مذاکره مقامات سئول با ایران بر سر رفع توقیف نفتکش‌ کره جنوبی | DW | 11.01.2021

22/10/1399 11:28 ق.ظ

کره جنوبی برای رفع توقیف نفتکش خود در ایران و مذاکره بر سر مشاجره مالی بین دو کشور، هیاتی را به تهران فرستاده است. ایران مدعی شده که این نفتکش را به دلیل 'تخلف محیط‌زیستی' توقیف کرده است. کره جنوبی این ادعا را رد می‌کند.

کره جنوبی برای رفع توقیف نفتکش خود در ایران و مذاکره بر سر مشاجره مالی بین دو کشور، هیاتی را به تهران فرستاده است. ایران مدعی شده که این نفتکش را به دلیل 'تخلف محیط‌زیستی' توقیف کرده است. کره جنوبی این ادعا را رد می‌کند. کره جنوبی برای رفع توقیف نفتکش خود در ایران و مذاکره بر سر مشاجره مالی بین دو کشور، هیاتی را به تهران فرستاده است. ایران مدعی شده که این نفتکش را به دلیل"تخلف محیط‌زیستی" توقیف کرده است. کره جنوبی این ادعا را رد می‌کند.

یک هیات دیپلماتیک کره جنوبی غروب یکشنبه دهم ژانویه (۲۱ دی) وارد تهران شد. هدف از اعزام این گروه مذاکره بر سر رفع توقیف از نفتکش این کشور اعلام شده است. از سوی دیگر، موضوع بر سر دارایی مالی بلوکه شده ایران در کره جنوبی است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه ۲۲ دی (۱۱ ژانویه) با انتشار گزارشی به مذاکرات پیش‌روی هیات کره جنوبی با مقامات جمهوری اسلامی ایران پرداخته است. گفته می‌شود یکی از مسئولان امور بانکی کره جنوبی نیز همراه با هیات مذاکره‌کننده به ایران سفر کرده است. کره جنوبی اعلام کرده که توقیف نتفکش خود در تنگه هرمز از سوی سپاه پاسداران با هدف"تحت فشار قرار دادن آن کشور برای آزاد کردن دارایی ایران" صورت گرفته است. headtopics.com

دولت اعلام کرد: «ما گروگانگیر نبوده‌ایم». معنی جمله آن است که آلوده کردن محیط زیست و ادعاهای دیگر شبیه آن تنها ظاهر قضیه است. باطن قضیه آن است که این اقدام یک گروگانگیری شرعی، موافق مصلحت و مطابق با فتواست(استنباط من)، «برای آزاد کردن 7 میلیارد دلار توقیف شده در کره جنوبی» است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کره جنوبی یک میلیارد دلار از پول‌های ایران را می‌دهدروزنامه «همشهری» ایران از آزادسازی یک میلیارد دلار از اموال این کشور توسط کره جنوبی در آینده‌ای نزدیک خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

جهانگیری: کره جنوبی در اسرع وقت منابع ارزی ایران را آزاد کنداسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران مسدود کردن منابع ارزی این کشور از سوی بانک‌های کره‌ای را «عامل آسیب به وجهه و جایگاه سئول» نزد مردم دانسته و تاکید کرد از دولت کره می‌خواهیم در اسرع وقت منابع ارزی ایران را آزاد کند. - خبرگزاری آناتولی

کره جنوبی ناوشکن جنگی خود را برای پیشبرد مذاکرات با ایران از تنگه هرمز خارج می‌کند؟تهران در حالی بر «فنی» بودن توقیف کشتی کره‌ای تاکید دارد که گمانه‌زنی‌ها از تلاش ایران برای آزاد سازی ۷ میلیارد دلار دارایی مسدود شده در بانک‌های کره‌ جنوبی بواسطه تحریم‌های آمریکا حکایت دارد. شما که رفیقشون هستید بگید تورو خذا خارج نکنن ببینم میخوان چکار کنن😂😂😂 ناوها و زیردریایی های اتمی آمریکا هم هیچ غلطی نمیتونن بکنن این که جوجه ماشینی هم نیست خدارو شکر داشتیم زهر ترک میشدیم😁 فیل موش زایید! یادتونه این رسانه‌ها با چه تبلیغاتی از ورود یگان مبارزه با دزد دریایی به اسم چانگ چه یا یه چیزی شبیه به این حرف میزدن؟ تو گویی اونجرز و جاستیس لیگ هردو باهم اومدن!

بلینکن: گزارش‌ها درباره آزادی پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی نادرست است«توپ در زمین ایران است و آن‌ها باید نشان دهند که خواستار گفت‌وگوی دیپلماتیک هستند. ما چنین چیزی را می‌خواهیم.» دروغ تو کارتون زیاده .. همین باعث بی اعتمادی شده .. آلمان، پولهای بلوکه شده رو به اسم کمکهای بشر دوستانه، با چراغ سبز کی به ایران ارسال کرد ؟ 🤔 تحریم های وضع شده توسط دولت جمهوری خواه امریکا تحریم هایی غیر قانونی و ظالمانه بوده است بنابر این دولت جمهوری خواه امریکا دولتی 'دزد و راهزن'بوده است دولت جدید و دموکرات امریکا نیز دزد و راهزن است زیرا از دولت قبلی تبعیت می کند! چقدر کثیف هستند اینا عین خود آخوندا فقط دروغ و تکذیب

جهانگیری: کره جنوبی سریعاً منابع ارزی ایران را آزاد کندچونگ سی کیون که پس از فروکش کردن تنش‌های اخیر میان ایران و کره جنوبی برای گفتگو با مقامات جمهوری اسلامی در تهران حضور یافته است، از ۴۴ سال پیش تاکنون بالاترین مقام این کشور است که به ایران سفر می‌کند. حتما. امر دیگه کره جنوبی: