مدعای تازه طالبان: پلیس از خشونت و توهین منع شده است | DW | 23.02.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

پس از نمونه‌های مکرر از آزار، خشونت و سوءرفتار ماموران با مردم، وزارت داخله طالبان از صدور دستورالعمل‌هایی برای پلیس خبر می‌دهد. مقررات تازه قرار است ماموران را از توهین و تحقیر و نادیده گرفتن حقوق مردم باز دارند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پس از نمونه‌های مکرر از آزار، خشونت و سوءرفتار ماموران با مردم، وزارت داخله طالبان از صدور دستورالعمل‌هایی برای پلیس خبر می‌دهد. مقررات تازه قرار است ماموران را از توهین و تحقیر و نادیده گرفتن حقوق مردم باز دارند. ظاهرا طالبان این تصمیم را در واکنش به مستند شدن برخوردهای مرگبار و سرکوب‌گرانه پلیس اتخاذ کرده است.

در عین حال ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده‌اند که ورود خشونت آمیز و شبانه طالبان به خانه‌های مردم را نشان می‌دهند. در عین حال، طالبان آیین‌نامه‌هایی برای رفتار و پوشش کارمندان ادارات دولتی تعیین کرده است. همه زن‌ها باید طبق موازین و الگوهای ابلاغ شده لباس بپوشند و حجاب کامل داشته باشند. وزارت"امر به معروف و نهی از منکر" طی دستوری به نهادها و سازمان‌های دولتی یادآور شده که سرپیچی از این آیین‌نامه به منزله اخراج کارکنان خواهد بود.

عفو بین‌الملل، اعترافات اجباری و سیاست طالبان را"کثیف و خطرناک" خوانده است. دیده‌بان حقوق بشر هم گفته که مشخص نیست این زنان تحت چه شرایطی جلوی دوربین آمده‌اند اما کنشگرانی که خارج از افغانستان زندگی می‌کنند، علت امر را فشار و شکنجه و ارعاب می‌دانند. سیاستی که هدف آن واداشتن زنان به سکوت و ترساندن دیگر زنان معترض از حضور در خیابان‌‌ها و مطالبه‌گری است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

گفتم شاید با خبر شوید : روسیه به Ukraina حمله کرد دیروز حسین_رونقی توسط ج.ا ربوده شد مردم اعتصابات داشند معلمان اعتراضات داشتند اینترنت ناخوش ست شما کجای کارید؟ ناسلامتی مدعی رسانه خبری را یدک میکشید.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کمیسیون تصفیه صفوف طالبان 4350 نفر را از این گروه اخراج کردکمیسیون تصفیه طالبان اعلام کرد که 4350 تن از 'افراد نامطلوب' در صفوف این گروه را اخراج کرده اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ساخت پنل‌های خورشیدی از گیاهان و تولید انرژی از «نور غیرمستقیم» خورشیداین دانشجوی فیلیپینی قصد دارد به کمک این مواد گیاهی، نخ و پارچه‌هایی بسازد که به کمک آنها بتوان لباس‌هایی تهیه کرد که قادر به جذب نورفرابنفش خورشید و تبدیل آن به برق باشند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گلایه مقتدایی از کندی سرعت اینترنتنایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات از کندی سرعت اینترنت گلایه و انتقاد کرد. 🤣😅😂چه نونی به هم قرض میدن😂😅🤣 ای بیشرفا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

این خانه دیگر امن نیست؛ دانشگاه علوم پزشکی تبریز از باباباغی چه می‌خواهد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازارچه نایب‌السلطنه؛ خبری از شکوه و جلال گذشته نیست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

زنگ خطر در آلمان؛ کوچ فزاینده نئونازی‌ها از غرب به شرق | DW | 23.02.2022دفتر حفاظت از قانون اساسی در براندنبورگ، نسبت به جابجایی و نقل و انتقالات دست راستی‌های افراطی هشدار داده و می‌گوید نئونازی‌ها به مناطقی در شرق روی آورده‌اند که فاقد جامعه مدنی قوی و مقاوم هستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »