مداخله در انتخاب مردم، ماهیت جمهوریت را متزلزل می‌کند/ هر شخصی با ویژگی‌های رجل سیاسی، می‌تواند در انتخابات شرکت کند/ انحصار در اختیار مردها نیست/ ارائه برنامه به شورای نگهبان باید توسط احزاب انجام شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بروجردی در گفت‌وگو با ایلنا: مداخله در انتخاب مردم، ماهیت جمهوریت را متزلزل می‌کند/ هر شخصی با ویژگی‌های رجل سیاسی، می‌تواند در انتخابات شرکت کند/ انحصار در اختیار مردها نیست/ ارائه برنامه به شورای نگهبان باید توسط احزاب انجام شود

اشرف بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست که در حال حاضر در مجلس در حال رسیدگی است، اظهار کرد: اخیراً‌ نوعی مشی در حال شکل‌گیری است مبنی بر اینکه رأی مردم خیلی ملاک عمل نیست و این یکی از مواردی است که با قانون اساسی تعارض دارد و هرگز نمی‌توان استدلال درستی برای آن داشت؛ اگر قرار بر این باشد که در انتخاب مردم مداخله صورت گیرد، این مداخله می‌تواند ماهیت جمهوریت را متزلزل کند، ضمن اینکه مردم احساس می‌کنند باید به نظام اعتماد کنند تا پای...

این فعال سیاسی اصلاح‎‌طلب بیان کرد: برخی از افراد، دموکراسی را دیکتاتوری قانونمند تعبیر می‌کنند و این می‌تواند یک نوع تحمیل به جامعه باشد، در اینکه حتماً برای رسیدن به یک نقطه قوت باید از این فیلتر عبور کنند؛ اینها مواردی است که می‌تواند برای جامعه آسیب‌رسان باشد. وی اظهار کرد: یکی از شعارهای اصلی ما در انقلاب، استقلال و آزادی بود که حاصل آزادی را تحقق جمهوری اسلامی می‌دانستیم و همچنان می‌دانیم؛ شکل‌گیری آزادی و عمل به آزادی و رویکردی که برای تحقق آزادی در جامعه است به معنای این است که هر کسی بتواند کاندیدای خود را به راحتی انتخاب کند، بنابراین شورای نگهبان نمی‌تواند فیلتری را ایجاد کند که در خلال آن فیلتر، یک صدا بروز و ظهور کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در اروپا؛ رکورد جدید در فرانسه و «موج دوم» در بریتانیانخست‌وزیر بریتانیا روز جمعه گفت که موج دوم شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در این کشور «غیرقابل اجتناب» است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جزئیات افزایش مدت محکومیت و آخرین وضعیت محمد نوری‌زاد، فعال سیاسی زندانی در ایران🔺جزئیات افزایش مدت محکومیت و آخرین وضعیت محمد نوری‌زاد، فعال سیاسی زندانی در ایران ⚡️همسر محمد نوری‌زاد، زندانی_سیاسی در ایران، با ناعادلانه خواندن دادگاه‌های جمهوری_اسلامی از افزایش مدت محکومیت ‌و وخامت اوضاع جسمی او در زندان خبر داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پلیس بلاروس صدها نفر را در تظاهرات ضد دولتی زنان در مینسک بازداشت کرددر میان بازداشت شدگان تظاهرات روز شنبه، نینا باگینسکایا، کنشگر ۷۳ ساله نیز مشاهده شده است. وی پس از تنش‌ها و درگیری‌های ماه گذشته به یکی از چهره‌های مشهور جنبش اعتراضی تبدیل شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ مرگ 166 بیمار دیگر در یک روزکرونا در ایران؛ مرگ 166 بیمار دیگر در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مرگ صدها هزار پرنده در پی آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های آمریکابدن‌های بی‌جان فنچ‌ها، گنجشک‌ها، پرستوها، چکاوک‌ها و طرقه‌های آبی در سراسر این ایالات دیده می‌شود و زیست شناسان دانشگاه نیومکزیکو تخمین می‌زنند که شمار پرندگان کوچکی که در این مدت جان باخته‌اند به میلیون‌ها پرنده برسد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یونان؛ هوش مصنوعی در خدمت بهینه سازی استفاده از آب در باغات زیتونلوانیز دالیاکوپولوس، مهندس تحقیقات در دانشگاه مدیترانه‌ای یونان: «روی زمین یک سنسور نصب کرده‌ایم که رطوبت خاک و رسانایی الکتریکی و همچنین شوری، میزان رطوبت و حرارت خاک را هر ۱۵ دقیقه اندازه گیری می کنیم. با این داده‌‌ها ما می توانیم مقدار مناسب آب برای آبیاری را تخمین بزنیم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »