضور سیاستمداران ارشد آلمان اشاره کرده است. از آن جمله، فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهوری آلمان و ولفگانگ شویبله، رئیس بوندس‌تاگ با حضور در این مراسم نظامی درباره نقش ارتش آلمان در افغانستان سخنرانی کردند.

رئیس جمهوری آلمان گفت که سربازان ارتش آلمان در مبارزه علیه تروریسم در افغانستان به اهداف تعیین شده دست یافتند. این در حالی است که هدف ایجاد یک نظام پایدار سیاسی در افغانستان عملی نشد. شویبله نیز در سخنرانی خود گفت که ماموریتی که ما برای سربازان آلمانی حاضر در افغانستان پیش‌بینی کرده بودیم، آنگونه که امید می‌رفت، با موفقیت به پایان نرسید.

او تاکید کرد که مسئولیت این موضوع متوجه سربازان ارتش آلمان نیست و پارلمان آلمان باید علت ناموفق بودن این ماموریت را جست‌وجو کرده و اعلام کند. شویبله تاکید کرد که باید از تجربه حضور نظامی آلمان در افغانستان نتیجه گیری کرد و آموخت.در حالی که طالبان حمله به پایتخت افغانستان را آغاز کرد. هلی‌کوپتر‌های نظامی شینوک آمریکایی در ۱۵ اوت ۲۰۲۱ بر فراز سفارت آمریکا در کابل به پرواز درآمدند. صدها نفر از کارکنان سفارت از این طریق منتقل شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Muhammad Qasim has seen Prophet Muhammad SAW many times in his dreams. In Qasim’s dreams Prophet Muhammad SAW has shared important messages for the Muslim ummah. Muhammad Qasim Dreams - Learn about these messages and their importance at

!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگزاری مراسم روز ملی اسپانیا با حضور پادشاه و ملکه این کشورروز ۱۲ اکتبر که سالروز کشف قاره آمریکا از سوی کریستف کلمب برای اسپانیا است، همواره از سوی مردم این کشور ارج نهاده می‌شود و یکی از تعطیلات ملی در این کشور است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود در پی برگزاری مراسم گلدن گلوب است🔺 انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود در پی برگزاری مراسم گلدن_گلوب است ▪ هنوز مشخص نیست که این مراسم چگونه برگزار می‌شود، و انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود درباره پوشش رسانه‌ای برنامه توضیحی نداده است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نمایش‌های رزمی در مقابل کیم جونگ اون در حاشیه نمایشگاه‌ تسلیحات پیشرفته کره شمالیرهبر کره شمالی در حاشیه این مراسم، ایالات متحده را منبع بی‌ثباتی و ایجاد تنش در شبه جزیره کره دانست. الله يوفقك و ينصرك و يحفظك يا ايها الزعيم العظيم المحبوب الحُر كيم جونگ اون اتمنى لفخامتكم و شعبكم الكريم الجبار التوفيق و التقدم و الازدهار في الجميع المجالات اینم یه دیکتاتور نادان دیگه ولی یارو خارش چیز شد!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک فعال حقوق‌ بشر در حمله مسلحانه در افغانستان کشته شدعبدالرحمن معاون فعال حقوق بشر در حمله مسلحانه در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان کشته شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه اسرائیل در راه آمریکا؛ ایران «در دستور کار» مذاکرات لاپید است🔺وزیر خارجه اسرائیل در راه آمریکا؛ ایران «در دستور کار» مذاکرات لاپید است ▪️یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائيل، برای گفت‌و‌گو با مقامات آمریکایی و حضور در جشن سالگرد «توافق‌های_ابراهیم» عازم واشنگتن شده است. اخرین نفس های رژیم کودک کش صهیونیستی به سر رسیده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اسپانیا؛ نابودی کارخانه سیمان در پی فوران آتشفشان در جزیره لاپالمافوران این آتشفشان هیچ کشته یا زخمی بر جای نگذاشت اما منجر به تخلیه بیش از ۶۰۰۰ نفر از منطقه شد. برخی از آنها همه دارایی‌شان را در جریان فوران و جاری شدن گدازه‌ها از دست دادند. در پی این حادثه حدود ۶۰۰ هکتار زمین و بیش از ۱۲۰۰ ساختمان ویران شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »