مدارک تحصیلی جعلی در نظام اسلامی؛ رئیسی تازه‌ترین مورد | DW | 09.06.2021

19/03/1400 06:57:00 ب.ظ

ماجرای مدرک تحصیلی ابراهیم رئیسی، در جریان مناظره تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری خبرساز شد و بار دیگر موضوع مدارک تحصیلی ادعایی مقامات نظام اسلامی را به تیتر اخبار تبدیل کرد.

ماجرای مدرک تحصیلی ابراهیم رئیسی، در جریان مناظره تلویزیونی کاندیداهای ریاست جمهوری خبرساز شد و بار دیگر موضوع مدارک تحصیلی ادعایی مقامات نظام اسلامی را به تیتر اخبار تبدیل کرد. بررسی دانشجویان مدرسه عالی مطهری نشان می‌دهد، در سال ۱۳۷۷ محمد زبیداوی از دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی در رشته حقوق خصوصی فارغ التحصیل شد.

پایان نامه وی با عنوان «وضعیت ارث اشخاص بلا وراث در حقوق ایران و تطبیقی» در آن دانشگاه موجود است و بررسی کننده با مراجعه به دانشگاه، متن کامل پایان‌نامه را با رساله دکترای ابراهیم رئیسی تطبیق داده است. رساله‌ی رئیسی نه تنها در مطالب که حتی در فصل‌بندی و نتیجه‌گیری و… ۹۰ درصد با پایان محمد زبیداوی یکی است.

مدرک تحصیلی ابراهیم رئیسی شعبه‌ای از دانشگاه هاوایی در سال ۱۳۷۲ در ایران بدون مجوز وزارت علوم تأسیس شد که به متقاضیان به صورت تحصیلات مکاتبه‌ای مدرک تحصیلی اعطا می‌کرد. فعالیت این دانشگاه در دهه‌ی ۱۳۸۰ با شکایت وزارت علوم متوقف شد و دادگاه اردشیر قاسملو مؤسس ایرانی این دانشگاه چندین سال طول کشید که سرانجام به واسطه‌‌‌ی نفوذی که در قوه قضاییه داشت، به پرداخت ده میلیون تومان جریمه محکوم شد! وی برای اعطای مدرک جعلی به هریک از متقاضیان ۲۵ میلیون تومان دریافت می‌کرد.

صدها صاحب منصب جمهوری اسلامی از جمله قضاتی همچون عباسعلی علیزاده، رئیس دادگستری تهران مدارک‌شان را از این دانشگاه گرفته بودند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تازه‌ترین بولتن خبری تلویزیون - یورونیوز و اخبار جهان - ۲۶ مهٔ ۲۰۲۳، ساعت ۱۸:۴۱:۵۰ (‎+۲ گرینویچ)| یورونیوز

اخبار تلویزیونی اروپا و جهان - تمام اخبار جهان با یک دیدگاه اروپایی از طریق یورونیوز به شما ارائه می‌شود. با بولتن تلویزیونی و خوراک‌های RSS از آخرین اخبار و خبرهای فوری ما با خبر شوید. ادامه مطلب >>

از مدرک قلابی رئیسی_جلاد تا عناوین قلابی تواب تشنه به خون!؟ «گواهی‌ ها و اسناد درباره یک مزدور نفوذی- ایرج مصداقی» Iran Iranian.USABehFarsi.CENTCOMFarsi .AlArabiya_Fa.VOAIran.SR_Farsi_Dari.AlainPersian.RFI_Fa.IranIntl.RadioFarda_ ایران تمام مقامات ج اسلامی دکترای ششم ابتدایی دارند، مگه میشه در زمانیکه در همه ۴۲ سال بقتل مشغول بوده دکترا بگیرد؟ سه سال ۱۵ تا۱۸ سالگی حوزه بوده مجتهد شده! ریدم تو اجتهاد همتون با این درجه بندی جنایی تون! خود ولی وقیح یکشبه ایت اله شد،

چرا همه ملت شریف و بزرگوار ایران ابراهيم رئيسى انتخاب خواهند كرد ؟ چونکه ایشان از جنس و تیکه همان قُماش يا پارچه خود مردم است حالا احمدى نجاد باگذراندن ٨ سال رئاست‌جمهورى سخت معتاد رئاست شده‌ وبدجوری هم قاطی کرده وفکر میکنه باید دوباره رئيس‌ بشه‌ وگرنه‌ قطع انتخابات میکنه🤔 بابا اینقدر اذیتش نکنید. مگه غیر از اینه که مدرک کلاس 6 زمان شاه ارزشش از مدرک دکترا جمهوری اسلامی بیشتره؟

عضو باند تبهکار 'پدرخوانده برلین' در لورکوزن آلمان دستگیر شد | DW | 09.06.2021در عملیات گسترده پلیس در استان نوردراین وستفالن آلمان عضو باند طایفه تبهکار 'پدرخوانده برلین' به همراه خانواده‌اش دستگیر شد. ویلای این خانواده لبنانی در شهر لورکوزن نیز توسط دولت ضبط شده است.

تصاویر ماهواره‌ای از فعالیت‌های مشکوک ایران در سایت هسته‌ای سنجریان | DW | 09.06.2021فرستنده خبری 'فاکس‌نیوز' گزارشی درباره فعالیت‌های مشکوک ایران در یک سایت هسته‌ای واقع در ۴۰ کیلومتری تهران خبر داده است. اقدامات حفاری در سایت سنجریان در اکتبر سال گذشته آغاز شده و در ژانویه سال جاری گسترش یافته است. گوه خوریش به فاکس نیوز نیومده🍆

واکنش‌ها به مناظره انتخاباتی؛ «دزدی» شعارهای جامعه مدنی و مطالبات زنان | DW | 09.06.2021بسیاری واکنش‌ها به دومین دور مناظره انتخاباتی حول استفاده ابزاری از زنان برای داغ کردن تنور انتخابات است. از سوی دیگر به «دزیدن» شعارهای جامعه مدنی از سوی نامزدهایی که خود ناقضان اصلی آنها بوده‌اند، انتقاد شده است.

میلیاردرهای آمریکایی کاملا قانونی مالیات نمی‌دهند | DW | 09.06.2021در سیستم مالیاتی آمریکا اموالی که ارزششان متغیر است مشمول مالیات نمی‌شوند. این قانون باعث شده تا رئیس آمازون و مدیر تسلا تا کنون در چند سال گذشته حتی یک سنت مالیات پرداخت نکرده باشند. شت اینجوریه که پولدار میشن. سیستم مالیاتی امریکا باید تغییر کنه. یه حد و اندازه ای تعریف کنه اونوقت یه کارمند و کارگر ساده چندرغازی که درمیاره باید مالیات بده 👎

روایتی تصویری از جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴؛ دیواری بتونی به نام یونان | DW | 09.06.2021جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۴ در پرتغال جام رویدادهای غافلگیرکننده بود. نه تنها قهرمانی آن دوره را تیمی کسب کرده که کمتر کسی تصورش را می‌کرد، بلکه مدعیان قهرمانی چهره‌ای ضعیف از خود نشان دادند. مروری تصویری بر جام ۲۰۰۴.

حملات هوایی اسرائیل به دمشق و حمص | DW | 09.06.2021نیروی هوایی اسرائیل شامگاه سه‌شنبه ۸ ژوئن به اهدافی در دمشق از جمله نزدیکی فرودگاه این شهر و نیز در استان‌های لاذقیه و حمص حمله کرد. گزارشی از میزان تلفات و خسارات این حملات ارائه نشده است. چند سپاهي كتلت شده؟!😆 بله به مردم بیچاره حمله کردن