آمازون, فناوری های جدید, اپل, آزادی اطلاعات

آمازون, فناوری های جدید

مدیر‌ اجرایی سابق آمازون: در مواقع خصوصی الکسا را خاموش می‌کنم

مدیر‌ اجرایی سابق آمازون: در مواقع خصوصی الکسا را خاموش می‌کنم بیشتر بخوانید🔽

19/02/2020 05:52:00 ب.ظ

مدیر‌ اجرایی سابق آمازون : در مواقع خصوصی الکسا را خاموش می‌کنم بیشتر بخوانید🔽

در حالی که گمانه‌زنی‌ها درباره نقض حریم خصوصی توسط دستگاه‌های دستیار صوتی آمازون موسوم به الکسا ادامه دارد، یک مدیر اجرایی سابق این شرکت گفته است خود وی نیز در مواقع خصوصی ترجیح می‌دهد این دستگاه را خاموش کند.

در حالی که گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال نقض حریم خصوصی توسط دستگاه‌های دستیار صوتی آمازون موسوم به الکسا ادامه دارد، یک مدیر اجرایی سابق این شرکت گفته است خود وی نیز در مواقع خصوصی ترجیح می‌دهد این دستگاه را خاموش کند.دستگاه الکسا، یک دستیار شخصی هوشمند است که کاربران می‌توانند از طریق فرمان صوتی کارهای روزانه خود از جمله یادآوری قرارها، تنظیم دمای خانه، پخش موسیقی یا خرید آنلاین را انجام دهند.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای وزارت خارجه: سرکوب آمریکایی‎های ستمدیده و محدویت رسانه‌ها به‌سرعت متوقف شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد

رابرت فردریک، مدیر اجرایی سابق آمازون در بخش وب، با بیان اینکه در مواقع خصوصی یا مکالمات حساس این دستگاه را خاموش می‌کند گفت: «هرکسی که مالک (این دستگاه) است مشغول جمع‌آوری داده است. اگر شما به آن دسترسی دارید، شما شاه هستید. همه چیز درباره اطلاعات است. همه چیز.»

احتمال نقض حریم خصوصی در دستیار هوشمند صوتی آمازون پیشتر نیز انتقاداتی را برانگیخته بودیک سخنگوی آمازون اظهارات آقای فردریک را «غیردقیق» خوانده و گفته است آمازون «حریم خصوصی را بسیار جدی می‌گیرد».این مقام شرکت آمازون با اعلام اینکه فایل‌های صوتی ذخیره شده بسته به تمایل کاربر یا به صورت خودکار هر ۳ یا ۱۸ ماه حذف می‌شوند، افزود: «دستگاه‌های اکو طوری طراحی شده‌اند که کلمات انتخابی شما را تشخیص دهند. هیچ فایل صوتی ذخیره یا فرستاده نمی‌شود مگر آنکه تشخیص داده شود این کلمات آگاهانه در اختیار گذاشته شده‌اند.»

تا کنون موارد متعددی از ضبط ناخواسته صدا توسط الکسا توسط کاربران گزارش شده است.عذرخواهی اپل از دسترسی پیمانکاران تابعه خود به محاورات خصوصی کاربرانپیشتر سرویس دستیار هوشمند اپل، به نام سیری، نیز در این زمینه خبرساز شده بود.بنابر گزارشی که روزنامه گاردین بریتانیا در ماه ژوئیه سال گذشته منتشر کرده بود، فایل‌های صوتی روزمره‌‌ای که از افراد به هنگام سکس، گفتگو درباره موارد پزشکی و دیگر جزئیات خصوصی ضبط می‌شده است در اختیار پیمانکاران طرف قرارداد اپل قرار داده می‌شدند. یکی از این پیمانکاران به روزنامه گاردین گفته بود «اغلب صدای باز شدن زیپ هم باعث فعال شدن سیستم می‌شود.»

در پی انتشار این گزارش‌ها، اپل تحت فشار شدید انتقاداتاعلام کرده بودکه دسترسی پیمانکاران به فایل‌های صوتی را معلق کرده است.فیسبوک، گوگل، مایکروسافت، آمازون و اپل که سازنده دستیارهای هوشمند صوتی هستند تایید کرده‌اند که از افراد برای بازبینی و بهبود کارایی سیستم‌های دستیار هوش مصنوعی‌شان استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

مایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک در مناظره دموکرات‌ها حاضر می‌شودمایکل بلومبرگ شهردار سابق نیویورک در مناظره دموکرات‌ها حاضر می‌شود در مناظره شامگاه ۳۰ بهمن در ایالت نوادا، هشت کاندیدای دموکرات - یعنی برنی سندرز، پیت بودجج، ایمی کلوبوشار، الیزابت وارن، جو بایدن، مایکل بلومبرگ، تام استایر، و تولسی گابارد - حضور دارند. از وقتی که کارم را در این دوره روحانی از دست دادم و بیکار شدم کارم شده از صبح تا شب دیدن این کلیپ (الهی کرونا بگیری مسعود بهنود)

پلیس برلین در پی عاملان تیراندازی در محل یک نمایش ترکی | DW | 17.02.2020پلیس آلمان در ارتباط با تیراندازی‌های مرگبار در برلین دو فرد مظنون را دستگیر کرده و در جستجوی دست‌کم چهار نفر دیگر است. در حمله مسلحانه در پایتخت آلمان یک نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند. ⚠️ برای دیدن بقیه ویدیو 👇

۹۹ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی ایران وایر: مجلس در راس امور نیست

برای اولین‌بار در جهان؛ موفقیت یک جت‌من در انجام پرواز کاملا مستقلونس ریفیت، جت‌من ۳۰ سالۀ فرانسوی در حالی که کنترل کامل پرواز را در اختیار داشت، با بال‌هایی مجهز به چهار موتور مینی‌جت، تمام مراحل پرواز شامل بلند شدن از زمین، اوج گرفتن تا ارتفاع ۱۸۰۰ متری و در نهایت فرود دوباره را با موفقیت انجام داد. آهاااا اين شد دودان ياشا خيلى مرسى دانشمندا از وقتی که کارم را در این دوره روحانی از دست دادم و بیکار شدم از صبح تا شب کارم شده دیدن این کلیپ (الهی کرونا بگیری مسعود بهنود) چقدر کاربردی تر شده نسبت به مدل های اولیش، البته هنوز خیلی بااینکه بشه بهش بعنوان یه وسیله نقلیه عمومی نگاه کرد فاصله داره چون هیچ قانونی برای پروازشون وضع نشده، ولی بعنوان یه تجربه تفریحی لوکس کاملا قابل عرضه است.

رئیس بیمارستانی در ووهان در اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت | DW | 18.02.2020بر اساس آمار منتشر شده تا کنون ۱۷۰۰ نفر از پزشکان و امدادگران در چین مبتلا به بیماری تنفسی کرونا شده‌اند. با مرگ رئیس بیمارستانی در ووهان، تعداد قربانیان این بیماری در بین پزشکان و امدادگراان به شش نفر رسیده است. هر روز بدتر میشه اوضاع Lies 💯 trying to shut down the World Globalist central bank and they do This to Try and Stop All Truth Chinese people are trying to get FREEDOM. Rise Up All.

کشتی متروکه پس از یکسال سرگردانی در اقیانوس از ساحل ایرلند سر در آوردکشتی باری آلتا در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ هنگامی که از یونان به سمت هائیتی می‌رفت به دلیل نقص فنی از حرکت باز ایستاد.