آذر منصوری

آذر منصوری

مذاکره برای حل مسائل است/ باید از همه فرصت‌ها استفاده کرد

آذر منصوری: مذاکره برای حل مسائل است/ باید از همه فرصت‌ها استفاده کرد

29/08/2019 09:21:00 ب.ظ

آذر منصوری : مذاکره برای حل مسائل است/ باید از همه فرصت‌ها استفاده کرد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: مذاکره برای حل مسائل است لذا باید از همه فرصت‌ها استفاده کرد تا وضعیت رفاه مردم را ارتقا دهیم قطعا میان رفاه و مذاکره ارتباط مستقیم دارد

این فعال سیاسی گفت: مرحوم یزدی در سخنرانی‌شان در اردیبهشت سال ۵۹ در بخش‌هایی از آن، می‌گویند اگر بخواهیم سیاست خارجی معناداری داشته باشیم مسائل داخلی را باید حل و اولویت‌ها را تعیین کنیم. تا زمانی که دکترین امنیت ملی تدوین نشده باشد، نمی‌توان از سیاست خارجی حرف زد.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 الکاظمی با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرد/ بایدن: حضور نظامی ما در انتهای 2021 به پایان می‌رسد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

وی با بیان اینکه یزدی معتقد است که استقلال در سیاست خارجی یک اصل غیرقابل خدشه است، اظهار داشت: عده‌ای یزدی را وابسته به غرب می‌دانستند و عده‌ای هم ایشان را سازش‌کار می‌دانند. یزدی معتقد است که سیاست خارجی را باید در زمان و مکان پیدا کرد. از نظر او هیچ کس دوست و دشمن ثابت ما نیست بلکه حرکت در منافع ملی است آنچه تعیین‌کننده است منافعی که است که در سایه تعامل با کشور ایجاد می‌شود.

این کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه تاکید ابراهیم یزدی بر صلح عادلانه است، تصریح کرد: ایشان پیمان اسلو در سال ۱۹۹۳ را صلح عادلانه نمی‌داند. ایشان تغییر نقش نیروهای خارجی در خاورمیانه در قرن بیستم را بررسی می‌کند و معتقدند آنها در دوران قبل و حین جنگ سرد، در سرکوب جنبش‌های مردمی فعال بوده‌اند. یزدی معتقد بود که این شیوه برخورد بعد از جنگ سرد دیگر ممکن نیست که دلیل آن انقلاب ارتباطات و الکترونیک بود. headtopics.com

منصوری ادامه داد: ایشان معتقد بود همین انقلاب الکترونیک پرده آهنین در شوروی سابق و دیوار برلین را فروپاشید. اکنون تامین حقوق مردم تنها شیوه ثبات سیاسی درازمدت محسوب می‌شود.وی با بیان اینکه دولت‌های غربی نمی‌توانند نسبت به محرومیت مردم نیمکره جنوبی بی‌تفاوت باشند، تصریح کرد: ایشان معتقد به دخالت این کشور نیست بلکه راهکار را عدم مداخله آنها نسبت به کشورهای در حال توسعه می‌داند. البته وی معتقد است که این مسئله منجر به قطع وابستگی دولت‌های خاورمیانه به خارج می‌شود که موجب می‌شود آنها یا سرنگون شده یا اقدام به اصلاح سیاست‌های خود کنند.

قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت با تاکید با اینکه یزدی معتقد است با عمیق دموکراسی و دادن حقوق‌های سیاسی، امکان مشارکت و توسعه کشورها و همچنین ثبات سیاسی افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: تاکید یزدی بر تغییر نظام دسترسی محدود چه در امر سیاسی و چه امر اقتصادی از همین دیدگاه نشات می‌گیرد.

منصوری با بیان اینکه نخستین اصل در دکترین امنیت ملی از نظر ایشان، حفظ موجودیت و تمامیت ارضی ایران است، ابراز داشت: از نظر او حفظ موجودیت و تمامیت ارضی از حفظ نظام‌ها مهم‌تر است؛ زیرا حکومت‌ها و دولت‌ها می‌آیند و می‌روند ولی این ایران است که باید باقی بماند. از نظر او، هدف باید آن باشد همین تمامیت ارضی حفظ شود.

وی نهادینه کردن حاکمیت ملی، حفظ منافع حیاتی کشور کاهش و فقدان تهدیدات خارجی نسبت به کیان کشور و منافع ملی را از دیگر اصول امنیت ملی دکترین امنیت ملی ابراهیم یزدی برشمرد و بیان کرد: از نظر یزدی، ما هیچ دشمن همیشگی نداریم در این چارچوب، هر مذاکره‌ای که موجب رشد کشور، افزایش رضایتمندی کشور و تامین استقلال کشور شود، باید از آن مذاکره استقبال کرد چراکه مجموعه کشورهای متحد ما بیش از چهار دهه است که از سیاست‌ درهای باز برای تقویت جی دی پی خود استفاده می‌کنند ولی ما از فرصت‌ها استفاده نکرده‌ایم. headtopics.com

اختصاصی| سفر اقتصادی قالیباف به سوریه- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim نگرانی‌ها در زمینه آب در خوزستان هنوز زیاد است تکذیب خبر'تصادف خودروی سفیر بلاروس با سرباز راهور'

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: مذاکره برای حل مسائل است لذا باید از همه فرصت‌ها استفاده کرد تا وضعیت رفاه مردم را ارتقا دهیم قطعا میان رفاه و مذاکره ارتباط مستقیم دارد.منصوری با بیان اینکه امنیت ملی از دو ناحیه تهدیدات و حملات خارجی و افزایش شکاف میان دولت و ملت تهدید می‌شود، یادآور شد: در روابط بین‌المللی سیالیت، پوپایی و نسبیت تعیین‌کننده است بنابراین از نظر وی، مطلق‌گرایی و مطلق‌بینی دیگر کارایی خود را از دست داده و اصرار بر آن تهدیدکننده است. در این شرایط، دوست و دشمن دائمی وجود ندارد.

وی پراکندگی در عرصه سیاست خارجی را تهدیدکننده برشمرد و عنوان کرد: در هنگام اجرا در عرصه سیاست خارجی، تنها یک نهاد و آنهم وزارت امور خارجه باید به عنوان مسئول و مجری باید عمل کند. تعدد دستگاه‌ها و سخنگویان مختلف، از دیدگاه یزدی برخلاف منافع ملی کشور است.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

ویدئوی گربه غول‌ پیکر سه‌بعدی در توکیو

رهگذارن با شگفتی و کنجکاوی به حرکات این گربه خبره شده و از آن عکس و فیلم می‌گیرند.

عراقچی: در فشار حداکثری مذاکره کنیم، مذاکره تسلیم استعباس_عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه «هیچ کشوری تحت فشار به مذاکره تن نمی‌دهد»، گفت: «هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نداریم» و «اگر زمانی که فشار_حداکثری وجود دارد مذاکره کنیم مذاکره_تسلیم است.»

ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کندتهران- ایرنا- وزیر خارجه ایران صبح پنجشنبه گفت: ایالات متحده اگر بخواهد مذاکره کند باید به توافق هسته ای احترام بگذارد و بلیت بازگشت به برجام را بخرد.

ظریف:‌ آمریکا برای مذاکره با ایران بلیت برگشت به برجام را بخردمحمدجواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،‌ گفت واشینگتن برای مذاکره با تهران باید به توافق_هسته‌ای برگردد و «تروریسم اقتصادی» علیه مردم ایران را متوقف کند.

هایکو ماس: از تمایل بیشتر آمریکا برای مذاکره با ایران استقبال می‌کنیموزیر امور خارجه آلمان درباره تمایل آمریکا برای مذاکره: ما از نتیجه نشست جی‌7 در بیاریتز یعنی تمایل بیشتر آمریکا برای مذاکره استقبال می‌کنیم. همه از جمله ایران باید در راستای کاهش تنش در منطقه همکاری کنند و ما نیز می‌خواهیم به نوبه خودمان کاری انجام بدهیم

آلمان: از تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران استقبال می‌کنیمهایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، با ابراز خرسندی از نشانه‌هایی که بیانگر اراده واشینگتن برای مذاکره با تهران درباره توافق_هسته‌‌ای است، از همه کشورها از جمله ایران خواست تا نقش خود را برای خروج از بن‌بست کنونی ایفا کنند.

آمادگی برای سفرهای ریلی زائران اربعین/مذاکره با پاکستانی‌هامدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین آمادگی کامل داریم و با طرف پاکستانی نیز برای جابه‌جایی مسافران اربعین از پاکستان تا کربلا نیز مذاکره دو جانبه‌ای داشته‌ایم.