مراسم روز نکبت در فلسطین به صورت مجازی برگزار شد

26/02/1399 10:42 ب.ظ

رئیس «موسسه رواسی فلسطین» به آناتولی گفت در راستای تدابیر لازم جهت جلیوگیری از شیوع ویروس کرونا «روز نکبت» امسال به طور مجازی برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس «موسسه رواسی فلسطین» به آناتولی گفت در راستای تدابیر لازم جهت جلیوگیری از شیوع ویروس کرونا «روز نکبت» امسال به طور مجازی برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی 15.05.

2020 غزه/ خبرگزاری آناتولی فایزالحسینی٬ رئیس «موسسه رواسی فلسطین» در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: سالانه 15 می؛ «روز نکبت» را با برگزاری مراسم‌ متعدد گرامی می‌داریم، امسال در راستای تدابیر لازم جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این امر را از طریق شبکه‌های اجتماعی انجام دادیم.

مردم فلسطین 72 سال است که 15 می هر سال را همچون نماد اخراج اجباری، نابودی بافت اجتماعی و فرهنگی شان توسط دولت اسرائیل، با عنوان روز «نکبت» گرامی می‌دارند. روز نکبت برای اسرائیلی‌ها نماد تاسیس کشور و برای فلسطینیان یادآور اخراج اجباری و نابودی بافت اجتماعی و فرهنگی آنها به شمار می رود. جمعیت مهاجران فلسطینی از سال 1948 تاکنون در سراسر دنیا به 5.9 میلیون نفر رسیده است.

فلسطینی‌ها طی سال‌های اخیر نیز با تحولات و مشکلاتی نظیر عادی سازی روابط میان برخی کشورهای عربی و اسرائیل، اختلافات میان گروه‌های فلسطینی، ناتوانی سازمان‌های بین المللی و رفتارهای غیرحقوقی آمریکا و اسرائیل نیز روبرو بوده اند. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

هشدار جمعی از دانشگاهیان نسبت به افزایش مبتلایان به کرونا در خوزستان

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 907 نفر رسید

دو عضو گروه حمایت‌های اجتماعی «وفا» در حمله پ.ک.ک در وان جان باختنددو عضو گروه حمایت‌های‌اجتماعی وفا در حمله پ‌ک‌ک در وان جان باختند

تجمع پرستاران برزیلی در یادبود قربانیان کادر درمانی در مبارزه با کروناپرستاران در پایتخت برزیل به یاد بیش از یک صد همکار قربانی‌شان در جریان مبارزه علیه ویروس کرونا گرد هم جمع شدند.

در عملیات میت در شمال عراق٬ قالیا بکیر که سرکرده گروه تروریستی پ.ک.ک/کا.ج.کا در منطقه مخمور بود٬ از پای در آمددر عملیات میت در شمال عراق٬ قالیا بکیر که سرکرده گروه تروریستی پ.ک.ک/کا.ج.کا در منطقه مخمور بود٬ از پای در آمد

پیام سرکنسول ایران در ارزروم برای همبستگی در برابر اسرائیل