مذاکرات وین در «مرحله پایانی»؛ باقری برای مشورت درباره برجام عازم تهران شد

04/12/1400 10:46:00 ب.ظ

سفر علی باقری کنی به تهران در چارچوب «ترددهای معمول در جریان گفت‌وگوها» صورت می‌گیرد و مذاکره‌کنندگان ارشد اروپایی نیز این هفته برای برخی مشورت‌ها از وین خارج شدند.

سفر علی باقری کنی به تهران در چارچوب «ترددهای معمول در جریان گفت‌وگوها» صورت می‌گیرد و مذاکره‌کنندگان ارشد اروپایی نیز این هفته برای برخی مشورت‌ها از وین خارج شدند. share نسخه چاپی رسانه‌های ایران گزارش دادند که علی باقری‌کنی، مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی در مذاکرات وین، شامگاه چهارشنبه چهارم اسفند در «سفری بسیار کوتاه» راهی تهران شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، اعضای هیات کارشناسی ایران در وین حضور خواهند داشت و به رایزنی‌ها ادامه می‌دهند.

این گزارش می‌افزاید که سفر آقای باقری به تهران در چارچوب «ترددهای معمول در جریان گفت‌وگوها» صورت می‌گیرد و مذاکره‌کنندگان ارشد اروپایی نیز این هفته برای برخی مشورت‌ها از وین خارج شدند. در همین حال، سازمان انرژی اتمی ایران شامگاه چهارشنبه اعلام کرد بهروز کمالوندی، سخنگوی این سازمان، برای انجام رایزنی‌های فنی بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وین سفر کرده است.

همزمان با تازه‌ترین تحولات مذاکرات وین که با هدف احیای برجام و لغو تحریم‌های آمریکا در جریان است، پایگاه خبری آکسیوس به نقل از یک مقام ارشد آمریکا نوشت که با توجه به سرعت پیشرفت‌های هسته‌ای ایران و اهمیت آن برای احیای برجام، زمان بسیار اندکی برای حل مسائل باقی مانده است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

مذاکرات وین؛ علی باقری برای مشورت با مقام‌های ایران به تهران بر می‌گرددرسانه‌های ایران خبر داده‌اند که علی باقری برای مشورت و بررسی آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای، امشب چهارشنبه در سفری کوتاه، به تهران می‌رود.

امیرعبداللهیان: به نتیجه مذاکرات در وین خوشبینیم/چند موضوع باقی مانده، جزو خطوط قرمز ماستامیرعبداللهیان: *به نتیجه مذاکرات در وین خوشبینیم *چند موضوع باقی مانده، جزو خطوط قرمز ماست *هنوز در موضوع تضمین نتوانسته‌ایم یک ابتکار عملی و قابل اعتماد را از طرف آمریکایی دریافت کنیم خاک بر سر وزیر خارجه ایران که نفهمیده در عالم سیاست تضمین معنی ندارد و تضمین قراردادها و معاهدات بین المللی برد برد بودن است و به محض اینکه یک طرف حس کند نفعش از دست رفته است از معاهده و یا قرارداد خارج می شود . تضمین حفظ ذخایر غنی شده اورانیوم در ایران است.

مورا: مذاکرات وین در لحظه سرنوشت‌سازی قرار دارد/ نتیجه نامشخص استمورا، مذاکره‌کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین: *مذاکرات وین در لحظه سرنوشت‌سازی قرار دارد *پس از ۱۰ ماه مذاکره به پایان کار نزدیک می‌شویم *نتیجه نامشخص است *مسائل مهم باید حل شوند *کار فشرده در کوبورگ ادامه داد

اولیانوف: مذاکرات وین در شرف عبور از خط پایان استنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین با ارائه گزارشی از دیدار با نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین از پیش‌رفت عمده در روند مذاکرات خبر داد.

نوری: امروز می خواهند در ۴۵ دقیقه برای طرح صیانت تصمیم گیری کنندیک عضو کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس نباید جلسات کمیسیون ها در زمان بررسی بودجه تشکیل شود. ما در زمان بررسی بودجه فرصت نمی کنیم به موضوع مهم طرح صیانت آن هم در ۴۵ دقیقه رسیدگی کنیم.

رقابت 11 بانوی اسنوکرباز سعودی برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و جهانمراحل آماده‌سازی فدراسیون بیلیارد و اسنوکر پادشاهی عربی سعودی برای نخستین حضور رسمی زنان این کشور در مسابقات قهرمانی جهان و همچنین مسابقات اسنوکر قهرمانی