محکومیت ۸۰ رسانه در سال گذشته با حکم هیات منصفه مطبوعات

16/07/1398 02:19 ب.ظ

ناصر سراج، نماینده رییس قوه قضاییه گفت در طی سال ۹۷، ۱۸ جلسه هیات منصفه برگزار شده که طی آن ۸۰ رسانه در تهران و شهرستان‌ها محکوم شدند. او البته عنوان کرد عمدتا محکومیت‌های آنها مالی بوده است. در ایران وایر بیشتر بخوانید👇 اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

ناصر سراج، نماینده رییس قوه قضاییه روز ۱۶ مهرماه گفت در سال گذشته ۸۰ رسانه در ایران محکوم شدند. او اظهار کرد در طی سال ۹۷، ۱۸ جلسه هیات منصفه برگزار شده که طی آن ۸۰ رسانه در تهران و شهرستان‌ها محکوم شدند. او البته گفت عمدتا محکومیت‌های آنها مالی بوده است.

طبق گفته‌های قاضی سراج، علاوه بر اینها در سال گذشته ۷۵ نشریه حکم برائت گرفتند و دادگاه برخی از نشریات نیز هنوز در صف نوبت تجدید وقت هستند. براساس گفته‌های نماینده قوه قضاییه در سال ۹۷، ۱۵۰ رسانه کارشان به دادگاه کشیده که از این تعداد ۸۰ رسانه محکوم شده‌اند و آمار نشریاتی نیز که در نوبت تجدید وقت دادگاه هستند مشخص نیست.

قاضی سراج در نشست خبری خود گفت بنای هیات منصفه مطبوعات در سال گذشته مذاکره با مطبوعات و پیشگیری از جرایم بوده و «محکومیت‌ها با درجه حداقل در هیات منصفه مطبوعات» به اجرا در آمده است. در استان تهران ۲۱ نفر عضو هیات منصفه مطبوعات هستند و در سایر استان‌ها تعداد اعضای هیات منصفه به ۱۴ نفر می‌رسد. به گفته سراج، به طور کلی ۴۴۱ نفر عضو هیات منصفه مطبوعات را تشکیل می‌دهند که البته نام اکثر آنها رسانه‌ای نشده و نامشخص است.

در سال‌های گذشته بیشترین درگیری رسانه‌ها مخصوصا رسانه‌های چاپی مشکل گرانی و کمبود کاغذ با نرخ دولتی بوده که حتی باعث تعطیلی برخی از نشریات شده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

از شرایط سخت تحریم عبور کردیم/ جهش بورس نمادی از آینده اقتصاد ایران/ سلامت مردم خط قرمز ما است/ تحریم نبودیم، صادرات ۸۰ میلیارد دلاری داشتیممعاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: ما توانستیم از این دوران به سلامت عبور کنیم و اکنون به نقطه‌ای رسیدیم که شغل ایجاد می‌شود، رشد مثبت اقتصادی داریم و بازار بورس به عنوان نمادی از آینده اقتصاد فعالیت‌های جهشی دارد. Eshaq_jahangiri اگه مردم خط قرمز ه چرا حقوق ها سال گذشته ١٨ درصد اضافه شد و امسال ١٥ درصد حال انكه تورم با ٩٠ درصد بًود و امسال هم همون تورم پايين نيامده مثلا گوشت تا ١٢٠ تومن رفت ولي هنوز به ٤٠هزارتومن سال قبل نرسيد

نرخ بیکاری در ایران به پایین‌ترین حد در ۵ سال گذشته رسیدمرکز آمار ایران اعلام کرد که نرخ بیکاری با ۱.۸ واحد درصد کاهش از ۱۲.۳ درصد در تابستان سال ۱۳۹۷ به ۱۰.۵ درصد در تابستان ۱۳۹۸رسیده، نرخی که در ۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. تعداد زیادی از بیکاران خودکشی کردن جمعیتشون کم شده مگر آمار دستگاه آخوند دلقک - دزد رو فقط دیوانگان و باج بگیران این دستگاه مفت خور بی سر باور کنند حجت الاسلام یورونیوز شما نقوذی‌های ولایی فقط واسه اربابت خائنه‌ای بمال و کارت نباشه.

این جام هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس است/ نامه‌ای که امضا کرده‌ام را منتشر کنند/ 10 هزار دلار از پول بیت المال خرج حضور در سوئیس شدهرییس سابق هیات مدیره استقلال این جام هدیه سازمان لیگ به پرسپولیس است/ نامه‌ای که امضا کرده‌ام را منتشر کنند/ 10 هزار دلار از پول بیت المال خرج حضور در سوئیس شده

انتقاد آیت‌الله نوری‌همدانی ا‌ز هنجارشکنی‌های بی‌حجابی در جامعه- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ مرجع تقلید شیعیان ‌با انتقاد ا‌ز هنجارشکنی‌های بی‌حجابی در جامعه گفت: صداوسیما و مراکز اداری باید با هماهنگی با یکدیگر به ترویج عفاف و حجاب در جامعه بپردازند.

سرلشکر سلامی :دشمن در حال ترک میدان استفرمانده کل سپاه: *دشمن در حال ترک میدان است و انقلاب در حال پیشروی است *خانواده‌ها کودکان را به اتاق خواب‌هایی می‌فرستند که از مسیر اینترنت با دیگری ارتباط برقرار می‌کنند؛ آرام آرام خانه‌ها شبیه هتل می‌شوند و پدر و مادر هم خدمه هتل! تک تکتون رو اینجوری بیرون میکنیم. دفعه دیگه همتون رو میریزیم تو آب... سپاهی و بسیجی و اطلاعاتی و نیروی انتظامی بدونه طرف مردم نباشه عاقبت سختی در انتظارشه IranRegimeChange مرگ_بر_جمهوری_اسلامی کجای دنیا یک مسئول نظامی در مورد مسائل خانواده اظهار نظر می کنه! دشمن ما همینجاست الکی میگن امریکاست...

رای CAS صادر شد؛ پرسپولیس قهرمان سوپرجام شددادگاه عالی ورزش (CAS) امروز بالاخره رای دیدار سوپر_جام ایران میان استقلال و پرسپولیس را اعلام کرد بر اساس این رای پرسپولیس برنده دیدار سوپر_جام است و جام باید به این باشگاه تحویل داده شود

ناصر سراج، نماینده رییس قوه قضاییه روز ۱۶ مهرماه گفت در سال گذشته ۸۰ رسانه در ایران محکوم شدند. او اظهار کرد در طی سال ۹۷، ۱۸ جلسه هیات منصفه برگزار شده که طی آن ۸۰ رسانه در تهران و شهرستان‌ها محکوم شدند. او البته گفت عمدتا محکومیت‌های آنها مالی بوده است.

طبق گفته‌های قاضی سراج، علاوه بر اینها در سال گذشته ۷۵ نشریه حکم برائت گرفتند و دادگاه برخی از نشریات نیز هنوز در صف نوبت تجدید وقت هستند.

براساس گفته‌های نماینده قوه قضاییه در سال ۹۷، ۱۵۰ رسانه کارشان به دادگاه کشیده که از این تعداد ۸۰ رسانه محکوم شده‌اند و آمار نشریاتی نیز که در نوبت تجدید وقت دادگاه هستند مشخص نیست.

قاضی سراج در نشست خبری خود گفت بنای هیات منصفه مطبوعات در سال گذشته مذاکره با مطبوعات و پیشگیری از جرایم بوده و «محکومیت‌ها با درجه حداقل در هیات منصفه مطبوعات» به اجرا در آمده است.

در استان تهران ۲۱ نفر عضو هیات منصفه مطبوعات هستند و در سایر استان‌ها تعداد اعضای هیات منصفه به ۱۴ نفر می‌رسد. به گفته سراج، به طور کلی ۴۴۱ نفر عضو هیات منصفه مطبوعات را تشکیل می‌دهند که البته نام اکثر آنها رسانه‌ای نشده و نامشخص است.

در سال‌های گذشته بیشترین درگیری رسانه‌ها مخصوصا رسانه‌های چاپی مشکل گرانی و کمبود کاغذ با نرخ دولتی بوده که حتی باعث تعطیلی برخی از نشریات شده است. اما فقط توقیف و تعطیلی برخی از روزنامه‌های مطرح و عمدتا منتشر شده در تهران رسانه‌ای می‌شود در حالی که خبر دادگاهی بسیاری از نشریات و سایت‌های محلی در سکوت طی می‌شود.

توقیف روزنامه قانون در اسفند ۹۷ یکی از پرسروصداترین خبرهای مطبوعات بود. این روزنامه به دلیل انتشار تصویر دیدار بشار اسد، رییس جمهور سوریه با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران با تیتر «مهمان ناخوانده» بود.

همچنین هفته‌نامه «صدا» در اردیبهشت ۹۸ با حکم شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه توقیف شد. دلیل توقیف آن مقاله اصلی آخرین شماره هفته‌نام با عنوان «دو راهی جنگ و صلح» عنوان شد که به همراه عکسی از یک ناو آمریکایی بر روی جلد منتشر شده بود.