مخالفت آمریکا با تمدید مهلت ۳۱ اوت؛ بایدن: داعش در صدد حمله به فرودگاه کابل است

03/06/1400 07:59:00 ق.ظ

آقای بایدن با تاکید بر این که هر روز حضور بیشتر در افغانستان خطرات بیشتری را برای نیروهای آمریکایی به دنبال خواهد داشت، گفت:«داعش در صدد هدف قراردادن فرودگاه کابل و حمله به نیروهای آمریکا، متحدانش و نیز غیرنظامیان بی‌گناه است.» جزئیات بیشتر🔽

آقای بایدن با تاکید بر این که هر روز حضور بیشتر در افغانستان خطرات بیشتری را برای نیروهای آمریکایی به دنبال خواهد داشت، گفت:«داعش در صدد هدف قراردادن فرودگاه کابل و حمله به نیروهای آمریکا، متحدانش و نیز غیرنظامیان بی‌گناه است.» جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه در کنفرانس خبری در کاخ سفید دلیل مخالفتش با تمدید زمانبندی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را وجود تهدید داعش عنوان کرد.

آقای بایدن با تاکید بر این که هر روز حضور بیشتر در افغانستان خطرات بیشتری را برای نیروهای آمریکایی به دنبال خواهد داشت، گفت: «داعش در صدد هدف قراردادن فرودگاه کابل و حمله به نیروهای آمریکا، متحدانش و نیز غیرنظامیان بی‌گناه است.»

رهبران کشورهای گروه هفت در نشست مجازی روز گذشته خود تلاش کردند تا با هدف تسهیل خروج نیروهای نظامی خارجی و شهروندان افغانی که در خطر برخورد‌های قهری شبه‌نظامیان طالبان قرار دارند، رئیس جمهوری آمریکا را برای تمدید برنامه زمانبندی خروج نیروهای ائتلاف از افغانستان مجاب کنند. با این حال، آقای بایدن با اعلام مخالفت خود با این خواسته گفت که در حال حاضر روند خروج کامل افراد و نیروها تا مهلت تعیین شده ۳۱ اوت تا حد ممکن با کارآیی مطلوب و امنیت لازم در حال انجام است.

البته رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد که رعایت این مهلت به همکاری طالبان برای حفظ دسترسی به فرودگاه کابل بستگی دارد. آقای بایدن نسبت به عواقب هرگونه مانع‌تراشی طالبان در این خصوص هشدار داد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

آره زود فرار كنيد ، لعنت يك ملت بر شما باد خوب اگه هنوز داعش تو افغانستانه پس چطور ماموریت شما تموم شده و خارج شدید اوضاع در افغانستان مایه شرمساری و نشان دهنده شکست بزرگتر آمریکاست قیمت جنگ آمریکا در افغانستان بیش از دو تریلیون بوده است حداقل ۶۹۰۰۰ افغانی قربانی حضور آمریکا در افغانستان است دست دولت باید در افغانستان به خون مردم بیگناه آلوده است

ارزشهای انسانی در افغانستان توسط آمریکا لگدمال شده است ؛ تبعیض ، اختلاف ، نژادپرستی و ... این هست واقعی آمریکا جدیدا از گروه های تروریستی زیر نظر سازمان های استخراج کننده امریکا کار می کند کسی دیگر حاضر نیست که بعد از این زیر چتر شخص خارجی و به ویژه سیاست های کتیف آمریکا در زندگی زندگی کند دروغ های ساختگی خودشان است همینکه طالبان از خواستن قبول کردن اما یک بهانه برای خود درست کردن

طالبان که ادعا جهاد با کفار را داشت وبااین عنوان دهها هزار انسان بیگناه را کشتند .امروز با استخبارات کفار مذاکره مخفی دارد . کجاشد ان همه شعار ؟

واشنگتن‌پست: رئیس سیا در سفری محرمانه به کابل با ملا عبدالغنی برادر دیدار کردروزنامه واشنگتن‌پست اعلام کرد که ویلیام برنز، رییس سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) در سفری محرمانه به کابل روز دوشنبه ۲۳ اوت با ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی رهبری طالبان و بالاترین مقام این گروه در پایتخت افغانستان دیدار کرده است. از طالبان پرسیده شود شما چرا با کشور های که اشرف غنی زیر استعمار بود دید وادید پنهانی دارید معلوم می‌شود گروه جهل خودشان زیر استعمار امریکاست چه میخواهند انجام بدهن شرم ندارن اردوی ۳ صدهزار نفری را از هم پاشیدن هالا دوباره با امریکا پاکستان دیدار پنهانی دارن چجور محرمانه ای بوده که شما خبر داری😄

آمریکا در هر کشوری که وارد شده از افغانستان و عراق گرفته تا سوریه و لبنان و لیبی و... جز جنگ، کشتار، ناامنی و بحران‌های اقتصادی و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی ارمغانی برای آن کشور‌ها نداشته است سیاستهای شیطانی امریکا دامن مردم افغانستان را رها نمیکند بیست سال توسط کرزی و غنی اجرا شد ازین بعدش توسط ملا غنی اجرا میشود .

البته حرف قابل تعجب نیست چون طالبان همکاری نزدیک با امریکا و اطلاعات امریکا دارد . وبا همکاری اطلاعات امریکا و پاکستان افغانستان را گرفتند . امریکا و طالبان یک پروژ ه هستند مدتی امریکا در افغانستان بود فعلا طالبان جانشین ارباب شان میباشد . داعش که سگ هار آمریکا و غرب است فاسدترین دولت، دولت آمریکاست و علت تمام بدبختی های ما از آمریکا و عوامل آن در منطقه است، این کشور باحمایت بیدریغ از طالبان جاهل آنان را مجددا بر مردم افغانستان تحمیل کرد.

تمامی مشکلات و بدبختی کشور اسلامی افغانستان از کاخ سفید طراحی می شو، این ببر کاغدی باید دست دخالت هایش بردارد. آمریکایی ها از سیاست چند گانه استفاده کرده و طالبان جاهل را میدان دار صحنۀ نظامی قرار داده، با ورود طالبان به کابل اکنون به هدفش نزدیک شده باید دید برنامۀ بعدی او چیست؟ تمام بد بختی ما از دست آمریکا و ایادی آن در منطقه است. این شیطان بزرگ قابل اعتماد نیست باید هوشیار بود.

مردم افغانستان صلح، امنیت و آرامش می خواهد، آمریکا از کشور سلب آرامش کرده و طالبان را به جان ملت انداخته است.

بیانیه‌ای با ۳۶۳ امضا در اعتراض به ادامه بازداشت فعالان مدنی | DW | 24.08.2021چند صد فعال سیاسی و مدنی در بیانیه‌ای بازداشت اخیر چند وکیل دادگستری و فعال مدنی را تجاوز به حقوق شهروندی آنان خواندند. بازداشت‌شدگان در حال تنظیم شکایت علیه کسانی بودند که مانع تامین به‌موقع واکسن کرونا شده‌اند.

از صدقه سره تو چرتیه دیگه ترسو آمریکا و ناتو با حضور هزاران نیروی جنگی و کلی تجهیزات در مدت بیست سال در افغانستان بخاطر منافع افغانستان نیامده بود بلکه برای اهداف و منافغ خودشان لشکر کشی کرده بود و فعلا هم بخاطر منافع خودشان افغانستان را نا امن ساخته. غربی ها به بهانه ی مبارزه با تروریزم به افغانستان آمدند ولی پس از گذشت بیست سال تا کنون هیچ عزم و اراده در برخورد با گروه های افراطی از سوی آمریکایی‌ها و متحدانش دیده نشده جز حمایت علنی و غیرعلنی کشورهای غربی از گروه هایی چون طالبان و داعش.

بر همه ثابت شده که صلح توسط غرب دست یافتنی نیست. امریکا و دوستانش بعد از بیست سال اشغال افغانستان، ثابت کردند که تنها برای غارت منابع افغانستان امده اند. هر کشور و مردمی که امید به آمریکا داشته باشد سرانجامی جز تباهی نخواهد داشت. به سوریه، عراق و افغانستان بنگرید... کارهایی که امریکا در افغانستان انجام داده: غارت معادن و اثار باستانی افغانستان، رواج فساد و بی بند باری در بین جوانان و فساد در ادارات دولتی، افزایش مواد مخدر واعتیاد در افغانستان، بمباران خانه های مردم و مراسم عروسی، گسترش انفجارو انتحار در افغانستان، از بین رفتن زراعت و..

امریکا مفتحضانه افغانستان را در بدترین شرایط ترک کرد و این خود، نشان از بی کفایتی خارجی ها در ایجاد روند صلح و امنیت در افغانستان دارد.. امریکا با حمایت و تقویت طالبان و تروریست، به دنبال منافع خودش در منطقه است. هیچ کشوری به اندازه ای آمریکا، از جنگ و ناامنی در افغانستان سود نمیبرد.

با فوت 709 بیمار، بیشترین تلفات روزانه کرونا در ایران ثبت شدبا فوت 709 بیمار، بیشترین تلفات روزانه کرونا در ایران ثبت شد طی شبانه‌روز گذشته 24 هزار و 179 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شد و 709 بیمار نیز جان باختند.

امریکایی ها باعث رهایی زندانیان طالبان بدون پیگرد قضایی شد. غرب توانست به طالبان مشروعیت ملی و بین‌المللی بدهد و باعث شد طالبان، تقویت پیدا کند و افغانستان به این وضع برسد. ‌دخالت امریکا و پاکستان و حمایت این کشورها از طالبان و گروه های تروریستی باعث شده تا ناامنی در افغانستان گسترش پیدا کند. بایدن از کثکشایی‌ست که با تحمل بیماری به کصکشی مشغوله خیلی کارش سخته

امریکا در افغانستان با همکاری پاکستان تروریسم را اوردند وطالبان را تقویت نمود و افغانستان را به چنین وضعیتی رساند .باز هم اعتماد به امریکا اخر خط حماقت است ‌اعتماد و دوستی باید دوطرفه باشد دوستی میان آمریکا و افغانستان یک طرفه است و آمریکا فقط حرف آخر را می‌زند هر چه بخواهد انجام می دهد و هر کاری که بخواهد می‌کنند آمریکایی‌ها حتی تجهیزات نظامی خود را از بین بردند و بعد از خروج شان در اختیار نیروهای نظامی افغانستان نگذاشتند

امریکا یک شیطان بزرگ است. تمام تلاش این کشور در طول دو دهه این بوده و این هست که افغانستان را قربانی در راه اهداف خود شان نماید. امریکا میخواهد باز بیشرمانه فرار کند! هیچ نظامی بی گناه نیست مگر اون سرباز وظیفه مرزبانی.

دیدار نخست وزیر فرانسه با پناهجویان افغان در حومه پاریسژان کستکس، نخست وزیر فرانسه، سه شنبه با پناهجویان افغانستانی که در روزهای گذشته موفق به فرار از کابل شده‌اند دیدار و گفتگو کرد.

رئیس سیا در کابل با عبدالغنی برادر 'دیدار کرده است' | DW | 24.08.2021رسانه‌ها از دیدار مخفیانه ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی رهبری طالبان خبر می‌دهند. همزمان رئيس ستاد مشترک ارتش آلمان از افزایش خطر حملات انتحاری داعش در کابل خبر داد. کص خلا چی فکر کردین ریدم تو مدرک خبرنگاریتون احمق ترین فرد دنیا هم میفهمه پشت پرده چیه 🍆 بعد زررررر میزنید 🍆

رویارویی مسلحانه در فرودگاه کابل با یک کشته و سه مجروح | DW | 23.08.2021در جریان درگیری بین نیروهای امنیتی افغانستان با گروهی مسلح در کنار دروازه شمالی فرودگاه کابل یک نفر کشته شده است. سربازان ارتش آلمان و همچنین نیروهای نظامی آمریکا نیز در دفاع از فرودگاه کابل با مهاجمان درگیر شده‌اند. الان طالبان کدومشونه؟ نیروهای امنیتی افغانستان یا گروه مسلح؟