مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ظریف دیدار کرد

25/08/2020 07:27:00 ب.ظ

دیدار مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ظریف

محمدجواد ظریف

دیدار مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ظریف

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولتبه نقل از  سخنگویی وزارت امور خارجه،  رافائل گروسی امروز سه‌شنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در مرکز مطالعات این وزارتخانه دیدار و گفت وگو کرد.مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از ظهر امروز با علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی نیز دیدار و گفت و گو کرد.

وی دیشب در راس هیاتی از آژانس بین المللی انرژی اتمی با استقبال بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران و کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در اتریش وارد تهران شد.این سفر بنا به دعوت طرف ایرانی و در راستای تداوم همکاری میان ایران و آژانس انجام شده است.

ادامه مطلب:
پاد »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کمالوندی: سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درچارچوب امور پادمانی استماجرای انفجار تاسیسات نطنز چه بود؟ | بهروز کمالوندی انفجار اخیر در تاسیسات نطنز را پروژه ای خرابکارانه توصیف کرد و افزود: در این که این انفجار چگونه صورت گرفته و با چه موادی انجام شده و جزئیات آن چیست را مسئولین امنیتی در وقت مناسب اعلام خواهند کرد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد کشور شدرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راس هیاتی وارد تهران شد مدیرکل آژانس قرار است در سفری دو روزه به تهران ضمن گفتگوهای فنی و تخصصی با مقامات سازمان انرژی اتمی با محمد جواد ظریف و رئیس جمهور دیدار کند

دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ظریف«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ، ظهر امروز در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رایزنی کرد.

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تهران به دنبال چیست؟ | DW | 24.08.2020رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، برای گفت‌وگو با مقامات ایران راهی تهران می‌شود. این نخستین سفر گروسی به تهران از زمان شروع کارش در ماه دسامبر سال گذشته است. بازار گمانه‌زنی پیرامون این سفر داغ است.

رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در راه تهران؛ سفر پومپئو به اسرائیل - BBC News فارسی محمدجواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران، در آستانه سفر رافائل گروسی، رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، به تهران گفت این سفر هیچ ارتباطی به 'مکانیسم ماشه' ندارد. این نخستین بار است که رافائل گروسی پس از انتخاب به عنوان مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران سفر می‌کند. همزمان اعلام شده مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در آغاز سفر پنج روزه خود به خاورمیانه، وارد اسرائیل شده است. هدف از این سفر گفت‌وگو درباره امنیت خاورمیانه و پرونده هسته‌ای ایران اعلام شده است.

ظریف: سفر مدیرکل ‌آژانس ارتباطی به مکانیسم ماشه نداردتهران-ایرنا- وزیر امور خارجه با بیان اینکه کار با آژانس بر اساس اصل شفافیت است، گفت: سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران ارتباطی به مکانیسم ماشه ندارد و این سفر در ادامه گفت و گوهایی است که با ‌آژانس داشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از  سخنگویی وزارت امور خارجه،  رافائل گروسی امروز سه‌شنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در مرکز مطالعات این وزارتخانه دیدار و گفت وگو کرد.به گزارش ایرنا، «بهروز کمالوندی» در گفت و گو با یک شبکه تلویزیونی افزود: حجم آب سنگین تولید شده در ایران بیش از ۳ تن است که بخشی از آن را به کشورهای دیگر از جمله چند کشور اروپایی صادر می کنیم.به گزارش ایسنا، مدیرکل آژانس قرار است در سفری دو روزه به تهران ضمن گفتگوهای فنی و تخصصی با مقامات سازمان انرژی اتمی با محمد جواد ظریف و رئیس جمهور دیدار کند.به گزارش ایسنا در این دیدار، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و سعید خطیب زاده سخنگوی جدید وزارت امور خارجه کشورمان نیز حضور داشتند.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از ظهر امروز با علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی نیز دیدار و گفت و گو کرد. وی دیشب در راس هیاتی از آژانس بین المللی انرژی اتمی با استقبال بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران و کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در اتریش وارد تهران شد. سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به سفر فردا (دوشنبه) مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران ابراز امیدواری کرد که این سفر به رفع نگرانی های دو طرف کمک کند. این سفر بنا به دعوت طرف ایرانی و در راستای تداوم همکاری میان ایران و آژانس انجام شده است. معمولا اینها باید با سوال شروع شود، سوال باید مبنای داشته باشد، نمی‌تواند هر سوالی مطرح شود، باید مدرک داشته باشند، این مدارک نمی‌تواند مدارک جاسوسی باشد. رافائل گروسی قبل از سفر خود به ایران در توئیتی اعلام کرد که برای دیدار با مقامات جمهوری اسلامی برای پرداختن به موضوعات باقی‌مانده در خصوص توافقات پادمانی راهی تهران می‌شود. اولین سفر گروسی به تهران در پست مدیرکلی آژانس در حالی انجام می شود که ایران پس از امضاء موافقتنامه برجام، همکاری نزدیک و سازنده ای درزمینه اجرای تعهدات خود با آژانس داشته و این نهاد بین المللی نیز با ارائه ۱۷ گزارش رسمی به آن اذعان کرده است.   کد خبر: 345897 .