مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شد

14/12/1400 02:18 ق.ظ

رسانه‌های ایران بامداد شنبه گزارش دادند که رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شد.

شکیلا منفرد، زندانی سیاسی، در پی «تهدید جانی» از طرف زندانیان عمومی اعتصاب غذا کردشکیلا منفرد، زندانی سیاسی، در اعتراض به تهدید جانی از طرف شماری از زندانیان جرایم عمومی در زندان قرچک، اعتصاب غذا کرد.به گفته خانم منفرد، مسئولان زندان قرچک به «دلایل نامعلوم به برخی زندانیان خطرناک باج می‌دهند» و با «همدستی» با آن‌ها برای او و سایر زندانیان عادی مشکلاتی ایجاد می‌کنند.

به گفته خانم منفرد، مسئولان زندان قرچک به «دلایل نامعلوم به برخی زندانیان خطرناک باج می‌دهند» و با «همدستی» با آن‌ها برای او و سایر زندانیان عادی مشکلاتی ایجاد می‌کنند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

این بی پدر ومادر حرام زاده نوکر امریکا تا صبح قیامت پرونده هسته ای ایران بخاطر کارشکنی های اسرائیل حل نمیشه که نمیشه !!⛔⛔⛔⛔ به درجه ای از عرفان رسیدم که دیگه خبر می بینم خبرو نمی خونم هدف از انتشار خبر و دقت می کنم ، چیکار کردید با ما دهنتون سرویس 😄🤣😅 مخ ام پاچید 😆 دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی

توضیحات ایران درباره گزارش جدید مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمیسرپرست نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی در وین، در پی انتشار گزارش مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد راستی آزمایی اجرای برجام در کشورمان اعلام کرد: میزان ۸۳۰.۴ کیلوگرم اورانیوم (U-۲۳۵) تا غنای ۲ درصد به میزان ذخایر ایران اضافه شده و مجموع ذخایر تا ۲ درصد را به ۱۳۹۰کیلو گرم رسانده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار بازگرداندن کنترل چرنوبیل به اوکراین شداشغال منطقه چرنوبیل یکی از اولین اهداف ارتش روسیه در حمله به اوکراین بود. این منطقه در مرز بلاروس قرار داد که محل استقرار نیروهای نظامی روسیه است.

آژانس بین‌المللی انرژی: اروپا قادر به کاهش ۵۰ درصد گاز وارداتی از روسیه استآژانس بین‌المللی انرژی می‌گوید اتحادیه اروپا قادر است در سال جاری واردات گاز از روسیه را حداقل یک سوم کاهش دهد و اگر تلاش بیشتری کند، حتی می‌تواند این میزان را به نصف نیز...

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی: برای سفر به چرنوبیل آماده هستممدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز جمعه پیشنهاد داد به چرنوبیل به منظور مذاکره با اوکراین و روسیه با هدف تضمین امنیت سایت‌های هسته‌ای اوکراین سفر کند.

آژانس: ذخایر اورانیوم ۶۰درصدی ایران دو برابر شده است | DW | 03.03.2022در آخرین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده که طی سه ماهه گذشته ذخیره اورانیوم ایران با غلظت ۶۰درصد دو برابر شده و به بیش از ۳۳ کیلوگرم رسیده است. برای ساخت یک بمب اتمی به ۲۵ کیلوگرم اورانیوم با غلظت ۹۰درصد نیاز است. بابا غنی سازی ۶۰ درصد ول کن به چسب به اوکراین

آژانس: ایران طی سه ماه گذشته ذخایر اورانیوم ۶۰ درصدی خود را دو برابر کرده استآژانس گفته است با توجه به محدودیت‌های اعمال شده توسط جمهوری اسلامی در زمینه فعالیت و نظارت این نهاد بین‌المللی در ایران، تعیین رقم دقیق ذخایر اورانیوم کشور ممکن نیست.

شکیلا منفرد، زندانی سیاسی، در پی «تهدید جانی» از طرف زندانیان عمومی اعتصاب غذا کردشکیلا منفرد، زندانی سیاسی، در اعتراض به تهدید جانی از طرف شماری از زندانیان جرایم عمومی در زندان قرچک، اعتصاب غذا کرد.

به گزارش «کمپین حمایت از زندانیان سیاسی و لغو اعدام» در روز پنج‌شنبه، ۱۲ اسفند، خانم منفرد در پی حمله و تهدید تعدادی از زندانیان با درِ کنسرو و چاقو، همچنین بی‌توجهی مسئولان زندان به این تهدیدها دست به اعتصاب غذا زده است.روز ۲۳ بهمن نیز در تماس تلفنی از زندان گفته بود که از سوی چند زندانیِ «خطرناک» که به وسیله مسئولان زندان «اجیر» شده‌اند، بارها آسیب دیده و تهدید به قتل شده و امنیت جانی ندارد.

به گفته خانم منفرد، مسئولان زندان قرچک به «دلایل نامعلوم به برخی زندانیان خطرناک باج می‌دهند» و با «همدستی» با آن‌ها برای او و سایر زندانیان عادی مشکلاتی ایجاد می‌کنند.

خانم منفرد اواسط خرداد نیز در پی تحریک یکی از کارمندان زندان از سوی زندانیان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و با درِ قوطیِ کنسرو مجروح شده بود.

خانم منفرد شهریور ۱۳۹۹، هنگام خروج از خانه توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های سازمان اطلاعات سپاه در تهران منتقل شد.

او ابتدا از سوی دادگاه انقلاب تهران به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات اسلام» به ۶ سال زندان و ۴ ماه کار اجباری در جهاد کشاورزی محکوم شد، اما این حکم از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران به ۴ سال و ۲ ماه زندان تبدیل شد.

این زندانی سیاسی روز ۱۲ اردیبهشت‌ امسال به زندان قرچک ورامین تبعید شد.

در سال‌های گذشته بسیاری از زندانیان سیاسی و مدنی به وضعیت خود در زندان‌ها و بی‌توجهی مسئولان به مطالبات آن‌ها ازجمله اصل «تفکیک زندانیان» اعتراض کرده‌اند.

انتقال زندانیان سیاسی و مدنی به بخش زندانیان خطرناک یا بند جرائم عمومی با هدف تنبیه و افزایش فشار بر این افراد صورت می‌گیرد.

پیشتر برخی زندانیان سیاسی و مدنی از جمله حسین هاشمی و آرش صادقی در نامه‌هایی از عدم رعایت طرح طبقه‌بندی زندانیان انتقاد کرده‌ بودند.

قتل، شکنجه و ضرب‌ و شتم زندانیان سیاسی، پرونده‌سازی علیه آن‌ها، عدم رسیدگی پزشکی، تبعید به زندان شهری جز محل زندگی، و آزار خانواده‌ها از دیگر مواردی است که با هدف افزایش فشار بیشتر بر روی زندانیان سیاسی صورت می‌گیرد.