مخالف کشی در خانه همسایه؛ همکاری دیپلمات‌ها و سربازان گم‌نام در ترکیه

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اگر خبر دستگیری محمدرضا ناصرزاده درست باشد این دومین کارمند جمهوری اسلامی در ماموریت خارجی‌ست که با جرایم کیفری بازداشت می‌شود. حالا دیگر آدم‌ربایی و قتل مخالفان در خارج از کشور موضوعی ناشنیده و مخفی نیست. گزارش فرامرز داور راستی_آزمایی محمدرضا_ناصرزاده

. ترکیه که گفته می‌شود کارمند کنسول‌گری ایران در استانبول را بازداشت کرده، یکی از راحت‌ترین مقاصد برای قتل و ربایش مخالفان جمهوری اسلامی در چهار دهه اخیر بوده است.» عنوان کرده‌اند که سال گذشته در این کشور با ضربات گلوله کشته شد.

کارکنان بخش کنسولی، جایی که گفته می‌شود ناصرزاده، مامور بازداشت شده جمهوری اسلامی در آن ماموریت داشته است، همانند دیپلمات‌ها، دارای مصونیت سیاسی هستند و به همین دلیل تا حدی که عملکرد آن‌ها در شرح وظایف کنسولی باشد، در برابر بازداشت و محاکمه مصونیت دارند. از این جهت، اگر فردی از کارمندان بخش کنسولی جمهوری اسلامی در ترکیه به ظن مشارکت در قتل که یک اتهام کیفری است، بازداشت شده باشد، مصونیت وی نقض نشده است.

تعدد قتل مخالفان سیاسی جمهوری اسلامی در ترکیه در دهه اول انقلاب به حدی بوده است که قبل از یک سفر رسمی «میرحسین موسوی»، نخست وزیر وقت به ترکیه، «علی‌اکبر محتشمی‌پور»، وزیر کشور خود را برای گفت‌وگو درباره موارد مورد اختلاف، عازم آن کشور کرده بود. یکی از این موارد مذاکره، قتل‌های سیاسی ایرانیان در ترکیه بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایرانی‌ها در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه در ماه فوریهاتباع ایرانی با خرید 477 واحد مسکونی در ماه فوریه جایگاه نخست خریداران خارجی مسکن در ترکیه را به خود اختصاص دادند. - خبرگزاری آناتولی سلام وقتتون بخیر خوشحال میشم برای اشنایی بیشتر با قوانین و مشکلات اپارتمان نشینی پیج هومتیک رو دنبال و لایک کنین homtick هومتیک اپلیکیشن همیشه رایگان در حوزه مدیریت ساختمان هستش
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انفجار مهیب گاز در خانه مسکونی در اردبیل ۲ کشته و ۱۵ مصدوم به جا گذاشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

افزایش احتمال ابتلا به کرونا در بیماران سوخته / چهارشنبه‌سوری در خانه بمانیدرئیس بیمارستان سوانح سوختگی مطهری با اشاره به افزایش احتمال ابتلا به کرونا میان افراد دچار سوختگی، درباره درمان این بیماران گفت: تجهیزات اولیه در دسترس است اما تجهیزات مدرنی که در دنیا استفاده می‌شود را نداریم زیرا به دلیل تحریم‌ها بسیاری از وسایل و دستگاه‌ها را نمی‌توانیم تهیه کنیم. تو اون مسجدهای کثیف و فاضلاب تون که خطرش بیشتر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دستمزدهای اجتماعی در اغما/ کارگران نگران اجاره خانه در ۱۴۰۰ هستندتامین مسکن، آمورش و درمان، برعهده دولت است و اگر دولت سهم‌پذیری کافی در سبد معیشت داشته باشد بار بزرگی هم از دوش کارگران و هم از دوش کارفرمایان برداشته خواهد شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »