مدیرکل آژانس: امیدوارم حمله نظامی به ایران رخ ندهد

30/08/1399 01:49 ب.ظ

در پی گزارش نیویورک‌تایمز درباره طرح گزینه حمله نظامی به سایت هسته‌ای نطنز از سوی دولت دونالد ترامپ، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، درباره امنیت بازرسان این آژانس ابراز نگرانی کرد.

ان‌بی‌سی‌نیوز روز پنجشنبه ۲۹ آبان به نقل از گروسی نوشت: «حمله نظامی به ضرر هرگونه بازرسی است، چه برسد به امنیت بازرسانم که اگر کسی قصد انجام چنین کاری [حمله نظامی] را داشته باشد، این موضوع [امنیت بازرسان] اولین چیزی است که باید در مورد آن فکر کنم.

روزنامه نیویورک‌تایمز سه‌شنبه به نقل از چهار مقام کنونی و پیشین آمریکا گزارش داده بود ترامپ هفته گذشته با مشاوران خود در کاخ سفید در مورد اینکه آیا گزینه‌ای برای اقدام علیه سایت هسته‌ای نطنز ایران طی هفته‌های آینده وجود دارد یا نه، نشستی برگزار کرده است.

گروسی در ادامه، این گزارش را «گمانه‌زنی مطلق» خواند و افزود: «امیدوارم هرگز فرصتی برای یک حمله نظامی نباشد.» همزمان مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا که در سفر اسرائیل به سر می‌برد، یکی از مسائل مورد مذاکره با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، را مقابله با ایران عنوان کرده و از ادامه کارزار فشار حداکثری و وضع تحریم‌های بیشتر علیه تهران خبر داده است.مدیرکل آژانس در بخش دیگری از گفت‌وگویش با ان‌بی‌سی‌نیوز اشاره کرد که آژانس دائما به ایران فشار وارد می‌کند و دسترسی به اماکنی را که می‌خواهد به دست می‌آورد.

او پیشتر در گزارشش به آژانس اشاره کرده بود ایران باید «فورا» درباره کشف ذرات اورانیوم در مکان‌های اعلام‌نشده نیز پاسخ دهد.

ادامه مطلب:
IranIntl »

پاسخ غریب‌آبادی به اظهارات اخیر مدیرکل آژانسپاسخ غریب‌آبادی به اظهارات اخیر مدیرکل آژانس: «تنها نقش آژانس در برجام، نظارت و راستی آزمایی اقدامات مرتبط هسته ای و ارائه گزارشات بروز شده در این مورد است. ارائه هرگونه ارزیابی و تحلیل، خارج از ماموریت محوله به آژانس تحت برجام می باشد»

ایران نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه خود را به مدیرکل آژانس تحویل دادسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، اعلام کرد نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه ایران تحت برجام از تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۲۱ برابر با ۵ اسفندماه، عصر روز دوشنبه تحویل مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد. افزایش ناگهانی و بدون برنامه قبلی دوران آموزشی سربازی از چهاربه شش هفته و اضافه شدن نفرات دوره جدید به دوره قبل و اشباع خوابگاه های سربازی خود باعث گسترش بیشتر کرونای انگلیسی و فاجعه در اسفند خواهد شد لطفا پیگیر وضعیت سربازان و این قانون ناگهانی باشید

مدیرکل آژانس شنبه به تهران سفر می‌کندمدیرکل آژانس شنبه به تهران سفر می‌کند غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین المللی در وین، اعلام کرد رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز شنبه به تهران سفر می‌کند.

مدیرکل آژانس وارد تهران شدرافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شنبه شب برای دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی و گفت‌وگو درباره آخرین تحولات در فعالیت‌های هسته‌ای ایران در چارچوب کاهش تعهدات برجامی وارد تهران شد. تو حموم نشستن؟ این یعنی کشور ما باید زیر نظر باشد واقعاخجالت اورست

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شددولت ایران براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی از ۳ روز دیگر، ۵ اسفند (۲۳ فوریه) با تعلیق اجرای پروتکل الحاقی، دیگر به نمایندگان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی‌های سرزده را نخواهد داد. درودها دوستان فردا یکشنبه 21.2.2021 رستاخیز بر پاپ بانو 9.7.1442 درویش بر سوارکار 3.12.1399 گایا سلطان زمین بر بدآرآویخته مردم سی سخت شرایط خوبی ندارن امیدوارم آلامشون کم بشه انجیل متی 6:33 بلکه نخست در پی پادشاهی خدا و عدالت او باشید آنگاه همه اینها نیز بشما عطا خواهد شد. ادرس کیف پول دیجیتالشو احتمالا میخواد بده به ایرانیا برای یه تعدادی بیت کوین بزنن به عنوان شیتیل ، فساد تو این سیاست مدارای غربی بیداد میکنه و بیت کوین هم شده امن ترین راه گرفتن شیتیل واقعا طراحي داخلي اين مكان و گاييدم

ان‌بی‌سی‌نیوز روز پنجشنبه ۲۹ آبان به نقل از گروسی نوشت: «حمله نظامی به ضرر هرگونه بازرسی است، چه برسد به امنیت بازرسانم که اگر کسی قصد انجام چنین کاری [حمله نظامی] را داشته باشد، این موضوع [امنیت بازرسان] اولین چیزی است که باید در مورد آن فکر کنم.»

روزنامه نیویورک‌تایمز سه‌شنبه به نقل از چهار مقام کنونی و پیشین آمریکا گزارش داده بود ترامپ هفته گذشته با مشاوران خود در کاخ سفید در مورد اینکه آیا گزینه‌ای برای اقدام علیه سایت هسته‌ای نطنز ایران طی هفته‌های آینده وجود دارد یا نه، نشستی برگزار کرده است.

گروسی در ادامه، این گزارش را «گمانه‌زنی مطلق» خواند و افزود: «امیدوارم هرگز فرصتی برای یک حمله نظامی نباشد.»

همزمان مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا که در سفر اسرائیل به سر می‌برد، یکی از مسائل مورد مذاکره با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، را مقابله با ایران عنوان کرده و از ادامه کارزار فشار حداکثری و وضع تحریم‌های بیشتر علیه تهران خبر داده است.مدیرکل آژانس در بخش دیگری از گفت‌وگویش با ان‌بی‌سی‌نیوز اشاره کرد که آژانس دائما به ایران فشار وارد می‌کند و دسترسی به اماکنی را که می‌خواهد به دست می‌آورد.

او پیشتر در گزارشش به آژانس اشاره کرده بود ایران باید «فورا» درباره کشف ذرات اورانیوم در مکان‌های اعلام‌نشده نیز پاسخ دهد. نماینده ایران در آژانس در واکنش، این گزارش را «شلوغ کردن» از سوی آژانس خواند.

از سوی دیگر حسین دهقان، مشاور نظامی علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس به بررسی گزینه نظامی علیه ایران واکنش نشان داد و گفت:‌ «یک درگیری محدود و تاکتیکی می‌تواند به یک جنگ تمام عیار تبدیل شود.»

با وجود تشدید تقابل در روزهای اخیر، ایران تایید کرده که سوخت‌رسانی به سانتریفیوژهای پیشرفته زیرزمینی در نطنز را آغاز کرده است. این موضوع در گزارش مدیرکل آژانس به شورای حکام این نهاد نیز مورد اشاره قرار گرفته بود.

در واکنش به گزارش آژانس، دولت‌های آمریکا،‌ روسیه،‌ بریتانیا،‌ فرانسه و آلمان خواستار بازگشت فوری ایران به سطح تعهدات برجامی شدند و بر همکاری بالای تهران با آژانس تاکید کردند.