مذاکره آمریکا و عربستان برای مقابله با موارد نقض ایران

28/07/1400 11:43:00 ب.ظ

مذاکره #آمریکا و #عربستان برای مقابله با موارد نقض #ایران

آمریکا, عربستان

مذاکره آمریکا و عربستان برای مقابله با موارد نقض ایران

مقامات آمریکا یی و عربستان ی درباره «تلاش‌های مشترک برای مقابله با موارد نقض ایران» گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

20.10.2021ریاض/ خبرگزاری آناتولیفیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی و رابرت مالی، فرستاده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران درباره «تشدید تلاش‌های مشترک برای جلوگیری از موارد نقض ایران» گفت‌وگو کردند.به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، فرحان و مالی در ریاض، پایتخت عربستان دیدار کرده‌اند.

بر اساس این گزارش فرحان و مالی در این دیدار همکاری دوجانبه میان آمریکا و عربستان سعودی درباره پرونده هسته‌ای ایران و مذاکرات بین‌المللی جاری در این خصوص رایزنی کرده‌اند.همچنین در دیدار مذکور تشدید تلاش‌ها برای مقابله با نقض شدن توافق‌ها و معاهده‌های بین‌المللی توسط ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

مقابله با مهاجران؛ لهستان هزاران نیروی نظامی روانه مرز بلاروس کردمقامات لهستان از افزایش نیروهای خود در مرز مشترک با بلاروس برای مقابله با مهاجران غیرقانونی خبر داد. نهایتا منجربه شکست سنگین لهستان خواهد شد.. مهاجرت گسترده و عظیم پناهجویان به اروپا،کاملا اجتناب ناپذیر ... و دلیلش هم سیاستهای ریاکارانه و فتنه انگیزانه اروپایی هاست .. که من از نزدیک شاهد بودم ..

سرم‌های دپو در گمرک احتمالا مجوز ندارند/برای دسترسی برخط، بارها با گمرک نامه‌نگاری کرده‌ایممدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو: *سرم‌های دپو در گمرک احتمالا مجوز ندارند *اینکه این موضوع، تعیین تکلیف نمی‌شود و گمرک مدام توپ را در زمین دیگر سازمان‌ها می‌اندازد، جای تعجب دارد *برای دسترسی برخط، بارها با گمرک نامه‌نگاری کرده‌ایم

پیشنهاد روسیه برای همکاری نظامی با ایران در امور افغانستانوزیر دفاع روسیه اعلام کرد که می‌توانند با تهران در مسئله افغانستان مانند سوریه همکاری نظامی داشته باشند. - خبرگزاری آناتولی

سخنرانی جنجالی سران لهستان و اتحادیه اروپا؛ فن در لاین: سه راه برای مقابله با ورشو داریمسخنرانی رئیس کمیسیون اروپا و نخست وزیر لهستان در نشست روز سه‌شنبه نمایندگان پارلمان اروپا درباره بحران حاصل از عدوم تطابق قوانین مورد حمایت ورشو با اصول بنیادین اتحادیه اروپا با تهدیدهای دو طرف علیه یکدیگر همراه شد.

بودجه ۱.۵ میلیارد دلاری اسرائیل به منظور آماده‌سازی برای «حمله احتمالی» به تاسیسات هسته‌ای ایران🔺 رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند این کشور مبلغ پنج میلیارد شِکِل، معادل یک و نیم میلیارد دلار، را به آماده‌سازی برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده است. ⬇ بیشتر بخوانید: بزن راحتمون کن دیگه لامصب Ke intor این حرام زاده داره گوه زیادی میخوره کسی که میخاد حمله کنه تو بوق گرنا نمکینه بعدش هم ایران ازخدا میخاد همچنین گوهی بخوره.

مادر سهیل عربی برای تحمل حبس احضار شد | DW | 20.10.2021مادر سهیل عربی، زندانی سیاسی محبوس در اوین احضاریه‌ای برای اجرای یک سال و نیم حبس دریافت کرده است. از فرنگیس مظلوم خواسته شده ظرف پنج روز خودش را به دادسرا معرفی کند. علت محکومیت 'فعالیت تبلیغی علیه نظام' عنوان شده است.

مقامات آمریکایی و عربستانی درباره «تلاش‌های مشترک برای مقابله با موارد نقض ایران» گفت‌وگو کردند.Aa وزیر دفاع لهستان روز سه شنبه از حضور ۶ هزار نیروی نظامی این کشور در مرز مشترک با بلاروس و تشدید مراقبت‌ها و مقابله با مهاجران غیرقانونی خبر داد.به گزارش ایسنا، دکتر سید حیدر محمدی - مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به تعیین تکلیف ترخیص سرم های دپو شده در گمرکات، عنوان کرد: بر اساس قانون، اقلامی که ثبت سفارش داشته و از نهاد مربوطه مجوز دارند، می توانند به گمرک وارد شده و پس از طی تشریفات مربوطه ترخیص شوند.وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که می‌توانند با تهران در مسئله افغانستان مانند سوریه همکاری نظامی داشته باشند.

20.10. وزیر دفاع لهستان در توییتی افزایش نیروها را برای حمایت از نیروهای گارد مرزی و مقابله با مهاجرت غیرقانونی عنوان کرد.2021 ریاض/ خبرگزاری آناتولی فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی و رابرت مالی، فرستاده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران درباره «تشدید تلاش‌های مشترک برای جلوگیری از موارد نقض ایران» گفت‌وگو کردند. اینکه این موضوع، تعیین تکلیف نمی شود و گمرک مدام توپ را در زمین دیگر سازمان ها می اندازد، جای تعجب دارد. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، فرحان و مالی در ریاض، پایتخت عربستان دیدار کرده‌اند. کمیسیون اتحادیه اروپا و دولت لهستان می‌گویند که جریان مهاجرت از بلاروس، تلاشی است از سوی دولت بلاروس برای اعمال فشار بر لهستان و اتحادیه اروپا و پاسخی است از سوی بلاروس به تحریم‌های اتحادیه اروپا، دولت بلاروس اما این اتهامات را رد می‌کند. بر اساس این گزارش فرحان و مالی در این دیدار همکاری دوجانبه میان آمریکا و عربستان سعودی درباره پرونده هسته‌ای ایران و مذاکرات بین‌المللی جاری در این خصوص رایزنی کرده‌اند. وزیر دفاع روسیه همچنین تاکید کرد: «مسکو و تهران می‌توانند در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ممانعت از ظهور گروه تروریستی داعش در کشورهای همسایه همکاری کنند».

همچنین در دیدار مذکور تشدید تلاش‌ها برای مقابله با نقض شدن توافق‌ها و معاهده‌های بین‌المللی توسط ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. گارد مرزی لهستان اعلام کرده است تا از ابتدای ماه اکتبر تا روز شنبه ۱۶ اکتبر بیش از ۹ هزار و ۶۰۰ تلاش برای ورود غیرقانونی مهاجران به خاک این کشور صورت گرفته است. بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی در پایان اظهار کرد: البته لازم به ذکر است شرکت هایی که با ارز دولتی دارو وارد می کنند تا ارز خود را تحویل نگیرند کالای خود را ترخیص نمی کنند؛ موضوع ارز مربوط به بانک مرکزی بوده و به سازمان غذا و دارو مرتبط نیست. طرفین همچنین به اهمیت تقویت تلاش‌های مشترک برای توقف حمایت ایران از حوثی‌ها که امنیت و ثبات خاورمیانه و جهان را تهدید می‌کنند، اشاره کردند. .