مدیرمسئول روزنامه «قانون» بار دیگر مجرم شناخته شد

07/10/2020 07:32:00 ب.ظ

روزنامه_قانون, خبرنگاری_جرم_نیست

در یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌ها، روزنامه_قانون به خاطر تیتری که روز بعد از حضور «بشار اسد» در ایران منتشر کرد،‌ توقیف شد. این روزنامه در واکنش به حضور غیرمنتظره بشار اسد در تهران، او را «مهمان ناخوانده» خطاب کرده بود. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی

مهمان‌ ناخوانده ایران، دلیل توقیف جنجالی «قانون»، توقیف قانون بر اساس نقض مصوبه «شورای عالی امنیت ملی» صورت گرفته است.  پیش از این، روزنامه قانون در سال ۱۳۹۵ نیز با شکایت سازمان اطلاعات سپاه برای مدتی توقیف شده بود. دلیل این توقیف، انتشار گزارشی با تیتر «۲۴ ساعت لعنتی» بود در تاریخ ۲۲تیر۱۳۹۵ بود. این گزارش، حضور یک زندانی در «مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ» و رفتار نامناسب ماموران با او را گزارش کرده بود.

توقیف به خاطر نقل یک خبراین توقیف سه ماه بعد به پایان رسید و قانون مجددا در تاریخ ۱۳دی۱۳۹۳ به روی دکه‌های روزنامه فروشی رفت.روزنامه قانون، نزدیک به طیف اصلاح‌طلبان، به جز توقیف‌ رسمی تا کنون بارها از سوی نشریه‌های جناح مقابل یا همفکران آن‌ها مورد برخورد قرار گرفته است.  

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یک متخصص زنان و زایمان در هلند پدر بیولوژیکی ۱۷ کودک شناخته شدیکی از بیمارستان‌های هلند فاش کرد که یکی از پزشکانی که در گذشته به عنوان متخصص زنان و زایمان در این بیمارستان فعالیت می‌کرده و اکنون فوت کرده است، پدر بیولوژیکی دست‌کم ۱۷ کودک شناخته شده است. این را ژاپنی ها آلتشو ساختند و در معابد قرار داده اند و مرتب ستایش می کنند😁😁😁 هههه حالا من هر روز می ریزم تو توالت

شبنم آشوری، مدیرمسئول نشریه «آگاهنامه»، بازداشت شدحتما ایادی نادي_الاستقلال_السعودية فروختنش آزادشان_کنید

ترامپ به علت ابتلا به کرونا به بیمارستان نظامی منتقل شد | DW | 03.10.2020رئیس جمهوری آمریکا دچار تب شده و احساس ضعف می‌کند. به‌رغم آن، کاخ سفید اعلام کرده که زمام امور به مایک پنس، معاون او واگذار نشده است. قرار است ظرف روزهای آینده دفتری در بیمارستان والتر رید برای ترامپ ایجاد شود. اینقدر که آخوندها و عظما دنبال جو بایدن هستن دنبال امام زمانشون نیستن فردا دلار ميشه ٣١ کلا کار حکومت ها چه امریکا چه ایران و چه دیگر کشورها دروغ و فریبه

کاریکاتوریست ایرانی: قره‌باغ سمبل فراق و جدایی استکاریکاتوریست شناخته‌ شده ایرانی٬ قره‌باغ را سمبل فراق و جدایی و منبع الهام بسیاری از هنرمندان خواند. - خبرگزاری آناتولی

برای حفظ هویت ملیمجموعه پنج جلدی «جغرافیای جامع ایران» روز گذشته رونمایی شد. | اهمیت این مجموعه کتاب را در گفت‌وگو با گردآورندگان آن در سه دقیقه ببینید.

ایران و ۲۵ کشور دیگر خواستار پایان تحریم‌های غرب در وضعیت شیوع کرونا شدند۲۶ کشور جهان که در میان آنها نام کشورهای چین، روسیه، کره شمالی و ایران نیز دیده می‌شود، با انتشار بیانیه‌ای مشترک خواستار پایان یافتن تحریم‌های آمریکا و دیگر کشورهای غربی شدند که به گفته آنها در دوران مبارزۀ جهانی با شیوع ویروس کرونا، نقض حقوق بشر محسوب می‌شود. یا مرگ یا کباب برگ 😂😸😸😸 آخی جیباتون خالی شده یورو نیوز اسم اون 25تا کشور رو بگو تا ما دشمنای خودمون رو بشناسیم کرونا بهونه ای واسه جون گرفتن دوباره این رژیمهای تروریست و تامین مالی اونها خواهد شد.

مدیرمسئول «روزنامه قانون» به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» مجرم شناخته شد.Aa یکی از بیمارستان‌های هلند روز سه‌شنبه فاش کرد که یکی از پزشکانی که در گذشته به عنوان متخصص زنان و زایمان در این بیمارستان فعالیت می‌کرده و اکنون فوت کرده، پدر بیولوژیکی دست‌کم ۱۷ کودک شناخته شده است.«شبنم آشوری»، مدیرمسئول و صاحب‌امتیاز نشریه «آگاهنامه»، صبح روز سه‌شنبه ۱۵مهر۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.ترامپ پیش از انتقال به بیمارستان نظامی رسانه‌های آمریکا از انتقال ترامپ به بیمارستان نظامی والتر رید، واقع در شمال واشنگتن خبر داده‌اند.

«شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران»، به ریاست قاضی «محمدی کشکولی»، در روز ۱۳مهر۱۳۹۹ این حکم را صادر کرده است. «احمد مومنی‌راد»،‌ سخن‌گوی هیئت‌منصفه دادگاه مطبوعات، در این‌ باره به «خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرنا» گفته است که این هیئت «مهناز مظاهری»، مدیرمسئول روزنامه قانون، را مجرم شناخته و او را مستحق تخفیف مجازات ندانسته است. این پزشک که «یان ویلدشات» نام دارد، طی سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۳ میلادی در کلنیک باروری بیمارستانی در شهر «زووله» هلند مشغول کار بوده است. هنوز مصداق این اتهام روزنامه قانون مشخص نیست. از مکان بازداشت این فعال کارگری و اتهامات مطروحه علیه او تا کنون اطلاعاتی منتشر نشده است. روزنامه قانون، نزدیک به جناح اصلاح‌طلب، از آبان‌ ماه ۱۳۹۱ در تهران منتشر می‌شود و پیش‌تر سه بار توقیف شده است و بارها از سوی نشریه‌های جناح مقابل یا همفکران آن‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است. این نتیجه پس از مقایسه داده‌های پایگاه «دی ان ای» به دست آمده است.   مهمان‌ ناخوانده ایران، دلیل توقیف جنجالی «قانون» در یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌ها، قانون به خاطر تیتری که روز بعد از حضور «بشار اسد» در ایران منتشر کرده بود،‌ توقیف شد. مشاور امور پزشکی کاخ سفید اعلام کرده است که میزان تب ترامپ افزایش یافته، تنفس او دشوارتر شده و احساس ضعف می‌کند.

این روزنامه، اسفند ماه ۱۳۹۷ در واکنش به حضور غیرمنتظره بشار اسد در تهران، او را «مهمان ناخوانده» خطاب کرده بود. مقامات بیمارستان همچنین اعلام کردند اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی متوجه این موضوع شده‌اند و در نهایت به همراه خانواده این پزشک و کودکان، تصمیم به افشای این موضوع گرفته‌اند تا به این ترتیب به ایجاد «شفافیت بیشتر» در موضوع اهدای اسپرم کمک کنند. در آخرین شماره این نشریه مصاحبه‌‌ای با «علیرضا ثقفی»، عضو کانون نویسندگان ایران و فعال کارگری، حول موضوع مشکلات موجود در کشور منتشر شد. سخنگوی هیئت‌منصفه مطبوعات در آن زمان  گفته بود ، توقیف قانون بر اساس نقض مصوبه «شورای عالی امنیت ملی» صورت گرفته است.   پس از آن شورای سردبیری قانون بیانیه داد که این روزنامه بنا بر ابلاغ «دادسرای فرهنگ و رسانه» تا اطلاع ثانوی توقیف شده است، ولی چند ماه بعد، انتشار قانون از سر گرفته شد. در بیانیۀ بیمارستان آمده است: «هر کودکی حق دارد که بداند والدین بیولوژیکی او چه کسانی هستند. گزارش درباره بزرگترین زندان خاورمیانه پیش از این، روزنامه قانون در سال ۱۳۹۵ نیز با شکایت سازمان اطلاعات سپاه برای مدتی توقیف شده بود. دلیل این توقیف، انتشار گزارشی با تیتر «۲۴ ساعت لعنتی» بود در تاریخ ۲۲تیر۱۳۹۵ بود.» لقاح مصنوعی همجنسگرایان زن در بلژیک یک سال پیش از این نیز مجموعه‌ای از آزمایش‌های «دی ان ای» نشان داد که مدیر پیشین بانک اسپرم هلند مظنون به استفاده مکرر از اسپرم خود به جای اسپرم اهداکنندگانی شده که از سوی والدین غیربیولوژیک کودکان انتخاب شده بودند. گفته می‌شود وضعیت جسمانی او خوب است.

این گزارش، حضور یک زندانی در «مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ» و رفتار نامناسب ماموران با او را گزارش کرده بود. این گزارش، ندامتگاه تهران بزرگ را «بزرگترین زندان خاورمیانه»‌ خوانده و از برخوردهایی مثل «قیچی کردن لباس»، «کوتاه کردن موها»، «جیره‌بندی آب بهداشتی و سرویس بهداشتی»‌ نوشته بود. هم‌رسانی این مطلب:.  انتشار این گزارش واکنش‌هایی از سوی مسئولان «سازمان زندان‌ها» و قوه قضاییه را در پی داشت. از جمله، «عباس جعفری دولت‌آبادی»، دادستان وقت تهران، محتوای این گزارش را کذب خوانده بود.  توقیف به خاطر نقل یک خبر این روزنامه، کمتر از دو سال بعد از آغاز انتشار در اردیبهشت ۱۳۹۳ با دستور مستقیم عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران، توقیف شد. شبکه خبری"سی‌ان‌ان" در ادامه گزارش خود نوشته است که تجویز پادتن مونوکلونال به ترامپ حکایت از جدی بودن میزان بیماری او دارد.

انتشار خبر آزادی «محمد رویانیان»، یکی از مقام‌های دولت «محمود احمدی‌نژاد» از زندان دلیل این توقیف شد. در مقابل انتشار این خبر هیئت‌منصفه مطبوعات استان تهران، مدیر مسئول این روزنامه را به اتهامات «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» و «انتشار مطالب خلاف عفت عمومی» توقیف کرد.  این توقیف سه ماه بعد به پایان رسید و قانون مجددا در تاریخ ۱۳دی۱۳۹۳ به روی دکه‌های روزنامه فروشی رفت.   درخواست توبه به خاطر یک یادداشت روزنامه قانون، نزدیک به طیف اصلاح‌طلبان، به جز توقیف‌ رسمی تا کنون بارها از سوی نشریه‌های جناح مقابل یا همفکران آن‌ها مورد برخورد قرار گرفته است.   محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، در انتقادی به این روزنامه در سال ۱۳۹۴  گفته بود ، روزنامه قانون باید نسبت به یادداشتی که درباره «نمایش کارناوالی ۲۲ بهمن برای تحقیر سربازان آمریکایی» نوشته است، توبه کند. انتقال ترامپ به بیمارستان نظامی در شرایطی صورت می‌گیرد که پیش از آن کادر پزشکی کاخ سفید اعلام کرده بود، نشانه‌های ابتلا رئیس جمهوری آمریکا به بیماری کووید-۱۹ خفیف بوده است.

این عضو ارشد سپاه پاسداران ایران، نوشتن این یادداشت را «یک کار بسیار اشتباه» خوانده بود.  ماجرا این بود که تعدادی از سربازان آمریکایی که به دلیل نقص فنی شناورهایشان وارد آب‌های ایران شده بودند، توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران در ۲۲دی۱۳۹۴ متوقف و بازداشت و بعد از ۱۶ ساعت آزاد شدند.  انتشار تصاویر این ملوانان آمریکایی در حالی که زانو زده بودند، واکنش‌های منفی کشورهای غربی و آمریکا را در پی داشت.  اما تحقیر این سربازان آمریکایی بعد از آزادی آن‌ها تمام نشد و در راهپیمایی‌های روز ۲۲ بهمن نیز در برخی از شهرهای ایران نمایشی از ملوانان بازداشت‌شده آمریکایی در خیابان اجرا شد و صدا‌وسیمای جمهوری اسلامی فیلمی از یکی از آن‌ها در حال گریستن را پخش کرد. نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا و وزارت خارجه این کشور نمایش این فیلم را اقدامی «تنفربرانگیز» خواندند و ایران را به خاطر سوء استفاده تبلیغاتی از ملوانان بازداشت‌شده به شدت محکوم کردند. او مدت‌هاست که به خاطر سیاست‌هایش در رابطه با پاندمی کرونا مورد انتقاد قرار دارد.

روزنامه قانون پس از آن در یادداشتی با عنوان «چرا اسیر آمریکایی می‌گریست؟» نوشت: «در راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن دو نمایش کارناوالی برای تحقیر آمریکا، یا شاید برای تحریک زیان‌بخش مردم آن کشور، انجام شد. یکی به زنجیر کشیدن نمادین و تعزیه‌مانند اسیران آمریکایی و گرداندن آنان در تهران و قم و شاید در جاهای دیگر بود و دیگری نشان دادن فیلمی در صداو‌سیما از اسیران زانوزده که یکی از آنان می‌گریست.» در این یادداشت احتمال داده شده بود که دلیل گریستن سرباز آمریکایی می‌تواند زانو زدن آن‌ها باشد و این صحنه به «صحنه‌های اسیران آمریکایی و اروپایی با لباس نارنجی و دست نهاده بر پشت گردن در صحنه اعدام داعش» تشبیه شده بود «که لحظاتی بعد گردن‌شان بریده می‌شد یا تیر خلاص دریافت می‌کردند.» برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به .