مدل ایرانی صاعقه مشابه جنگنده آمریکایی F-۵/ ایران در تولید سلاح به پیشرفت چشم‌گیری رسیده است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 53%

نشنال اینترست گزارش داد؛ مدل ایرانی صاعقه مشابه جنگنده آمریکایی F-۵/ ایران در تولید سلاح به پیشرفت چشم‌گیری رسیده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایلنا به نقل از نشنال اینترست، ایران اکنون به تولید هواپیماهایی جدید مشغول شده است و پیشرفت‌های زیادی در این زمینه کسب کرده است. تهران تا حد زیادی در تولید جنگنده‌های خود به خودکفایی رسیده است.

نیروی هوایی ایران از اواخر قرن گذشته پیشرفت خود را در چندین هواپیمای جنگنده داخلی نشان داده است ، مهمترین آنها صاعقه است. صاعقه هواپیمای جت جنگنده ساخت ایران است. در این هواپیما از بدنه هواپیمای اف ۵ استفاده شده‌است. تفاوت ظاهری این هواپیما با اف-۵ وجود دو سکان عمودی V شکل است که برای ایجاد توانایی لازم برای مانورپذیری بهتر جنگنده صورت گرفته‌است.

هواپیمای جنگنده صاعقه، احتمالاً ۱۰ تا ۱۵ درصد بزرگ‌تر از هواپیماهای اف-۵ است. هواپیما دو سکان عمودی V شکل داشته و از همان موتورها و الکترونیک پروازی هواپیمای F-۵ بهره می‌برد. این هواپیما جدیدترین بهینه‌سازی جنگنده اف-۵ است. اف-۵ یک جنگنده آمریکایی ساخت شرکت نورتروپ است که در سال ۱۹۵۸ اولین پرواز آزمایشی خود را انجام داده و از دهه ۱۳۴۰ وارد نیروی هوایی ایران هم شد. تغییراتی که در صاعقه نسبت به اف-۵ انجام شده لزوماً به معنی برتری آن بر اف-۵ نیست. تأثیری که دو سکان بر قدرت مانور این هواپیما می‌گذارد مورد بحث است و ظرفیت حمل مهمات آن نیز تغییر چندانی نسبت به اف-۵ نداشته‌است. از صاعقه می‌توان به عنوان یک جنگنده حمله به زمین استفاده کرد.

این نشان می‌دهد که پشتکار ایران در تولید هواپیماهای داخلی داخلی ، روندی طولانی مدت است که هدف از آن رسیدن به خودکفایی نهایی است - و نباید اظهارات تهران درباره تولید اسلحه‌های تولید ایران را تنها حرف فاقد عمل تصور کرد. ایران در عمل نشان داده است که در تولید سلاح به پیشرفت چشم‌گیری رسیده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زندانبان در زندان؛ حمید نوری، ایرانی بازداشت شده در سوئد کیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا از اعطای پناهندگی به دختر ایرانی شرکت‌کننده در مسابقات دختر شایسته در فیلیپین استقبال کردآمریکا از اعطای پناهندگی به دختر ایرانی شرکت‌کننده در مسابقات دختر شایسته در فیلیپین استقبال کرد پیشتر، عفو بین الملل با صدور بیانیه ای خطاب به مقامات فیلیپین، نوشته بود بازگرداندن این پناهجوی ۳۱ ساله او در معرض بازداشت و شکنجه قرار می‌گیرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| محروم‌ترین خانوارهای ایرانی؛ در سال ۱ کیلو گوشت مصرف می‌کنند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تیم ملی فوتبال عراق در برابر حریف ایرانی خود به پیروزی دست یافتتیم ملی فوتبال عراق در دیدار مقدماتی جام جهانی که روز پنجشنبه 14 نوامبر 2019 ىر عَمان پایتخت اردن
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت یک ایرانی در آمریکا به خاطر دور زدن تحریم هایک ایرانی در دادگاه فدرال نیویورک به جرم 'خرید و انتقال غیرقانونی الیاف کربن' به ۴۶ ماه زندان محکوم شده است. بهزاد پورقناد به خریداری الیاف کربن از آمریکا و انتقال بدون مجوز آن از طریق کشورهای ثالث به ایران متهم شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۱۶ میلیون ایرانی زیر خط فقر هستند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »