مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی؛ غیبت‌های بحث‌انگیز و بحث تحریم و هسته‌ای | DW | 05.08.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مراسم ادای سوگند هشتمین رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران با حضور شماری از مهمانان خارجی برگزار شد. دستکم چهار چهره شاخص قبلی و فعلی جمهوری اسلامی در این مراسم غایب بودند. شمار مقام‌های ارشد خارجی هم اندک بود.

مراسم ادای سوگند رئیس دولت سیزدهم و هشتمین رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران با حضور شماری از مهمانان خارجی برگزار شد. این در حالی است که محمد خاتمی و محمود احمدی‌نژاد، روسای جمهور اسبق ایران در این مراسم حضور نداشتند. صادق آملی لاریجانی، رئیس شورای تشخیص مصلحت نظام و علی لاریجانی، رئیس سابق مجلس و نامزد انتخابات ریاست جمهوری اخیر که رد صلاحیتش بحث‌انگیز شد نیز از غایبان دیگر این مراسم بودند.

مهم‌ترین نکته در ترکیب مهمانان خارجی در این مراسم، تعداد معدود رهبران سیاسی و سیاستمداران طراز نخست کشورهای دیگر بود.به عنوان نمونه از ۲۲ رئیس جمهور، امیر و نخست‌وزیری که در مراسم تحلیف حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ شرکت کرده بودند، در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی چهار رئیس جمهور و نخست‌وزیر مشاهده می‌شدند. در مراسم تحلیف سال ۱۳۹۲ فدریکا موگرینی، هماهنگ کننده سیاست خارجی اروپا شرکت کرده بود. اما این بار جوزپ بورل، جانشین موٰگرینی اقدام به اعزام معاون خود کرده بود.نخستین سخنران مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، رئيس مجلس شورای اسلامی بود. قالیباف به تاریخ مبارزه مردم برای حقوق خود از اعلام مشروطیت تا امروز سخن گفته و مدعی شده بود که این راه نام افرادی همچون شیخ فضل‌الله نوری و قاسم سلیمانی را برتارک دارد.

پس از قالیباف، محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه سخن گفت و با بیان جملاتی کلی به وظایف تعیین شده در قانون اساسی برای رئیس قوه مجریه بسنده کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

حضور اتحادیه اروپا درد داشت برای همتون

کشور های کدا گشنه. اومدن سهم خودشنو بگیرند. ماراچهبکار اید اینها.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد نرگس محمدی به خارجی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حضور در مراسم تحلیف رئیسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است🔺شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است او در این گفت‌وگو که ۱۳ مرداد منتشر شد، گفت که وضعیت این بار متفاوت است و نیروها دارند «فقط مردم» از جمله «جوانانی را که تشنه‌اند و به دنبال حقوق خود هستند، می‌کشند.» Wishful thinking, as always. والا شاهزاده ...مگر اینکه خودمونو میخ کنیم.... آخرین امیدتان هم از بین رفت.۸ سال سگ دست آموزتان روحانی که سودای براندازی در سر داشت و از درون و بیرون حمایت شد هیچ غلطی نکرد .امروز که همچون شماها به زباله دان تاریخ پیوست دیگر برای همیشه این آرزو را به گور خواهی برد.به جای این توهمات حواستان به کلاهتان باشه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ورود میهمانان خارجی مراسم تحلیف رئیس جمهور - 3- عکس خبری تسنیم | Tasnimاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید حیف از یک ریال واسه این کارا هزینه بشه ابدارچی سفارتها همه اومدن😂😂😂
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نایب رئیس مجلس جزئیات مراسم تحلیف ریاست جمهوری را تشریح کردنایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جزئیات مراسم تحلیف ریاست جمهور، گفت: شنبه یا یکشنبه اسامی وزرای پیشنهادی برای وزرات خانه‌های دولت سیزدهم به مجلس شورای اسلام داده خواهد شد. البته اسم اینو وزرای پیشنهادی نمیشه گذاشت و درواقع وزرای معرفی شده رئیس جمهور هست(در قانون وگرنه جمهوری نداریم که رئیس داشته باشه) که مجلس تایید یا ردشون میکنه برای گزینه های بیش از یکی میشه گفت پیشنهادی همونطور که رفراندوم ج.ا به مردم حق انتخاب نداد و صرفا تایید یا رد بود مجلس شورای اسلام🤔🤔🤔
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصادف دو قطار مسافربری در جمهوری چک؛ چند کشته و ده‌ها زخمی | DW | 04.08.2021در تصادف دو قطار مسافربری در جمهوری چک دست‌کم سه نفر کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند. طبق گزارش رسانه‌های آلمان حال هفت نفر از مجروحان وخیم است. نیروهای امدادگر آلمانی و چک در محل حادثه حضور دارند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سفر رهبر جریان حکمت ملی عراق به ایران برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رییسیرهبر جریان حکمت ملی عراق برای برای شرکت در مراسم تحلیف ابراهیم رییسی رییس جمهور جدید ایران به تهران سفر کرد . 🖕🖕🖕🖕 ای ریدم به قبرت خمینی هندی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »