مخالفت شدید با سیاست ترامپ درباره عقب‌نشینی از شمال سوریه | DW | 08.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعلام خروج نیروهای نظامی آمریکا از راس العین و تل ابیض واکنش‌ها و انتقادهای شدیدی در پی داشته است. انتقادهایی که تنها به سیاستمداران حزب دموکرات محدود نمی‌شود. ترامپ ناگزیر به تجدید نظر و تغییر رویکرد خود شده است.

تهدید به ویران کردن اقتصاد ترکیه واکنش ترامپ به موج گسترده انتقادهایی است که پس از اعلام خروج نیروهای نظامی آمریکا از شمال سوریه از سوی سیاستمداران و رسانه‌های آمریکا مطرح شده بود.

این در حالی است که ترامپ در پست توییتری پیشین خود از خروج نیروهای آمریکا از سوریه سخن گفته بود و مدعی شده بود که زمان پا پس کشیدن از"جنگ‌های مسخره" و بازگرداندن سربازان آمریکا به زادگاهشان فرا رسیده است.پس از این انتقادها ترامپ با انتشار چند پست توییتری و همچنین با اعزام برخی از مسئولان دولت خود تلاش کرده تا سیاست خود را درباره بحران سوریه تعدیل کند.

از سوی دیگر مقامات دولت آمریکا اعلام می‌کنند که این موضوع تنها محدود به تعداد کمی از سربازان آمریکایی مستقر در خاک سوریه می‌شود و خروج آمریکا از این منطقه به معنایی دادن"چراغ سبز" به ترکیه برای انجام عملیات نظامی علیه کردها در شمال و شرق سوریه نیست.لیندسی گراهام یکی از سناتورهای متنفذ حزب جمهوریخواه و یکی از حامیان اصلی دونالد ترامپ نیز از جمله کسانی است که از سیاست عقب نشینی آمریکا از شمال سوریه به شدت انتقاد کرده است.

این سناتور حزب جمهوریخواه بر این باور است که اجرای چنین سیاستی در عمل به سود جمهوری اسلامی ایران، به سود بشار اسد و همچنین به سود"دولت اسلامی" تمام خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

با این کار ابلهانه ترامپ دیگه هیچ گروهی وحتی دولتی به حرفهای امریکا اعتماد نمیکنه همون حرف سلیمانی درست در اومد که گفت امریکا روش دوستی ند اره ودوستتش ول میکنه مارک روبیو هم امروز حرف سایمانی در همین مورد تو سخناش اورده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد جمهوریخواهان از تصمیم ترامپ: تنها به نفع روسیه و ایران استرهبر جمهوریخواهان در مجلس سنا که تاکنون به ندرت از تصمیم های دونالد ترامپ انتقاد کرده است تاکید کرد که خروج آمریکا از سوریه «تنها به نفع روسیه، ایران» و بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خواهد بود. اون که صددرصد یعنی آمریکا ترکیه را که یک کشور قوی است، بگذارد، برود با یک عده الکی خوش و ساده لوح متحد شود!؟ احتمالا این بخشی از توافق ایران با آمریکاست ...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترکیه به هیچ کدام از کنوانسیون‌های آبی نپیوسته است/ امنیت با لشکرکشی حفظ نمی‌شودوزیر امور خارجه گفت: بارها گفته‌ایم تنها راه ثبات در سوریه حضور دولت مرکزی و ارجاع «قراداد آدانا» است و با اقدام علیه تمامیت ارضی نمی‌توان امنیت ایجاد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا به دنبال از بین بردن حشدالشعبی در عراق استقم – ایرنا – نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران بابیان این‌که آمریکا به دنبال از بین بردن حشدالشعبی است گفت: در عراق جنگ جدی با آمریکاست. هدف دشمن این است، نگذارند مردم عراق مانند ایرانیان انقلابی شوند و حشدالشعبی از کشورش دفاع کند. 🤣🤣🤣 یک روز هم بدون وجود دشمن نمیتونید زندگی کنید حتی یک روز بازی تموم شده خارکـ...ـه، فقط تو به‌جای این‌که داغ باشی و نفهمی، نادان و ناآگاه هستی و نمی‌فهمی.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شکایت سپاه از بهزاد نبوی به قوت خود باقی استمعاونت حقوقی سپاه شکایت خود از سایت‌های خبری «الف» و «عصر ایران» در پی مصاحبه بهزاد نبوی را پس گرفت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کاریکاتور/ بحران پیری از آنچه فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تر استکاریکاتور/ بحران پیری از آنچه فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تر است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ به ترکیه: اگر به کردها حمله کنید با حکمت بی‌مانندم اقتصادتان را نابود می‌کنمدونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا تهدید کرد اگر ترکیه دست به عملیاتی خارج از مرزهای خود KavehGhoreishi حکمت بی مانند 🤣 kurds لال بمیری ترامپ، حرف نزنی میمیری مرد ناحسابی!؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »