مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: برای احیای برجام باید تا تشکیل دولت جدید ایران صبر کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت برای احیای برجام باید تا تشکیل دولت جدید ایران صبر کرد. سعید عراقچی، رئیس هیات نمایندگی ایران در مذاکرات وین این گفته را نشانه ناآشنایی وی با سیاست داخلی ایران خواند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه با بلومبرگ گفت که دستیابی به توافق برجام نیازمند اراده سیاسی همه طرف‌هاست و برای احیای توافق هسته‌ای ایران باید تا تشکیل دولت جدید این کشور صبر کرد. سعید عراقچی، رئیس هیات نمایندگی ایران در مذاکرات وین این گفته را نشانه «ناآشنایی» این مقام بین‌المللی با سیاست ایران توصیف کرده است.

آقای عراقچی همچنین احتمال پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را باعث برهم خوردن روند کنونی مذاکرات ندانست و گفت: «هیچ نگرانی در این رابطه وجود ندارد. مواضع جناب آقای رئیسی در حوزه سیاست خارجی، آن طور که در دوران رقابت های انتخاباتی بیان شد، نشان دهنده یک سیاست واقع بینانه و تعامل گرایانه است که بر مبنای همکاری با جامعه بین الملل و تعامل سازنده اقتصادی قرار دارد. مواضع ایشان در مورد برجام و مذاکرات جاری هم نشان دهنده همین واقع بینی و عملگرایی در سیاست خارجی است.

مدیرکل آٰژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای به شبکه بلومبرگ گفت که هنوز صحبتی در خصوص تمدید توافق موقت با ایران انجام نشده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گروسی: تعهدات ایران به آژانس نباید به مذاکرات برجام وابسته شودگروسی: تعهدات ایران به آژانس نباید به مذاکرات برجام وابسته شود هنوز پیشنهادی ازطرف ایران برای تمدید توافق فنی حاصل‌شده میان دو طرف دریافت نکرده‌ایم چنانچه تفاهم‌نامه فنی با ایران تمدید نشود،یک «سیاه‌چاله»اطلاعاتی درفعالیت‌های هسته‌ای ایران ایجاد خواهد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انتخابات ریاست جمهوری از مهمترین انتخابات کشور است/ همه جهان امروز به انتخابات ایران نگاه می‌کنندرئیس جمهور انتخابات ریاست جمهوری را از مهمترین انتخابات کشور دانست و گفت: این انتخابات از اهمیت بالایی برخوردار است و از مردم درخواست می کنم که به مشکلات و مسائلی که در مراحل قبل از ثبت نام نامزدها تاکنون وجود داشته توجه نکرده و با حضور در پای صندوق‌های رای به نامزد مورد نظر خود رای دهند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

یک دروغ شاخ‌دار دیگر: ایران یکی از ۶ کشور تولید کننده واکسن کرونا در دنیارای_بی_رای No2IR
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

لیگ ملت‌های والیبال؛ شکست ایران مقابل قعرنشین این رقابت‌ها‎تیم ملی والیبال ایران، عصر دیروز سه‌شنبه 15 ژوئن، در کمال ناباوری، مقابل استرالیا با نتیجه نزدیک 3-2 شكست خورد. این نخستین پیروزی استرلیا در لیگ ملت‌های
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کرونا جان 129 بیمار را در ایران گرفتبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته 10 هزار و 487 بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده و 129 بیمار دیگر نیز جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اینفوگرافی | وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران - 26 خرداد 1400
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »