مخالف چین با بازدید کارشناسان از آزمایشگاه‌های ووهان؛ پکن درخواست سازمان جهانی بهداشت را رد کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مخالف چین با بازدید کارشناسان از آزمایشگاه‌های ووهان؛ پکن درخواست سازمان جهانی بهداشت را رد کرد جزئیات بیشتر🔽

چین روز پنجشنبه پیشنهاد سازمان جهانی بهداشت را برای ادامه تحقیقات در مورد منشا ویروس کرونا رد کرد؛ ویروسی که سرایت آن اواخر سال ۲۰۱۹ از شهر ووهانِ این کشور آغاز و موجب همه‌گیری جهانی بیماری کووید-۱۹ شد و تا کنون جان حداقل ۴ میلیون نفر را در سرتاسر جهان گرفته است.

تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته از چین خواسته بود تا برای تکمیل بررسی‌های در حال انجام محققان این سازمان برای شناسایی منشا ویروس کرونا همکاری بیشتری داشته باشد و صدور اجازه بازدید از آزمایشگاه‌های شهر ووهان را تسهیل کند. اما زنگ یکسین، معاون وزیر بهداشت چین روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که از درخواست رئیس سازمان جهانی بهداشت بسیار شگفت‌زده شده چرا که به باور او فرضیه منشا آزمایشگاهی ویروس کرونا مبتنی بر شواهد علمی نیست و به همین دلیل درخواست این سازمان نوعی توهین به ساحت علم تلقی می‌شود.

در همین حال، یوان ژیمینگ، یكی از مقام‌های موسسه ویروس‌شناسی ووهان نیز روز پنجشنبه اطمینان داد كه هرگونه احتمال « نشت آزمایشگاهی» یا جهش ویروس را در جریان بررسی‌های آزمایشگاهی با هدف افزایش کارآیی و عملکرد آن، رد کرد.چین پس از آن که در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان را فاش کرد، همواره با فرضیه درز این ویروس از آزمایشگاه‌های این شهر به شدت مبارزه کرده است. چین همچنین در اقدامی تلافی‌جویانه انگشت اتهام را به سمت آزمایشگاه آمریکایی «فورت دتریک» نشانه رفته است.

فرضیه منشا آزمایشگاهی ویروس کرونا نخستین بار در دولت سابق ایالات متحده و در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ مطرح شد و پس از وقفه چند ماهه، بحث در مورد آن بار دیگر در آمریکا شدت گرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

عجب حرومزاده هایی !؟ لابد شما کمونیست های بس ناموس تعیین میکنین ...

کسایی که هر جاندار زنده ای رو میخورن از ساحت علم چیزی حالیشون میشه؟

کاری که آنها می‌کنند توهین با ساحت بشریت و انسانیت نیست؟ ساخت علم والاتر است یا ساحت انسانیت؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تبادل؛ چالش‌ها و فرصت‌های کاریابی در جهانی که هرروز دیجیتالی‌تر می‌شودبناست شغل محموله‌رسانی به‌گونه‌ای تغییر کند که با زیست‌بوم سازگارتر و با کارکنان مهربانتر باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چند سازمان حقوق بشری از جامعه جهانی خواستند به تلاش مقامات ایران برای ربودن مسیح علینژاد واکنش نشان دهندچند سازمان حقوق بشری از جامعه جهانی خواستند به تلاش مقامات ایران برای ربودن مسیح_علینژاد واکنش نشان دهند این نهادهای حقوق بشری از شورای حقوق بشر سازمان ملل نیز خواستار ایجاد مکانیزمی مستقل به منظور تحقیق و پیگیری مسئولیت این گونه اقدامات شدند. اونجا که آدم حسابی ها رو وسط خیابون به جرم دانش در فیزیک ترور میکنن، حقوق بشریی ها واکنش نشون نمیدن، حالا واسه ایشون از این کارا بکنن؟ سازمان های بین المللی برا اینا چیزی نخواستن بگن؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

زاگرس در آتش؛ چه کسانی جنگل‌ها را می‌سوزانند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دادستان خوزستان مردم معترض را به سرکوب شدیدتر تهدید کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا جان ۲۲۶ بیمار دیگر را هم گرفت/شناسایی ۲۰۳۱۳ بیمار جدید از روز گذشته تا امروز۲۲۶ فوتی و ۲۰۳۱۳ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۲۰۳۱۳ نفر *جانباختگان جدید: ۲۲۶ نفر *مجموع مبتلایان: ۳۶۲۳۸۴۰ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۳۲۰۴۱۳۶ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۸۸۰۶۳ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۹۶۷۴۱۲۱ ٢٢٦ قتل ديگه بر گردن على شيره اى كه واكسن رو بر مردم حرام كرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترکیش ایرلاینز مقاصد پروازی خود را افزایش می‌دهدترکیش ایرلاینز قصد دارد تعداد مقاصد پروازی خود را در ماه اوت به 254 برساند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »