مخالفت ایران با ایجاد پست‌های بازرسی ترکیه در شمال سوریه

29/07/1398 11:55 ق.ظ

مخالفت ایران با ایجاد پست‌های بازرسی ترکیه در شمال سوریه جزئیات بیشتر🔽

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه اعلام کرد که کشورش ۱۲ پست بازرسی و دیده بانی در شمال شرقی سوریه ایجاد خواهد کرد. رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرده بود که «منطقه امن» مورد نظر ترکیه در شمال سوریه فراتر از منطقه امن مورد نظر آمریکا است. رجب طیب اردوغان طول منطقه امن مورد نظر آنکارا در شمال سوریه را بیش از ۴۰۰ کیلومتر و عمق آن را ۳۲ کیلومتر اعلام کرده است.

پست های بازرسی و دیده بانی ترکیه در شمال سوریه قرار است از مرز عراق در شرق تا رود فرات در غرب آن ایجاد شوند. رئیس جمهوری ترکیه قرار است طی هفته جاری با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در مورد ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و حضور ارتش سوریه در این منطقه گفتگو کند.

رجب طیب اردوغان هشدار داده است که اگر نیروهای کرد تا زمان تعیین شده منطقه شمال سوریه را ترک نکنند وی سر آنها را «خرد» خواهد کرد. هشدار وزیر خارجه ترکیه: ۳۵ ساعت برای عقب نشینی وقت دارید مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز دوشنبه هشدار داد که عملیات این کشور در شمال سوریه در صورت عدم عقب نشینی نیروهای کرد ادامه خواهد یافت. headtopics.com

جمهوری اسلامی صلاحیتی برای انتقاد از ترکیه ندارد

وزیر خارجه ترکیه اظهار داشت: «ما ۳۵ ساعت وقت داریم. اگر آنها عقب نشینی نکنند عملیات ما ادامه خواهد یافت. این همان چیزی است که ما با آمریکایی ها توافق کرده بودیم.»

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ترکیه شهر «رأس‌العین» را اشغال کرد/ تمایل ترامپ برای بقای 200 نظامی در سوریه- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimترکیه شهر «راس العین» را اشغال کرد/ تمایل ترامپ برای بقای ۲۰۰ نظامی در سوریه با وجود اعلام تعلیق حملات ترکیه به شمال سوریه، ارتش ترکیه شهر راس العین در ریف شمالی استان الحسکه را اشغال کرد.

خروج کامل نیروهای کرد از رأس العینترکیه امروز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای کرد از شهر مرزی رأس العین در سوریه در راستای توافق آتش بس مذاکره شده با آمریکا خارج شدند.

رفتن صدها آواره سوری به سمت عراقعلی‌رغم اعلام توافق واشنگتن و آنکارا برای توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، سازمان ملل از آواره شدت صدها غیرنظامی سوری و رفتن آنها به عراق خبر داد. unitednations europeanparliament europeancommission humanrightswatch unitednationshumanrights realdonaldtrump amnestyusa amnesty NATO

اردوغان جنگجویان کُرد را به «خُرد کردن سرشان» تهدید کردرجب طیب اردوغان ، رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه 19 اكتبر به جنگجویان کرد در شمال شرقی سوریه هشدار داد ابن مغول...... هل من مبارز طلبیدن اینه، وقتی سعودی مفلوک وامارات پلشت به اعتمادپشتیبانی آمریکاواسرائیل وسکوت خائنانه ی تمام اعراب مزدور پنج سالست یمن را شخم می‌زنند واسرائیل خاک فلسطین را به توبره می کشد خب این اردوغان هم جرأت میکند وسوریه رااشغال نظامی می‌کند وشورای امنیت لال نشسته نگاه میکنه.

یک سرباز ترکیه در شمال سوریه کشته شد | DW | 20.10.2019وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که یک سرباز ترکیه در شمال سوریه کشته و یک سرباز دیگر زخمی شده است. یک مقام ارشد 'نیروهای دموکراتیک کرد سوریه' نیز برای نخستین بار به طور علنی از عقب‌نشینی نیروهای کرد از مرزهای ترکیه خبر داد.

تولید سالانه یک میلیون و150 هزار تن خرما درکشور / 50 درصد بازار صادرات خرما ی جهان در اختیار سه کشور همسایهمدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی گفت: ایران بعد از مصر دومین تولید کننده خرما در جهان است اما 50 درصد بازارهای جهانی خرما در اختیار هندوستان، پاکستان و ترکیه است.

ما با ایجاد پست های نظامی آنکارا در سوریه مخالف هستیم. این موضوع باید از طریق دیپلماتیک حل شود. تمامیت ارضی سوریه باید محترم شمرده شود.سخنگوی وزارت امور خارجه ایران

رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرده بود که «منطقه امن» مورد نظر ترکیه در شمال سوریه فراتر از منطقه امن مورد نظر آمریکا است. رجب طیب اردوغان طول منطقه امن مورد نظر آنکارا در شمال سوریه را بیش از ۴۰۰ کیلومتر و عمق آن را ۳۲ کیلومتر اعلام کرده است.

پست های بازرسی و دیده بانی ترکیه در شمال سوریه قرار است از مرز عراق در شرق تا رود فرات در غرب آن ایجاد شوند.

رئیس جمهوری ترکیه قرار است طی هفته جاری با ولادیمیر پوتین، همتای روس خود در مورد ایجاد منطقه امن در شمال سوریه و حضور ارتش سوریه در این منطقه گفتگو کند.

رجب طیب اردوغان هشدار داده است که اگر نیروهای کرد تا زمان تعیین شده منطقه شمال سوریه را ترک نکنند وی سر آنها را «خرد» خواهد کرد.

هشدار وزیر خارجه ترکیه: ۳۵ ساعت برای عقب نشینی وقت دارید

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه روز دوشنبه هشدار داد که عملیات این کشور در شمال سوریه در صورت عدم عقب نشینی نیروهای کرد ادامه خواهد یافت.

وزیر خارجه ترکیه اظهار داشت: «ما ۳۵ ساعت وقت داریم. اگر آنها عقب نشینی نکنند عملیات ما ادامه خواهد یافت. این همان چیزی است که ما با آمریکایی ها توافق کرده بودیم.»

وی افزود: «اگر تمام عناصر یگان های مدافع خلق و"پ کا کا" از منطقه عقب نشینی کنند ما می توانیم عملیات را متوقف کنیم.»