محکومیت نقض حقوق بشر در ایران در نهاد سازمان ملل

محکومیت نقض حقوق بشر در ایران در کمیته سوم مجمع عمومی

15.11.2019

محکومیت نقض حقوق بشر در ایران در کمیته سوم مجمع عمومی

کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه ای را تصویب کرده که از ایران خواسته فعالان زندانی حقوق زنان را آزاد کند، به تبعیض علیه زنان و اقلیت های دینی و قومی پایان دهد، شرایط زندانیان را بهتر کند و به آزادی بیان احترام بگذارد.

این کمیته قطعنامه ای را تصویب کرد که با اشاره به گزارش های اخیر جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران، از این کشور خواسته است فعالان زندانی حقوق زنان را آزاد کند، به تبعیض علیه زنان و اقلیت های دینی و قومی پایان دهد، شرایط زندانیان را بهتر کند و به آزادی بیان احترام بگذارد.

کمیته سوم همچنین از اسکان پناهندگان در ایران قدردانی کرده و به کاهش قابل ملاحظه تعداد اعدام شدگان مواد مخدر در این کشور اشاره کرده است.

کمیته سوم مجمع عمومی به مسایل اجتماعی، فرهنگی و بشردوستانه رسیدگی می کند.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی

سازمان ملل نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد

آمریکا «وضعیت اضطراری» در قبال ایران را یک سال دیگر تمدید کرد

عربستان 'فریبکاری ایران در ارائه ‌اطلاعات به آژانس' را محکوم کرد | DW | 13.11.2019عربستان به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران واکنش نشان داد و ضمن حمایت از تلاش‌های آژانس 'فریبکاری ایران در ارائه‌ اطلاعات به آژانس' را محکوم کرد. عربستان خواستار همکاری ایران با آژانس شد.

سوئد بازداشت یکی از مظنونان اعدام‌های سال ۶۷ در ایران را تمدید کردایرج مصداقی، فعال سیاسی سه روز پیش اعلام کرده بود که یکی از افراد مظنون به دست داشتن در کشتار زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران در سال ۶۷ در «محدوده قضایی اروپا» بازداشت شده است.

رعایت حقوق بشر برای ایران، الزام و در راستای منافع و امنیت ملی استسخنگوی وزارت خارجه در واکنش به تصویب قطعنانه حقوق بشری علیه ایران در کمیته سوم مجمع عمومی: رعایت حقوق بشر برای جمهوری اسلامی ایران از الزامات شرعی و قانونی و موضوعی در راستای منافع و امنیت ملی است که همواره بدان اهتمام ورزیده است

آمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه ایران را تمدید کردآمریکا وضعیت اضطرار ملی علیه ایران را تمدید کرد کاخ سفید در بیانیه‌ای وضعیت اضطرار ملی در رابطه با ایران را طبق قانون اجرایی ۱۲۱۷۰ تا سال ۲۰۲۰ تمدید کرد.

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

15 نوامبر 2019, جمعه اخبار

اخبار قبلی

دو کشته در تیراندازی در یک دبیرستان کالیفرنیا

اخبار بعدی

پومپئو : با مرگ بغدادی نباید از مبارزه با داعش دست برداشت