مدیر صندوق بین‌المللی پول: کشورها برای سختگیری‌ مالیاتی عجله نکنند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«امیدواریم که تورم فعلی د سال ۲۰۲۲ فروکش کند. برای همین پیغام ما به اعضا این است: با عجله به‌سراغ سیاست‌های مالی سختگیرانه نروید، چون گرمی احیای اقتصادی را سرد می‌کنید.» جزئیات بیشتر🔽

با افزایش تورم، آمار ابتلا به کووید از نو افزایش یافته و شیوع گونهٔ اومیکرون سبب نگرانی‌هایی شده، پس آیا خطری تازه در کمین اقتصاد اروپا و جهان است؟

کریستینا جورجی‌یوا: فعلا می‌بینیم که احیای اقتصاد در حوزهٔ پولی یورو به‌قوت ادامه دارد. پیش‌بینی می‌کنیم که امسال ۵ درصد و سال آینده ۴.۳ درصد رشد داشته باشیم. درحالی‌که این رشد سال گذشته ۶.۵ درصد کاهش داشت. پس بازگشت چشمگیری داشته‌ایم که بر سه پایه استوار است؛ واکسیناسیون، پشتیبانی از کسب‌وکارها، و رشد آگاهی مردم در برخورد با همه‌گیری، که هنوز حاضر است.

یورونیوز: اما با توجه به ادامه همه‌گیری، دولت‌های اروپا نگران انباشت بدهی وام‌هایی هستند که برای احیای اقتصاد و توسعه نظام بهداشتی گرفته‌اند. سران اتحادیه بناست سال آینده این مسئله را بررسی کنند. اما چه باید کرد؟ جورجی‌یوا: بدهی‌های اروپا به دلیل درستی بالا رفته یعنی برای گرفتن ضربهٔ رکود اقتصادی و برای تقویت بنیه فعالیت صاحبان مشاغل و خدمات. میزانی از بیکاری را پیش از همه‌گیری هم داشته‌ایم،‌ و برای همه ورشکستگی پیش نیامده. و اینها نتیجهٔ مثبت سیاست‌های درست اقتصادی است. و البته می‌خواهیم شاهد احیای پرقوت اقتصاد باشیم، و برای همین ضربه‌گیرهای میان‌مدّت اقتصادی تدارک دیده‌ایم، ولی به‌سراغ فشار خفه‌کنندهٔ سیاست‌های ریاضتی نرفتیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لوکوموتیوران پاکستانی که برای خرید ماست، قطار را متوقف کرده بود از کار تعلیق شدیکی از مقام‌های ارشد وزارت راه‌آهن پاکستان می‌گوید چنین اتفاقاتی در این کشور رایج است و نظارت چندانی هم بر اغلب این موارد وجود ندارد. لکو مو تیر درسته لوکوموتیر* همينقدر احمق و بيسواد و نادان و مشت نمونه خروار است پاكستان يعنى احمقاستان
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تاکید چاووشاوغلو بر رضایت مشترک همه طرف‌ها برای موفقیت نیروهای حافظ صلحتاکید چاووشاوغلو بر رضایت مشترک همه طرف‌ها برای موفقیت نیروهای حافظ صلح وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که برای موفقیت نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد رضایت مشترک همه طرف‌ها الزامی است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سن بازنشستگی در فرانسه چند سال است و برای دولت چقدر هزینه دارد؟سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که سن قانونی بازنشستگی در فرانسه که در حال حاضر ۶۲ است برای تضمین تامین مالی حقوق بازنشستگان در مواجهه با پیری مورد انتظار جمعیت این کشور، بسیار پایین به نظر می‌رسد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نکاتی برای محافظت از خود در برابر هوای سمی | DW | 08.12.2021در تازه‌های پزشکی هفته می‌خوانید: نکاتی برای محافظت از خود در برابر هوای سمی. ویتامین D چگونه به سلامت قلب کمک می‌کند؟ ویاگرا؛ امیدی تازه برای پیش‌گیری از آلزایمر. آیا زنان باید نگران کیست‌های پستان باشند؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دختران شین‌آباد را برای درمان به خارج نفرستادند تا آبروی کشور نرود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سفیر روسیه: فضا برای مذاکرات بیشتر در وین وجود داردمیخاییل اولیانوف، نماینده روسیه در آژانس‌های بین‌المللی روسیه در وین با اشاره به دو سند پیشنهادی ایران به کشورهای عضو توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» گفت، اگر روسی و تارجگر ایران نبودی، شاید باورت می کردیم «رفیق». مانده دستور پوتین به رهبر ملاها چی باشه ارباب چی دستور میدی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »