مذاکرات برجام و احتمال رفع تحریم‌های خامنه‌ای توسط آمریکا | DW | 27.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

موضوع رفع تحریم‌های خامنه‌ای در دستور کار بایدن قرار دارد. رفع این تحریم‌ها بر دامنه انتقاد از دولت او خواهد افزود. اکثر این تحریم‌ها جنبه نمادین دارند. به‌رغم آن، جمهوری اسلامی این تحریم‌ها را اهانت به خود تلقی می‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

فرستنده خبری"ان‌بی‌سی" با انتشار گزارشی به احتمال رفع تحریم‌های رهبر جمههوری اسلامی ایران پرداخته است. هدف از این اقدام، هموار کردن راه کسب توافق بر سر احیای برجام اعلام شده است.

فرستنده"ان‌بی‌سی" به نقل از ولی نصر، پروفسور مسائل بین‌الملل و مطالعات خاورمیانه در دانشگاه جانز هاپکینز گفته است که به باور او این یکی از خواست‌های اصلی هیات نمایندگی ایران در گفت‌وگوهای ناظر بر بازگشت به تعهدات برجامی از سوی هر دو کشور ایران و آمریکا است.این پژوهشگر مسائل بین‌الملل در عین حال افزوده است که به باور او دولت آمریکا نیز با رفع این تحریم‌ها مشکل چندانی ندارد.

این تحریم‌‌ها شامل منع سفر به آمریکا و انجام تراکنش‌های مالی با شرکت‌های آمریکایی بود. این در حالی است که تقریبا همه این تحریم‌ها جنبه سمبلیک و نمادین داشتند. بدیهی است که خامنه‌ای برنامه‌ای برای سفر به آمریکا نداشته و او و نزدیکانش در بیت رهبری دارایی در آمریکا ندارند که مشمول تحریم‌ها گردد. علی واعظ، یکی از همکاران اندیشکده بحران‌های بین‌المللی بر این باور است که رفع این تحریم‌ها می‌تواند به دولت بایدن در وادار ساختن ایران به پذیرش برخی از مسائل حساس در مذاکرات غیرمستقیم برجام یاری رساند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مضافا اگر این تحریم‌ها جنبه نمایشی دارند تحریم خامنه ای بعنوان رهبر دیکتاتوری تروریستی فاسد و جنایتکار اولویت است نه اینکه برداشته شود زیرا همه چیز به دستور او انجام میشو‌و‌ او ‌مسئول شماره یک است. ایران اعتصابات_سراسری اعتصابات_کارگری

😆😆 آقا اینا در مورد رهبر ما چی فکر کردن خدایی ؟؟!! مگه قذافیه که فقط تحریم‌های مربوط به خودشو بردارید بیاد پای مذاکره ؟؟ 😄😄 مغز فناوری‌فندوقی‌های با مزه 😂

لغو_تحریم_بیت_رهبری_ممنوع با_رژیم_جنایتکار_مماشات_نکنید نه_به_جمهوري_اسلامي No2IR

نمادین!!!

رژیم اخوندی از هر طرف شیرازه اش از هم وارفته و در حال ازهم گسستن است. مشارکت ۵ درصدی در انتخابات رژیم چیزی نیست که شما از ان خبر نداشته باشید. حمایت اتحادیه اروپا ودر راس ان دولت المان، بخاطر منافع (بخوان غارت) تجاری ، شرم اور وموجب هتک هیثیت المان است و در رژیم بعدی عواقب دارد

حالا که جو خوابالو چسبیده به آخوندها، اروپا هم به اپوزسیون پیوست. چهل ساله رژیم آخوندی تمام قوانین حقوق بشری را نقض کرده، اروپا چشم و گوشش بسته بود، از دیروز آلمان پیشتاز محکوم کردن نظام آخوندی شده. فقط بدونید، بعد از سرنگونی نظام، شما جای در بازار ایران ندارید.

خر جد و آبا خودتونه تحریم های نمادین کدومه بیناموس؟ برید برسی کنید سرمایه کلی بلوکه شده ی رهبر جاکش و اهل بیت بی پدرش رو بعد حرف مفت بزنید ریدم تو حلقه_مصباح نه_به_جمهوی_اسلامی مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

دولت بایدن برای رساندن پول به رژیم ایران وظیفه دارد ، و این مسولیت از طرف گلوبالیست ها به او سپرده شده

جمهوری اسلامی با هر طرف معامله پنهانی می کنه .. و عملا انتظارات هیچ طرفی رو برآورده نخواهد کرد .. با همه بازی خطرناک می کنه .. و بالاخره به بن بست خواهد رسید. .. اونوقت روزگار اش دیدن داره ..

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.