مذاکره بین پاکستان و سازمان ملل درباره مهاجران افغان

26/03/1401 09:03 ب.ظ

مذاکره بین پاکستان و سازمان ملل درباره مهاجران افغان بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان و کلی کلمنتز، مسئول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل پیرامون مهاجران افغان دیدار و گفت‌وگو کردند.

وزیر خارجه پاکستان و مسئول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درباره مهاجران افغان گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان و کلی کلمنتز، مسئول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل پیرامون مهاجران افغان دیدار و گفت‌وگو کردند.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه پاکستان، زرداری بر اهمیت مشارکت مستمر جامعه جهانی برای حمایت از مهاجران افغان و ارائه کمک‌های بشردوستانه و اقتصادی موقت به مردم افغانستان تاکید کرده است.

وزیر خارجه پاکستان تصریح کرد که وضعیت‌های انسانی که در سرتاسر جهان به وجود درحال وقوع است، نباید توجه جامعه جهانی را از نیازهای میلیون‌ها نفر در افغانستان منحرف کند. زرداری با تشکر از حمایت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از مهاجران افغان در پاکستان، به نیاز به حمایت مالی منظم و مستمر جامعه جهانی و جوامع میزبان برای بازگشت پایدار مهاجران اشاره کرد.

کلی کلمنتز، مسئول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیز از پاکستان بابت میزبانی چندین دهه این کشور از مهاجران افغان تشکر کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

هشدار کارشناسان سازمان ملل درباره سرکوب اعتراضات مدنی در ایرانکارشناسان حقوق بشر سازمان ملل درباره سرکوب خشونت‌آمیز جامعه مدنی در ایران، شامل اتحادیه‌های کارگری و معلمان و معترضان به فروریختن ساختمان سپاه پاسداران در

کارشناسان سازمان ملل نگران 'سرکوب خشونت‌بار' اعتراضات در ایران هستند | DW | 15.06.2022گروهی از کارشناسان و حقوقدانان مستقل سازمان ملل نسبت به 'سرکوب خشونت‌آمیز' معلمان و جامعه مدنی در ایران ابراز نگرانی کرده‌اند. آن‌ها خواستار پاسخگویی مسئولان جمهوری اسلامی هستند. معلّم ایران کانالِ تلگرام: ابراز نگرانی ؟؟!!!! نگرانی که نماینده نمیخواد . همه نگرانن و گله مند . همه هم خودشون نگرانی شون رو بیان میکنن . در ضمن این نماینده ها چه قدرت اجرایی دارن ؟ هیچی ! سازمان ملل سرکارشون گذاشته . اصلا خود سازمان بیهوده بودنش عیان است باید جمع کنه بره یه جایی دیگه یه غل دو غل کنه . در مورد اعدام بلوچ ها چی ؟؟؟

ابراز «نگرانی جدی» گروهی از کارشناسان سازمان ملل از سرکوب جامعه مدنی در ایرانکارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار پاسخگو کردن عاملان به‌کارگیری نیروی قهری و سرکوبگرانه از طریق تحقیقات جامع و مستقل شده‌اند. یجور ترهوم که اصلا دلچسب نیست اخی بنده خداها حیونی ما

دادگاه ویژه سازمان ملل ۲ عضو حزب‌الله را به حبس ابد محکوم کردحکم دادگاه ویژه سازمان ملل علیه حسن حبيب مرعی و حسين حسن عنيسی به طور غیابی و به اتفاق آراء صادر شد. این دو عضو حزب الله لبنان روز ۱۰ مارس در دادگاه تجدیدنظر مجرم شناخته شده بودند. کار بسیار عاقلانه ای کرد تروریستها برای همه خطرناک هستند

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل: در سفر به سین‌کیانگ دائم تحت نظر مقام‌های چینی بودمکمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می‌گوید در تمام مدت سفر خود به ایالت مسلمان‌نشین سین‌کیانگ دائم تحت نظر مقام‌های چینی بود و نتوانست که با هیچ‌یک از اویغورهای زندانی و یا... ایران از چین هم بدتره چون ممکنه انگ جاسوسی هم بهت بزنن!

سازمان ملل: شمار آوارگان در جهان در طی یک دهه دو برابر شده است | DW | 16.06.2022کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در تازه‌ترین گزارش خود از دو برابر شدن شمار آوارگان و پناهجویان در یک دهه گذشته خبر داده است. بنا بر این گزارش باید هر چه سریع‌تر راهکارهایی برای جلوگیری از این روند یافت. اروپا و امریکا برای دست یافتن به منافع و اهداف کثیف شان دیگر کشور ها را درگیر اعنقلاب و جنگ داخلی و تنش و نا امنی میکنند بعد توقع دارند که ملت ها مجبور به کوچ اجباری از کشور شان نشوند .پفیوز ها اگر در نشست گوادالوپ ایران را نابود نکرده بودید .ما ایرانی ها اینجا چکار داشتیم

وزیر خارجه پاکستان و مسئول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درباره مهاجران افغان گفت‌وگو کردند.اسلام‌آباد/ خبرگزاری آناتولی

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان و کلی کلمنتز، مسئول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل پیرامون مهاجران افغان دیدار و گفت‌وگو کردند.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه پاکستان، زرداری بر اهمیت مشارکت مستمر جامعه جهانی برای حمایت از مهاجران افغان و ارائه کمک‌های بشردوستانه و اقتصادی موقت به مردم افغانستان تاکید کرده است.

وزیر خارجه پاکستان تصریح کرد که وضعیت‌های انسانی که در سرتاسر جهان به وجود درحال وقوع است، نباید توجه جامعه جهانی را از نیازهای میلیون‌ها نفر در افغانستان منحرف کند.

زرداری با تشکر از حمایت کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از مهاجران افغان در پاکستان، به نیاز به حمایت مالی منظم و مستمر جامعه جهانی و جوامع میزبان برای بازگشت پایدار مهاجران اشاره کرد.

کلی کلمنتز، مسئول کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیز از پاکستان بابت میزبانی چندین دهه این کشور از مهاجران افغان تشکر کرد.

گفتنی است پناهجویان افغان برای نخستین بار پس از اشغال افغانستان توسط اتحاد جماهیر شوروی سابق به پاکستان آمدند. در دهه هشتاد میلیون ها افغان پاکستان پناه آوردند. در دهه نود نیز به دلیل جنگ داخلی افغانستان شمار زیادی ناچار شدند به پاکستان فرار کنند. هم اکنون پاکستان میزبان 4 میلیون پناهجوی افغان است که 1.4 میلیون نفر آنها بصورت رسمی در این کشور ساکن هستند.