مدیر کل آژانس: جستجوی مواد اتمی پنهانی در ایران همچنان ادامه دارد

18/06/1398 05:45:00 ب.ظ

مدیر کل آژانس: جستجوی مواد اتمی پنهانی در ایران همچنان ادامه دارد این گزارش را بخوانید 🔽

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: تلاش بازرسان آژانس بر مشخص کردن عدم وجود مواد پنهان اتمی در ایران متمرکز است و این جستجو و بررسی همچنان ادامه دارد. مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از نحوه تعامل و همکاری ایران در دیدارها و نشست‌های روز یکشنبه ابزار رضایت کرد.

«کورنل فروتا» مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی اتمی که روز دوشنبه در نشستی خبری در وین اتریش سخن می‌گفت، درباره همکاری ایران با آژانس اظهار داشت، خوشبختانه اهمیت زمان در ماموریت‌های آژانس به خوبی از طرف ایران درک شده و گزارشی که امروز منتشر شد، حاصل نتایج بررسی و راستی آزمایی اجرای برجام از سوی ایران است.

آقای فروتا افزود، تلاش بازرسان آژانس بر مشخص کردن عدم وجود مواد پنهان اتمی در ایران متمرکز است و این جستجو و بررسی همچنان ادامه دارد. او تصریح کرد، بررسی برنامه اتمی ایران به پایان نرسیده و مشخص هم نیست چقدر به طول می‌انجامد.

اوهمچنین خاطر نشان کرد که اهمیت همکاری ایران با آژانس و لزوم در اختیار گذاشتن اطلاعت مورد نیاز را به مقام‌های این کشور گوشزد کرده است. آقای فروتا روز یکشنبه و در راس یک تیم ویژه از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران سفر کرده بود. هدف از این سفر انجام بازرسی دوره‌ای از مراکز هسته‌ای ایران بر پایه مفاد توافق سال ۲۰۱۵ عنوان شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

دیدار مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صالحی در تهرانمدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز با رییس سازمان انرژی اتمی ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

ماموریت رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران چیست؟همزمان با تشدید دوباره تنش میان ایران و غرب در مورد آینده فعالیت‌های هسته‌ای این کشور یک تیم ویژه از بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ریاست مدیرکل موقت این نهاد عازم ایران شده‌اند.

رویترز: آژانس انرژی اتمی اثراتی از اورانیوم در تورقوزآباد کشف کرددرحالی که نزدیک به یک سال از ادعای بنیامین نتانیاهو درباره یک «انبار اتمی مخفی» در تورقوزآباد می‌گذرد، رویترز در گزارشی به نقل از دو دیپلمات نزدیک به آژانس انرژی اتمی، اعلام کرد که در نمونه‌گیری‌های این نهاد ردی از اورانیوم پیدا شده که تهران تا کنون درباره آن توضیح نداده است.

نماینده ایران در آژانس انرژی اتمی هرگونه فعالیت پنهانی هسته‌ای را رد کردکاظم غریب‌آبادی، نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در واکنش به توییت جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا، هرگونه ف

آژانس بین المللی انرژی اتمی از آغاز نصب سانتریفوژهای پیشرفته ایران خبر دادتهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از 'آژانس بین المللی انرژی اتمی' گزارش داد: ایران نصب سانتریفوژهای پیشرفته را آغاز کرده است.

آژانس انرژی اتمی خطاب به ایران: باید 'به موقع و کامل' همکاری کنیدهمزمان با سومین گام ایران در کاهش تعهدات این کشور در برجام، کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.