مذاکره برای حل مسائل است/ باید از همه فرصت‌ها استفاده کرد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آذر منصوری: مذاکره برای حل مسائل است/ باید از همه فرصت‌ها استفاده کرد

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، آذر منصوری عصر امروز در همایش «سیاست خارجی و دکترین امنیت ملی دکتر ابراهیم یزدی» به مناسبت دومین سالگرد درگذشت ابراهیم یزدی، با اعتراض به حذف سخنرانان اصلی این همایش گفت: بعد از اتفاقات سال ۸۸ با جمعی از زنان زندانی باخبر شدیم که دکتر یزدی هم بازداشت شدند و این خیلی باعث تاسف ما شد. یکی از هم سلولی‌های ما که برای بازجویی رفته بود گفت دکتر یزدی در اتاق کناری بازجویی می‌شد. این چیزی نیست جز ادای تکلیم به مردم و دینم.

این کنشگر سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه تاکید ابراهیم یزدی بر صلح عادلانه است، تصریح کرد: ایشان پیمان اسلو در سال ۱۹۹۳ را صلح عادلانه نمی‌داند. ایشان تغییر نقش نیروهای خارجی در خاورمیانه در قرن بیستم را بررسی می‌کند و معتقدند آنها در دوران قبل و حین جنگ سرد، در سرکوب جنبش‌های مردمی فعال بوده‌اند. یزدی معتقد بود که این شیوه برخورد بعد از جنگ سرد دیگر ممکن نیست که دلیل آن انقلاب ارتباطات و الکترونیک بود.

قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت با تاکید با اینکه یزدی معتقد است با عمیق دموکراسی و دادن حقوق‌های سیاسی، امکان مشارکت و توسعه کشورها و همچنین ثبات سیاسی افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: تاکید یزدی بر تغییر نظام دسترسی محدود چه در امر سیاسی و چه امر اقتصادی از همین دیدگاه نشات می‌گیرد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: مذاکره برای حل مسائل است لذا باید از همه فرصت‌ها استفاده کرد تا وضعیت رفاه مردم را ارتقا دهیم قطعا میان رفاه و مذاکره ارتباط مستقیم دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عراقچی: در فشار حداکثری مذاکره کنیم، مذاکره تسلیم استعباس_عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با بیان اینکه «هیچ کشوری تحت فشار به مذاکره تن نمی‌دهد»، گفت: «هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نداریم» و «اگر زمانی که فشار_حداکثری وجود دارد مذاکره کنیم مذاکره_تسلیم است.»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: آمریکا برای مذاکره باید بلیت بازگشت به برجام را خریداری کندتهران- ایرنا- وزیر خارجه ایران صبح پنجشنبه گفت: ایالات متحده اگر بخواهد مذاکره کند باید به توافق هسته ای احترام بگذارد و بلیت بازگشت به برجام را بخرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ظریف:‌ آمریکا برای مذاکره با ایران بلیت برگشت به برجام را بخردمحمدجواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران،‌ گفت واشینگتن برای مذاکره با تهران باید به توافق_هسته‌ای برگردد و «تروریسم اقتصادی» علیه مردم ایران را متوقف کند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

هایکو ماس: از تمایل بیشتر آمریکا برای مذاکره با ایران استقبال می‌کنیموزیر امور خارجه آلمان درباره تمایل آمریکا برای مذاکره: ما از نتیجه نشست جی‌7 در بیاریتز یعنی تمایل بیشتر آمریکا برای مذاکره استقبال می‌کنیم. همه از جمله ایران باید در راستای کاهش تنش در منطقه همکاری کنند و ما نیز می‌خواهیم به نوبه خودمان کاری انجام بدهیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آلمان: از تمایل آمریکا برای مذاکره با ایران استقبال می‌کنیمهایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، با ابراز خرسندی از نشانه‌هایی که بیانگر اراده واشینگتن برای مذاکره با تهران درباره توافق_هسته‌‌ای است، از همه کشورها از جمله ایران خواست تا نقش خود را برای خروج از بن‌بست کنونی ایفا کنند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آمادگی برای سفرهای ریلی زائران اربعین/مذاکره با پاکستانی‌هامدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین آمادگی کامل داریم و با طرف پاکستانی نیز برای جابه‌جایی مسافران اربعین از پاکستان تا کربلا نیز مذاکره دو جانبه‌ای داشته‌ایم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »