مذاکرات «ناتمام» با آژانس ادامه دارد/ دنیا باید واقعیت هسته‌ای ایران را بپذیرد

05/09/1400 05:20:00 ب.ظ

کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی: مذاکرات با آژانس ادامه دارد دنیا باید واقعیت هسته‌ای ایران را بپذیرد

بهروز کمالوندی سخنگو و معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران با حضور در برنامه جهان امروز شبکه خبر درباره ابعاد سفر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران گفت: طبق اظهارات مدیر کل آژانس، ایشان مذاکرات را inconclusive به معنی «ناتمام» بیان کردند که در داخل مذاکرات را به اشتباه «بی‌نتیجه» اطلاع‌رسانی کردند؛ آقای گروسی خود گفت که مذاکرات ناتمام است و حتی در مصاحبه خود از کلمه (unfinished) ناتمام استفاده کرده و بیان داشت که موضوعات در حال بررسی بوده و کار بررسی ادامه دارد. وی افزود: بعد از این بیانیه‌، مهندس اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر خود به وین و در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار مبسوطی با آقای گروسی داشتند و در این نشست توافقی در جهت ادامه مذاکرات با مقامات ایرانی بین ایران و...

وی افزود: بعد از این بیانیه‌، مهندس اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر خود به وین و در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیدار مبسوطی با آقای گروسی داشتند و در این نشست توافقی در جهت ادامه مذاکرات با مقامات ایرانی بین ایران و آژانس مطرح شد و در سفر جدید مدیر کل آژانس به ایران علاوه بر دیدار با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، مدیر کل آژانس با دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز رایزنی داشتند و بحث‌های مفصلی در این دیدار ها انجام گرفت.

کمالوندی در خصوص انتظارات آژانس از ایران در حوزه نظارت و مرکز تسا کرج گفت: لازم است با نگاهی وسیعتر به موضوع تعاملات ایران و آژانس نگریسته شود؛ ارتباطات آژانس با کشورهایی که بطور گسترده و تخصصی در حوزه هسته‌ای فعالیت می‌کنند بطور کلی و اساسی بر اساس شاخص‌هایی معین انجام می شود و نقش مدیر کل آژانس در ارایه گزارش های دوره‌‌ای از فعالیت‌های کشورها بسیار مهم می‌باشد.

ادامه مطلب:
پاد »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

حزب‌الله لبنان اقدام استرالیا را در قرار دادن این گروه در فهرست گروه‌های تروریستی محکوم کردجنبش حزب‌ الله لبنان امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر با انتشار بیانیه‌ای اقدام استرالیا را در قرار دادن کلیت این گروه در فهرست «سازمان‌های تروریستی» محکوم کرد. چرا فرانسه آلمان بریتانیا سازمان حزب الله و سپاه پاسداران تروریست و بیت خامنه ای را در لیست سیاه همچنان قرار نداده اند ! چرا ب هزاران نفر از فرزندان و عوامل شیعه اَقامت و امکانات داده اند ! آیا فرانسه آلمان بریتانیا از تاریخ عبرت نگرفته اند ک با اسرائیل شَفاف نمیباشند🤔 فرانسه همان دولتی است ک از آخوند جنایتکار خمینی و خلخالی تروریست و امثال آن تروریست ها حَمایت کرد و ب فرزندان حکومتی ها اَقامت داد. همان کشوری ک عاشق برجام ننگین است بخاطر منافع توتال و پژو. برجام ناقص نزد اسرائیل مُرده است.یا با اسرائیل یا باج ب رژیم یاغی و عواقب آن👎🏻 پس میخواستی تشکر کنه؟

واکسیناسیون در اروپا در کمتر از یکسال نیم میلیون نفر را از مرگ رهانیدیافته‌های دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا و مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری حاکی از آن است که با شروع واکسیناسیون عمومی علیه کووید۱۹ در ۳۳ کشور اروپایی، جان ۴۷۰ هزار نفر از افراد ۶۰ ساله و بالاتر حفظ شده است. کسشعر 👎👎👎

سازمان ملل: ادامه حملات حوثی‌ها به مارب، فرایند مذاکرات را تضعیف کرده استسازمان ملل: ادامه حملات حوثی‌ها به مارب، فرایند مذاکرات را تضعیف کرده است فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن گفت که ادامه حملات حوثی‌ها به شهر مارب، شانس یافتن راه‌حل مذاکره برای بحران در این کشور را تضعیف کرده است.

سوانح هوایی در اتحادیه اروپا؛ چه کشورهایی کمترین و بیشترین تلفات جانی را داشتند؟طبق گزارش اداره آمار کمیسیون اروپا، یورواستات، ۱۲۲ نفر در سال ۲۰۲۰ در سوانح هوایی در قلمرو اتحادیه اروپا جان خود را از دست داده‌اند که نشان دهنده کاهش ۳۱ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی است که در آن ۱۷۶ نفر کشته شدند.

ویدئو؛ دیواره بزرگ مرجانی در اعماق آب‌های استرالیا خود را بازسازی می‌کندبالا رفتن نامتعارف دمای آب اقیانوس طی سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ و نیز در طول سال گذشته میلادی علت وقوع پدیده سفید شدن مرجان‌ها عنوان شده است.

الرئیسی رئیس اینترپل شد؛ فعالان می‌گویند او موارد نقض حقوق بشر در امارات را نادیده گرفتسازمان پلیس جهانی، اینترپل، روز پنجشنبه احمد ناصر الرئیسی، بازرس کل امارات متحده عربی را به عنوان رئیس جدید خود معرفی کرد. به گزارش رویترز، این انتخاب علیرغم اتهامات گروه‌های حقوق بشری به الرئیسی صورت گرفت که می‌گویند او در مورد اتهامات شکنجه زندانیان در امارات اقدامی نکرده است. اگرچه ریاست...