مذاکرات صلح افغانستان؛ مطالبات طالبان، مواضع دولت و انتظارات آمریکا - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مذاکرات صلح افغانستان؛ مطالبات طالبان، مواضع دولت و انتظارات آمریکا

قرار است تا چند روز آینده مذاکرات مستقیم هیأت دولت افغانستان با گروه طالبان که به "مذاکرات بین‌الافغانی" مسما شده است، آغاز شود. در این مطلب سکندر کرمانی، خبرنگار بی‌بی‌سی به مواردی اشاره می‌کند که ممکن است در این مذاکرات بین دو طرف از مباحث اصلی باشد.مسئولان و همچنین مردم عادی در افغانستان امیدوارند که حد اقل روی یک آتش‌بس به عنوان یک اولویت بین دو طرف توافقی به دست بیاید اما به نظر می‌رسد طالبان مصممند تا زمان برآورده شدن خواسته‌های شان در میز مذاکره به جنگ ادامه دهند.

طالبان اکنون اصرار دارند که علیه آموزش زنان نیستند و همچنین در موارد زیادی قبول نمی‌کنند که قبلا علیه آن بوده‌اند. بیانات آنها در مورد حقوق زنان با ملاحظاتی مثل "مطابق ارزش‌های اسلامی" استوار است. بسیاری از افغان‌ها نسبت به تغییر در تفکر طالبان با دیده شک می‌نگرند. یک دیپلمات که روند گفتگوهای صلح را از نزدیک دنبال می‌کند، می‌گوید که طالبان به صورت عمدی در توضیح چشم‌انداز سیاسی‌شان مبهم بوده‌اند. عباس استانکزی، یکی از مذاکره‌کنندگان ارشد طالبان سال گذشته در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی درباره این که آیا روندهای دموکراتیک را خواهند پذیرفت یا نه، گفت: "نمی‌توانم چیزی بگویم...انواع مختلفی از حکومت‌ها در افغانستان آزمایش شدند. بعضی از مردم دستگاه امارتی می‌خواهند بعضی‌ها ریاست جمهوری.

به نظر نمی‌رسد که هشدارهای سازمان ملل و حتا برخی از مقامات آمریکایی در مورد این که طالبان هنوز با القاعده ارتباط دارد، تغییری در این تصمیم به میان بیاورد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مذاکرات صلح دولت افغانستان و طالبان به تعویق افتادمذاکرات صلح بین دولت افغانستان و طالبان که قرار بود این هفته آغاز شود به زمان دیگری موکول شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان عازم دوحه شدنماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان به منظور تلاش برای آغاز مذاکرات صلح راهی دوحه پایتخت قطر شده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا و کانادا خواهان برقراری آتش‌بس از سوی طالبان شدند - BBC News فارسیاتحادیه اروپا و کانادا از طالبان خواسته‌اند تا به خواست مردم افغانستان و سازمان ملل برای قبول آتش بس فوری و همه جانبه پاسخ مثبت بدهد. در اعلامیه مشترک اتحادیه اروپا و کانادا آمده که میزان بالای خشونت‌ها در تضاد با روند صلح است. وزارت خارجه افغانستان نیز از این اعلامیه استقبال کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

قاضی‌القضات طالبان رئیس هیات مذاکره‌کننده و عباس استانکزی معاون او تعیین شد - BBC News فارسیذبیح‌الله مجاهد، یک سخنگوی گروه طالبان در حساب توییتر خود نوشته که هبت‌الله آخوندزاده، رهبر این گروه ترکیب تیم مذاکراتی آن را تایید کرده و ریاست آن را به عهده 'شیخ مولوی عبدالحکیم' که قاضی‌القضات این گروه به شمار می‌رود، گذاشته و شیر محمد عباس استانکزی هم معاون تیم مذاکره‌کننده تعیین شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دیدبان شفافیت افغانستان از 'فساد گسترده' در شورای ورزش کریکت خبر داد - BBC News فارسیتحقیق تازه دیدبان شفافیت افغانستان از فساد گسترده در شورای کریکت این کشور خبر داده است. در این گزارش آمده که این نهاد در مصارف خود فاقد شفافیت و حسابدهی است و انتخاب هیات مدیره آن به اساس سلایق سیاسی و انتخاب بازیکنان از سوی این هیات به اساس وابستگی‌های قومی انجام می‌شود. شورای کریکت گفته پس از مطالعه این تحقیق به آن پاسخ خواهد داد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آمازون ارسال دانه‌های 'اسرارآمیز' را در آمریکا متوقف کرد - BBC News فارسیشرکت آمازون فروش بذر و دانه‌های 'اسرار آمیز' را که برای هزاران آمریکایی با پست فرستاده شده بود، ممنوع کرد. این بسته‌های مشکوک در چند هفته گذشته در آمریکا و بریتانیا باعث نگرانی شده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »