مدیر رصدخانه مهاجرت ایران: میل به مهاجرت به ‌شکل نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است

14/04/1400 07:45 ب.ظ

🔺مدیر رصدخانه مهاجرت ایران: میل به مهاجرت به ‌شکل نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. مدیر رصدخانه مهاجرت ایران گفت: «پیمایش‌های اخیر رصدخانه مهاجرت حاکی از آن است که میل به مهاجرت در کشور به ‌خصوص در ۲ سال اخیر به‌شکل نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است و تراز شاخص تصمیم به مهاجرت با سرعت در حال نزدیک شدن به میل به مهاجرت است.

»

وی در ادامه نزدیک شدن این دو شاخص را به‌ معنای کاهش «امید و مشارکت اقتصادی و اجتماعی» در داخل ایران و امید به شرایط بهتر زندگی در کشورهای دیگر اعلام کرد و گفت: «به دلایل مختلف اقتصادی و اجتماعی شرایط داخل کشور جذابیت خود را برای حفظ و نگهداشت جوانان از دست می‌دهد.»

پیشتر حمید نوذری،‌ مسئول کانون پناهندگان ایرانی و افغانستانی در برلین، در گفتگوی خود با صدای آمریکا گفته بود: «آخرین آمار ایرانیان پناهجو در ترکیه نشان دهنده آن است که تا سال ۲۰۲۰ میلادی، دستکم ۳۱ هزار پناهجوی ایرانی در ترکیه تقاضای پناهندگی کرده‌اند،» آماری که به گفته آقای نوذری با وجود شیوع ویروس کرونا در شش ماه نخست سال جاری میلادی می‌تواند از مرز ۳۲ هزار ایرانی متقاضی پناهندگی گذشته باشد. headtopics.com

خلق تنش در خاور میانه و آور آسیا موج جدید مهاجرت را بوجود خواهد آورد

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »