مراسم وداع دوستانه برای ترزا می | DW | 24.07.2019

02/05/1398 08:30:00 ب.ظ

نمایندگان حزب محافظه‌کار بریتانیا در مراسم دوستانه‌ای با ترزا می به عنوان رهبر حزب و رئیس دولت خداحافظی کردند. هم‌زمان رسانه‌های کشورهای گوناگون بر سر اعضای کابینه جدید به گمانه‌زنی پرداختند.

نمایندگان حزب محافظه‌کار بریتانیا در مراسم دوستانه‌ای با ترزا می به عنوان رهبر حزب و رئیس دولت خداحافظی کردند. هم‌زمان رسانه‌های کشورهای گوناگون بر سر اعضای کابینه جدید به گمانه‌زنی پرداختند. روز چهارشنبه، دوم مرداد (۲۴ ژوئیه) ترزا می رسما استعفانامه خود را به ملکه الیزابت تقدیم کرد.

به نظر برخی کارشناسان، به این ترتیب خانم می به یک نماینده ساده حزب محافظه‌کار تبدیل شده است که از این پس نقش قابل توجهی در تصمیم‌گیری‌های مهم کشورش نخواهد داشت.

این سیاستمدار ۶۲ ساله به مدت سه سال زمام امور بریتانیا را در دست داشت و بیش از هر چیز برای خروج آبرومندانه کشورش از اتحادیه اروپا (برگزیت) تلاش کرد. اما این تلاش‌ها بجز پیش‌نویس قراردادی با اتحادیه اروپا برای برگزیت حاصلی نداشت.

نمایندگان پارلمان بریتانیا، به‌ویژه هم‌حزبی‌های خانم می، در ماه‌های اخیر نه تنها از تلاش‌های او برای برگزیت حمایت نکردند بلکه بارها به او تاختند و او را فردی ناتوان معرفی کردند که باید هر چه زودتر میز صدارت را ترک می‌کرد. headtopics.com

به عنوان رییس حکومت خدا حافظی کرد نه به عنوان رییس دولت!

اتهام"دورویی" انتظار می‌رفت که مراسم خداحافظی او در پارلمان به‌سردی برگزار شود و حتی شمار زیادی از نمایندگان در آن حضور نیابند. اما صبح چهارشنبه پارلمان بریتانیا شاهد مراسم گرم و دوستانه خداحافظی ترزا می از پست نخست‌وزیری این کشور بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

چرا چیزی که گران شده دیگر ارزان نمی‌شود؟

به زبان ساده، چسبندگی قیمت به وضعیتی گفته می‌شود که «قیمت اسمی» کالاها در برابر متغیرهای کاهشی اقتصاد کلان مقاومت می‌کنند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مراسم فارغ التحصیلی دانش آموختگان پایگاه آموزش نظامی ترکیه در سومالی

رئیس جمهوری آمریکا با حضور غیرمنتظره خود در یک عروسی، مهمانان را شگفت‌زده کرد♦️ رئیس جمهوری آمریکا با حضور غیرمنتظره خود در یک عروسی، مهمانان را شگفت‌زده کرد ⚡️ عروس می گوید چندین درخواست برای پرزیدنت دونالد ترامپ فرستاده بود و از او خواهش کرده بود در مراسم آنها شرکت کند؛ ولی انتظار نداشت او به درخواستش عمل کند. تو ایرانم رسمه قبل انتخابات نماینده ها یک سره تو مراسم عزاداری هستن.با سرعت نور جابجا میشن . یک جوره فاز غم میگیرن انگار پدر مارشون مردن. دمش گرم. پرچمش بالاست. پشمااااام

زیردریایی گمشده فرانسوی پس از پنجاه سال پیدا شد | DW | 23.07.2019نیروی دریایی فرانسه یک زیردریایی را پیدا کرد که ۵۱ سال پیش در اعماق دریا ناپدید شده بود. فرانسه پیدا شدن این زیردریایی را یک 'موفقیت' خوانده و برای ۵۲ خدمه آن مراسم یادبود برگزار کرده است. یعنی خدمه اش از گشنگی مردن؟!

آخرین خبرهای چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۸ | DW | 24.07.2019آره شما راست میگی...اصلا شما زورو... American Soldiers should be cautious because Iran has many more proxy rebellion in middle east فرمانده سنتکام مزاح میفرمایند شاید پهباد خودشون و زدن

هشدار آمریکا به شرکت‌های هوانوردی بین‌المللی درباره همکاری با ایران | DW | 24.07.2019وزارت خزانه‌داری آمریکا در گزارشی تازه به 'اقدامات بی‌ثبات‌کننده' برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی اشاره کرده و نسبت به انتقال 'غیر مجاز' کالا و خدمات به این شرکت‌ها به شدت هشدار داده است.

'حمله موشکی اسرائيل' به اهدافی در نزدیکی بلندی‌های جولان | DW | 24.07.2019شامگاه سه‌شنبه اول مرداد (۲۳ ژوئیه) 'موشک‌های اسرائیل' منطقه 'تل‌الحرا' در استان درعا واقع در جنوب دمشق، پایتخت سوریه را هدف قرار دادند. به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه، سانا، این حملات باعث بروز خساراتی در این منطقه شده است.