مخالفان استفاده از ماسک در فرانسه چه کسانی هستند؟

17/06/1399 09:20:00 ب.ظ

زنان یا مردان، تحصیلکرده‌ها یا افراد با تحصیلات پایین‌تر، راست‌ها یا چپ‌ها، مخالفان استفاده از ماسک در فرانسه چه کسانی هستند؟ جزئیات بیشتر🔽

ویژگی مخالفان استفاده از ماسک در فرانسه که انتظار می رفت جوان و از طبقه متوسط باشند، این بار متفاوت است. اما این پژوهش نشان می‌دهد که ۶۳ درصد زنانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، مخالف استفاده از ماسک...

اما این پژوهش نشان می‌دهد که ۶۳ درصد زنانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، مخالف استفاده از ماسک هستند. از سوی دیگر میانگین سن مخالفان استفاده از ماسک در این پرسش‌نامه ۵۰ سال و سطح تحصیلی‌شان به طور متوسط از فوق دیپلم بالاتر است.

همچنین این پژوهش نشان می‌دهد که جایگاه اجتماعی افرادی که مخالف استفاده از ماسک زدن در فرانسه هستند بالا است، به گونه‌ای که ۳۶ درصد آنان را مدیران و کارمندان عالی رتبه تشکیل می‌دهند. این در حالی است که افراد مورد اشاره فقط ۱۸ درصد جمعیت فرانسه را تشکیل می‌دهند.

در مقابل کارگران و کارمندان عادی ۲۳ درصد افراد مخالف استفاده از ماسک را تشکیل می‌دهند؛ یعنی نصف درصد واقعی اشان از جمعیت فرانسه.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

معترضان به استفاده اجباری از ماسک در رم تظاهرات کردنداین معترضان که زدن ماسک را نقض حقوق و آزادی‌های فردی خود می نامیدند، روز شنبه به خیابان آمدند تا اعتراض خود را علیه محدودیت‌های اعمال شده بیان کنند. آنان بر روی یکی از دست نوشته هایی که حمل می‌کردند، نوشته بودند: «بدون ماسک، بدون فاصله اجتماعی»

استدلال‌ مخالفان استفاده از ماسک چقدر اعتبار دارد؟با همه‌گیر شدن ویروس کرونا محدودیت‌ها و الزامات جدیدی در جوامع پدید آمده‌اند، از جمله الزامی شدن استفاده از ماسک در برخی کشور‌ها. در این مطلب نگاهی داریم به استدلال‌های کسانی که مخالف ماسک زدن هستند. آیا پوشیدن ماسک واقعا تاثیری در کنترل بیماری دارد؟

نخستین فضاپیمای قابل استفاده مجدد چین پس از دو روز پرواز فرود آمدچین نخستین فضانورد خود را در سال ۲۰۰۳ به فضا فرستاد و در همان سال ایستگاه فضایی خود را ایجاد کرد. سال گذشته چین بدل به نخستین کشوری شد که یک ربات سطح‌نورد را در سمت پنهان ماه می‌نشاند.

گل‌محمدی استعفا کرد/ خداحافظی از پرسپولیس بعد از لیگ قهرمانانگل‌محمدی بعد از لیگ قهرمانان از پرسپولیس می‌رود سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد که فردا نامه عدم همکاری‌اش را به مدیران این باشگاه تحویل می‌دهد. گل‌محمدی: *از این همه دروغی که شنیده‌ام، خسته شده‌ام ‌*تمریناتمان به خاطر نبود نفرات، ناقص برگزار شد *ما بازیکنان خوبی مانند ترابی و علیپور را از دست دادیم که دوست داشتیم در کنار ما باشند

وزیر خارجه آمریکا از آزادی روبرتو کُنیونِس روزنامه‌نگار کوبایی از زندان استقبال کردوزیر خارجه آمریکا از آزادی روبرتو کُنیونِس روزنامه‌نگار کوبایی از زندان استقبال کرد مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۱۶ شهریور با انتشار توئیتی از آزادی یک روزنامه‌نگار زندانی در کوبا استقبال کرد و حکم صادره علیه او را ناعادلانه خواند.

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ از اخراج مردم آمریکا از خانه‌های‌شان در طول همه‌گیری کرونا جلوگیری می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.