مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا: ایران در پی تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا و ایجاد تفرقه است

24/07/2020 08:40:00 ب.ظ

مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا: ایران در پی تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا و ایجاد تفرقه است

ویلیام ایوانینا, انتخابات آمریکا

مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا: ایران در پی تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا و ایجاد تفرقه است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ویلیام ایوانینا، مدیر اداره اطلاعات ملی ایالات متحده، روز جمعه سوم مرداد گفت که صد روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امنیت این انتخابات همچنان در صدر اولویت‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا قرار دارد.وی با صدور اطلاعیه‌ای گفت، در ماه‌های اخیر دفتر مدیریت اطلاعات ملی گزارش‌هایی را در مورد امنیت انتخابات نوامبر امسال در اختیار ستادهای انتخاباتی، کمیته‌های سیاسی، و مخاطبان در کنگره قرار داده است.

آقای ایوانینا خاطرنشان کرد: «امروزه شاهد هستیم دشمنان به دنبال سرقت مکاتبات داخلی کارزار‌های سیاسی و نامزدهای انتخابات، و نفوذ به زیرساخت‌های انتخاباتی آمریکا هستند و ما تحرکات عوامل سایبری ... را زیر نظر داریم.»مایک پمپئو: اطمینان داریم که انتخابات آمریکا بدون دخالت چین، روسیه و ایران برگزار خواهد شد

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

وزیر دفاع آمریکا: هیچ دستوری برای تغییر شمار نیروهای نظامی در کره صادر نشده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

بایدن: ترامپ نخستین رئیس جمهور نژادپرست آمریکا است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimبایدن: ترامپ اولین رئیس جمهور نژادپرست آمریکا است این واقعا نگران کننده است که ترامپ با مردم بر اساس رنگ پوست و ملیت آنها برخورد می‌کند این اظهارات به سرعت از سوی کارزار انتخاباتی ترامپ محکوم شد Election2020

ایران: آمریکا مسئول هرگونه حادثه برای هواپیمای ماهان استآمریکا از سال ۲۰۱۱ میلادی شرکت هواپیمایی ماهان را تحریم کرده است.

ایران: هر حادثه‌ای برای هواپیمای ماهان اتفاق افتد آمریکا مسئول استوزارت امور خارجه ایران در رابطه با تهدید هواپیمای مسافربری ماهان اعلام کرد که هر حادثه‌ای در مسیر برگشت برای این هواپیما اتفاق افتد آمریکا مسئول آن است. - خبرگزاری آناتولی

کنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران استکنگره آمریکا در حال بررسی طرح تحریم هکرهای چین، روسیه، و ایران است روزنامه «واشنگتن فری بیکِن» روز پنجشنبه دوم مرداد در گزارشی نوشت که این طرح توسط کوین مکارتی، نماینده کالیفرنیا و رئیس اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان، ارائه شده است.

تنش چین و آمریکا؛ چین دستور داد کنسولگری آمریکا در چنگدو بسته شودچین دستور بسته شدن کنسولگری آمریکا در شهر چنگدو را داده است. این تازه ترین اقدام در پی تشدید تنش‌های دیپلماتیک بین دو کشور است. وزارت خارجه چین گفته که این اقدام 'پاسخی ضروری و قانونی' به آمریکا در واکنش به دستور بسته شدن کنسولگری این کشور در شهر هیوستون در ایالت تگزاس است.

ویلیام ایوانینا مدیر اطلاعات ملی آمریکا ویلیام ایوانینا، مدیر اداره اطلاعات ملی ایالات متحده، روز جمعه سوم مرداد گفت که صد روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امنیت این انتخابات همچنان در صدر اولویت‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا قرار دارد.بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، می‌گوید «هیچ دستوری برای خروج نیروها از شبه جزیره کره صادر نکرده» است و در عین حال نسبت به «رفتار بد» چین که از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا شدت گرفته است هشدار می‌دهد.خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات نوامبر روز چهارشنبه در اظهاراتی دونالد ترامپ را نخستین رئیس جمهور نژادپرست ایالات متحده خوانده است.Aa عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران پنجشنبه شب در مورد گزارش های منتشرشده در مورد نزدیک شدن چند جنگنده خارجی به هواپیمای ماهان بر فراز سوریه گفت که تهران، آمریکا را «مسئول» هرگونه حادثه برای این هواپیما می داند.

وی با صدور اطلاعیه‌ای گفت، در ماه‌های اخیر دفتر مدیریت اطلاعات ملی گزارش‌هایی را در مورد امنیت انتخابات نوامبر امسال در اختیار ستادهای انتخاباتی، کمیته‌های سیاسی، و مخاطبان در کنگره قرار داده است. آقای ایوانینا خاطرنشان کرد: «امروزه شاهد هستیم دشمنان به دنبال سرقت مکاتبات داخلی کارزار‌های سیاسی و نامزدهای انتخابات، و نفوذ به زیرساخت‌های انتخاباتی آمریکا هستند و ما تحرکات عوامل سایبری . وزیر دفاع آمریکا طی یک جلسه مجازی به میزبانی «موسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی» گفت: «من به پیگیری استفاده بیشتر از گردش نیرو ادامه می دهم، زیرا به ایالات متحده انعطاف پذیری استراتژیک بیشتری در واکنش به چالش ها در سراسر جهان می‌دهد.. وعده بایدن برای مقابله با دخالت خارجی   وی در ادامه افزود: هیچ یک از روسای جمهور قبلی آمریکا این طور رفتار نکرده‌اند.. واشنگتن و سئول بر سر هزینه‌های نیروهای آمریکایی مستقر در کره جنوبی اختلاف دارند. را زیر نظر داریم. مقامات آمریکا تاکنون واکنشی به گزارش های منتشرشده از نزدیک شدن چند جنگنده به هواپیمای ماهان بر فراز سوریه نشان نداده اند.

» مایک پمپئو: اطمینان داریم که انتخابات آمریکا بدون دخالت چین، روسیه و ایران برگزار خواهد شد وزیر خارجه ایالات متحده می‌گوید که اطمینان دارد انتخابات آینده ریاست جمهوری در آمریکا بدون مداخله کشورهایی مثل چین، ‌روسیه و ایران برگزار خواهد شد. وزیر دفاع ایالات متحده همچنین از پکن برای «بی‌احترامی مکرر به حقوق دیگر کشورها انتقاد کرد. هیچ رئیس جمهور دموکراتی. این مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا افزود: «چین، روسیه، و ایران نگرانی اولیه ما هستند، هر چند برخی کشورهای دیگر و فعالان سایبری غیردولتی نیز می‌توانند روند انتخابات در کشور ما را به مخاطره بیاندازند.» وی با بیان این که ایران در پی تضعیف نهادهای دموکراتیک ایالات متحده و تفرقه‌افکنی است، تاکید کرد که محور تلاش‌های ایران نفوذ آنلاین، از جمله پخش اطلاعات نادرست و بازنشر مطالب ضدآمریکایی در شبکه‌های اجتماعی، است. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، پیشتر گفته بود که اطمینان دارد انتخابات آینده ریاست جمهوری در آمریکا بدون مداخله کشورهایی مثل چین، ‌روسیه و ایران برگزار خواهد شد. وی گفت: ترامپ همه مردم را دوست دارد و برای افزایش قدرت همه آمریکایی‌ها سخت تلاش و کوشش می‌کند. وی در گفتگو با روزنامه «واشنگتن تایمز» گفت تهدیدات سایبری برای دستکاری، تغییر نتایج و مداخله در انتخابات وجود دارد، اما «من فکر می‌کنم که ما کارهای خوب زیادی را انجام داده‌ایم تا مطمئن شویم که از آمادگی لازم برای مقابله با کارزارهای دروغ‌پرکنی که ممکن است روی بدهد، برخوردار هستیم.

» خبرهای دیگر ... .