مداخله دوباره ارتش در امور میانمار و بازداشت آنگ سان سوچی؛ واکنش کاخ سفید

13/11/1399 07:15 ق.ظ

♦️ جزئیات تکمیلی - مداخله دوباره ارتش در امور میانمار و بازداشت آنگ سان سوچی؛ واکنش کاخ سفید ▪️ بعد از بازداشت خانم سوچی، از صبح دوشنبه تلفن در پایتخت میانمار قطع شد. همچنین نت‌بلاکس که وضعیت اینترنت در جهان را مانیتور می‌کند از قطعی اینترنت خبر داد.

آنگ سان سوچی بعد از سالها حبس خانگی، چند سال پیش آزاد و به قدرت رسید اما اکنون دوباره بازداشت شده است.رسانه‌ها از تلاش دوباره ارتش در میانمار (برمه سابق)‌ برای کنترل امور خبر داده‌اند. همزمان کاخ سفید اعلام کرد پرزیدنت بایدن از اتفاقات میانمار مطلع است و آمریکا خواستار آزادی بازداشت شدگان شده است.

رسانه‌ها از تلاش دوباره ارتش در میانمار (برمه سابق)‌ برای کنترل امور خبر داده‌اند. همزمان کاخ سفید اعلام کرد پرزیدنت بایدن از اتفاقات میانمار مطلع است و آمریکا خواستار آزادی بازداشت شدگان شده است. خبرگزاری فرانسه و رویترز بامداد دوشنبه ۱۳ بهمن، در گزارش‌های جداگانه خبر دادند که ارتش این کشور بعد از بازداشت آنگ سان سوچی، رهبر و شماری از چهره‌های حزب حاکم در میانمار، اعلام وضعیت فوق العاده کرده و قدرت را به دست گرفته است.

بامداد دوشنبه، یک شبکه تلویزیونی میانمار که به ارتش این کشور تعلق دارد، خبر داد که یک ژنرال سابق از سوی ارتش به عنوان رئيس جمهوری جدید منصوب شده است.جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئيس جمهوری آمریکا توسط جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در جریان وقایع میانمار (برمه) قرار گرفته است.خود گفته است که آمریکا به حمایت از بنیان‌های دموکراسی در میانمار ادامه می‌دهد و از ارتش و همه گروه‌ها می‌خواهد که به قانون بازگردند و بازداشت شدگان امروز آزاد شوند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سوچی تو سرکوب و نسل کشی مردم روهینگیان نقش داشت باید تحویل دادگاه بین المللی بشه سوچی باید بخاطر نسل کشی تحویل اینترپل بشه اشرف غنی سانگ سوچی افغانستان بعد از رفتن ترامپ دنیا داره به تنظبمات کارخانه ای خودش برمیگرده دوران قحطی جنگ کودتا اغاز شد چون جهان دیگه ناظم نداره

آنگ سان سوچی بعد از سالها حبس خانگی، چند سال پیش آزاد و به قدرت رسید اما اکنون دوباره بازداشت شده است.

رسانه‌ها از تلاش دوباره ارتش در میانمار (برمه سابق)‌ برای کنترل امور خبر داده‌اند. همزمان کاخ سفید اعلام کرد پرزیدنت بایدن از اتفاقات میانمار مطلع است و آمریکا خواستار آزادی بازداشت شدگان شده است.

خبرگزاری فرانسه و رویترز بامداد دوشنبه ۱۳ بهمن، در گزارش‌های جداگانه خبر دادند که ارتش این کشور بعد از بازداشت آنگ سان سوچی، رهبر و شماری از چهره‌های حزب حاکم در میانمار، اعلام وضعیت فوق العاده کرده و قدرت را به دست گرفته است.

بامداد دوشنبه، یک شبکه تلویزیونی میانمار که به ارتش این کشور تعلق دارد، خبر داد که یک ژنرال سابق از سوی ارتش به عنوان رئيس جمهوری جدید منصوب شده است.جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئيس جمهوری آمریکا توسط جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در جریان وقایع میانمار (برمه) قرار گرفته است.خود گفته است که آمریکا به حمایت از بنیان‌های دموکراسی در میانمار ادامه می‌دهد و از ارتش و همه گروه‌ها می‌خواهد که به قانون بازگردند و بازداشت شدگان امروز آزاد شوند. ایالات متحده با هرگونه پیامد خارج از نتیجه انتخابات اخیر مخالف است و اگر شرایط به قبل باز نگردد، علیه افراد مسئول اقدام خواهد کرد.تنش‌ها بین ارتش و حزب حاکم بعد از انتخابات دو ماه پیش، در روزهای اخیر تشدید شده بود. ائتلاف ملی برای دموکراسی به رهبری آنگ سان سوچی در انتخابات هشت نوامبر توانست ۸۳ درصد آرا را کسب کند و پیروز شد اما ارتش اعلام کرد در این انتخابات تقلب شده و نتیجه آن را نپذیرفت. این دومین انتخابات آزاد در میانمار پس از پایان حکومت نظامیان در سال ۲۰۱۱ بود.

در روزهای اخیر گروه های نزدیک به ارتش در خیابان‌های شهرهای بزرگ راهپیمایی برگزار کرده بودند.

تنش‌ها بین ارتش و حزب حاکم بعد از انتخابات دو ماه پیش، در روزهای اخیر تشدید شده بود. عکس ماموران ارتش در شهر یانگون پایتخت پیشین میانمار.

کمیسیون انتخابات میانمار ادعای ارتش درباره تقلب را رد کرده بود.

از صبح دوشنبه خطوط تلفن در نایپیداو، پایتخت میانمار قطع شد. همچنین سایت نت‌بلاکس که وضعیت اینترنت در جهان را مانیتور می‌کند از قطعی اینترنت این کشور خبر داد.