مدال طلای تکواندو برای زهرا شیدایی در رقابت‌های ریاض | DW | 27.11.2021

زهرا شیدایی با پیروزی بر رقبای خود از روسیه و کرواسی به کسب مدال طلا در مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندوی زنان در ریاض نائل آمد و توانست به مرحله فینال رقابت‌های آزاد جهانی راه یابد.

تکواندوی زنان ایران, زهرا شیدایی

27/11/2021 11:40:00 ب.ظ

زهرا شیدایی با پیروزی بر رقبای خود از روسیه و کرواسی به کسب مدال طلا در مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندوی زنان در ریاض نائل آمد و توانست به مرحله فینال رقابت‌های آزاد جهانی راه یابد.

زهرا شیدایی با پیروزی بر رقبای خود از روسیه و کرواسی به کسب مدال طلا در مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندوی زنان در ریاض نائل آمد و توانست به مرحله فینال رقابت‌های آزاد جهانی راه یابد.

دور نخست مسابقات آزاد قهرمانی تکواندوی زنان ۲۰۲۱ (4G) با حضور ۱۷۰ تکواندوکار از ۳۱ کشور از روز پنجشنبه، چهارم آذر (۲۵ نوامبر) در سالن"گرین هال" ریاض آغاز شد. این مسابقات امروز ششم آذر (۲۷ نوامبر) به پایان رسید.در روز آخر زهرا شیدایی، تکواندوکار وزن ۵۷ کیلوگرم ایران به مصاف"مارگاریتا بلیزنیاکووا" از روسیه رفت. این دیدار با نتیجه ۱۱ بر ۱۱ به دور طلایی کشیده شد و در نهایت با برتری و قهرمانی زهرا شیدایی به پایان رسید که موفق به کسب مدال طلای قهرمانی این دور از مسابقات شد.

شنیده شدن صدای انفجار مهیب در ۴ استان غربی ایران

به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندیدخانم شیدایی روز گذشته با برتری در چهار مبارزه توانسته بود به فینال رقابت‌های آزاد جهانی راه یابد. او نخست به مصاف"النا میرونیوک" از روسیه، قهرمان و نایب قهرمان اروپا رفت و به برتری ۱۲ بر ۶ رسید. شیدایی سپس رو در روی"نیکیتا گلاسنوویچ" از کرواسی، دارنده مدال برنز جهانی قرار گرفت و در راند طلایی به پیروزی رسید.

زهرا شیدایی که نماینده وزن چهارم تکواندوی ایران است، در گام سوم با"النا کریویچنکو" از روسیه مبارزه کرد و نتیجه را ۱۲ بر ۳ به نفع خود به پایان رساند.او در مرحله نیمه نهایی به مصاف"آلیاه پاول" از انگلیس، دارنده مدال برنز قهرمانی جهان رفت و با شایستگی و نتیجه ۱۷ بر ۹ پیروز شد و بدین گونه به فینال این دوره از رقابت‌ها راه یافت. headtopics.com

در رقابت‌های روز پایانی، غزل سلطانی در وزن ۵۳- کیلوگرم، در اولین مبارزه مقابل نماینده عربستان ۲۰ بر صفر به برتری رسید، اما در دومین دیدار برابر ماریا پرز از اسپانیا ۱۸ بر ۶ شکست خورد و حذف شد.به این ترتیب تیم ملی تکواندوی زنان ایران با یک مدال طلای زهرا شیدایی و ۲ مدال برنز کوثر اساسه و ملیکا میرحسینی به کار خود در این رقابت‌ها پایان داد.

شنیده شدن «صدای چند انفجار در غرب ایران»؛ منابع صدای آمریکا از «انفجار مهیب» در سنندج خبر دادند

پیشینه زهرا شیداییزهرا شیدایی تکواندوکار اهل جویبار و متولد ۱۷ تیر ۱۳۷۸ است که برای تیم ملی تکواندوی زنان ایران به میدان رفته است. او بازیکن تیم لوازم خانگی کن در لیگ تکواندوی جوانان و بزرگسالان کشور موسوم به جام کوثر است.به گزارش سایت"دختران قهرمان"، شیدایی فرزند مصطفی شیدایی مربی تکواندوکار مازندرانی است که به واسطه پدرش، با تکواندو آشنا شد و در این رشته، رشد کرد و عناوین پرتعدادی به دست آورد.

در مسابقات داخلی، او از سال ۱۳۹۲ با حضور در مسابقات آزاد نوجوانان کشور برای نخستین بار در سطح کشوری تکواندو پدیدار شد و در آن مسابقات برنز گرفت و در ادوار بعدی مسابقات لیگ و قهرمانی کشور موفق به کسب مدال‌های فراوانی شد.زهرا شیدایی در شاخص ترین عملکرد داخلی در سال ۱۳۹۸ در مسابقات جوانان و بزرگسالان کشور در تبریز در وزن منهای ۵۷ کیلو علاوه بر کسب مدال طلا، عنوان فنی‌ترین بازیکن مسابقات را به دست آورد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندیداو نخستین تجربه برون‌مرزی خود را در مسابقات تکواندوی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۶ در کانادا سپری کرد و تا یک‌چهارم نهایی پیش رفت.او در ۲۰۱۷ در انتخابی گرنداسلم در چین مسابقه داد و در ۲۰۱۸ یکی از اعضای تیم اعزامی به تورنمنت"موجو" کره جنوبی بود. در سال ۲۰۱۹ او در مسابقات"یونیورسیاد" در ناپل ایتالیا شرکت کرد و در یک‌چهارم نهایی از دور مسابقات کنار رفت. headtopics.com

شنیده شدن «صدای مهیب» در چند شهر در غرب ایران

در زمستان ۹۸، زهرا شیدایی در پی آسیب‌دیدگی مجبور به ترک اردوی تیم ملی تکواندو شد که خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا در لبنان آماده می‌کرد گرچه این مسابقات به دلیل شیوع کرونا لغو شد.تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران از دریچه دوربینتیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران که یک سال از تشکیل آن می‌گذرد، این روزها خود را برای شرکت در مسابقات چلنج کاپ آسیا آماده می‌کند.

تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران از دریچه دوربیناکثر بازیکنان تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران، پیش از این عضو تیم این‌لاین اسکیت ایران بوده‌اند.تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران از دریچه دوربینتیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران در حال حاضر سه بار در هفته تمرینات گروهی دارند.

تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران از دریچه دوربینرقابت‌های هاکی روی یخ چلنج کاپ آسیا در سال ۲۰۲۲ در فیلیپین برگزار می‌شود.تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران از دریچه دوربینتمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران در سالن یخ ایران‌مال انجام می‌گیرد.

تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران از دریچه دوربینپیست یخ برای تمرین هاکی روی یخ زنان ۳۶۰۰ مترمربع وسعت دارد و فضایی لازم برای تمرینات در رشته‌هایی ورزشی چون هاکی روی یخ و پاتیناژ بر روی یخ را ارائه می‌کند. تصویری از چند تماشاگر تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران. headtopics.com

تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران از دریچه دوربیناعضای تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران در رختکن در حال آماده‌سازی خود برای حضور در تمرینات.تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران از دریچه دوربینهاکی روی یخ ایران در مهرماه ۱۳۹۸ پس از یکصد سال سرانجام به عضویت فدراسیون جهانی درآمد. تأسیس فدراسیون جهانی هاکی روی یخ به سال ۱۹۰۸ میلادی برمی‌گردد.

تمرینات تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران از دریچه دوربینیکی از دروازه‌بانان تیم ملی هاکی روی یخ زنان ایران.

ادامه مطلب: DW فارسی »

شرکت‌های نوپای آلمانی خود را برای قانونی شدن ماری‌جوانا آماده می‌کنند

دولت فدرال آلمان در سال ۲۰۱۶ مصارف پزشکی ماری‌جوانا قانونی کرد. اما دولت جدید، تحت ریاست صدراعظم اولاف شولتس، که در دسامبر ۲۰۲۱ قدرت را به دست گرفت، می‌خواهد گامی فراتر بردارد و فروش ماری‌جوانا را برای استفاده تفریحی به بزرگسالان در مغازه‌های تخصصی و دارای مجوز، قانونی کند.

خانم شيدايي تبريک و تهنئت عرض ميكنم آنگلا جان مگه طلا رو در فینال نمیدن؟ بالاخره فینال رو برده یا به فینال راه یافته؟

شمار موارد ابتلا به 'اومیکرون' در آفریقای جنوبی به سرعت در حال افزایش است

شهروند سعودی که برای معالجه پسرش به آمریکا رفته بود با مدال طلا به کشورش بازگشتیک جوان سعودی پس از سفری مبارزه‌جویانه و سرشار از عزم و اراده، در حالی که برای درمان پسرش به آمریکا رفته بود، به مقام قهرمانی جهان دست یافته و مدال طلای بابا دمش گرم ، ما هم یک فامیل داشتیم بدلیل اینکه پسرش سربازی نره ، رفتند کانادا اقامت گرفتند ، دو سال بعد همون پسر در تصادف با ماشین فوت کرد .

تجمع جانبازان در تهران در اعتراض به وضعیت معیشتی | DW | 27.11.2021رسانه‌های ایران از تجمع اعتراضی جانبازان در مقابل بنیاد شهید خبر دادند. طیق ویدیوهایی که در وبسایت‌های خبرگزاری‌های ایران انتشار یافته، جانبازان خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شده‌اند.

قدرت بالای بیماری‌زایی در کرونای 'اُمیکرون' / تمایل 'ویروس' به سمت آلودگی در جوانانیک اپیدمیولوژیست: این احتمال وجود دارد که واریانت اُمیکرون در کشورهای همسایه ما هم وجود داشته باشد و ممکن است به کشور ما هم وارد شده باشد و یا اگر هوشیاری کافی نداشته باشیم، وارد کشور شود

بحران آب در ایران؛ شلیک گاز اشک‌آور به معترضان در اصفهاننه دیگه اخبار رو کامل گزارش بدید صدای گلوله در تمام زاینده_رود میاد

نامگذاری میدانی در پاریس در ادای احترام به زنان قربانی خشونت خانگیکریستین لونوآس، عضو اتحادیه ملی خانواده‌های قربانی خشونت که در این مراسم حضور داشت، ابراز امیدواری کرد که با این کار، بحث درباره خشونت‌های خانگی و زنانی که قربانی خشم شرکای زندگی‌شان می‌شوند، پیش از گذشته در فضاهای عمومی مورد توجه قرار گیرد. کس کلک بازی گلوبالیست ها. جمع کنید مسخره بازی رو مادرقحبه ها. خیلی فکر زنان هستید نذارید زن باردار پناهنده وسط دریا تو راه انگلیس غرق بشه