مخالفت چین با صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

مخالفت چین با صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در پایان چهارمین روز نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مخالفت شدید چین با صدور قطعنامه علیه ایران، تصمیم‌گیری درباره برنامه هسته‌ای ایران را به جلسه‌ای 'حضوری'، فردا، جمعه موکول کرد. جلسات روزهای گذشته شورای حکام به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شده بود.

شورای حکام در تلاش است قطعنامه‌ای که سه کشور اروپایی پیش‌نویس‌اش را تنظیم کرده‌‎اند، با موافقت همه اعضا به تصویب برساند. بریتانیا، فرانسه و آلمان در این قطعنامه خواستار همکاری کامل ایران با آژانس شده‌اند. گفته شده روسیه هم موافق این قطعنامه نیست. ایران تهدید کرده که تصمیم شورای حکام می‌تواند همکاری‌های تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را در آینده تحت الشعاع قرار دهد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید چین بر کاهش تنش‌های مرزی با هند از مسیر «گفتگو و مذاکره»در جریان درگیری‌های روز سه‌شنبۀ نظامیان هند و چین در منطقه مرزی لَداخ واقع در شمال ایالت جامو و کشمیر دست‌کم ۲۰ سرباز هندی کشته شدند. خبرگزاری‌های هند نیز به نقل از منابع نظامی این کشور، شمار کشته و زخمی‌های طرف چینی را دست‌کم ۴۵ نفر اعلام کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چین: با هند برای حل فصل مسالمت‌آمیز تنش به وجود آمده به توافق دست یافته ایم📌چین اعلام کرد که با هند برای حل فصل مسالمت‌آمیز تنش به وجود آمده پس از درگیری و کشته شدن ده‌های نظامی در مرز مشترک دو کشور، به توافق دست یافته است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مخالفت وزیر دفاع اسرائیل با الحاق مناطق فلسطینی‌نشین کرانه باختری
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیوان عالی آمریکا با فسخ قانون «داکا» و بازگرداندن فرزندان مهاجران غیرقانونی مخالفت کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افزایش مخالفت با نتانیاهو بر سر طرح الحاق اراضی فلسطینی‌ها | DW | 18.06.2020نخست وزیراسرائیل تحت فشار فزاینده ای قرار دارد. مهلت کوتاهی به اجرایی‌شدن طرح او برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به خاک اسرائیل باقی مانده است. در داخل و خارج مخالفت با این طرح رو به افزایش است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

چین ماهواره جدید به فضا پرتاب کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »