محکومیت چهار فعال حقوق زنان به ۱۶ سال حبس

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران چهار عضو انجمن «ندای زنان ایران» را در مجموع به ۱۶ سال و هشت ماه زندان محکوم کرد. اکرم نصیریان، ناهید شقاقی، اسرین درکاله و مریم محمدی چهار زنی هستند که با چنین مجازاتی روبرو شده‌اند. اخبار_ایران زنان

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استان‌وایر- شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران چهار عضو انجمن «ندای زنان ایران» را در مجموع به ۱۶ سال و هشت ماه زندان محکوم کرد.

اکرم نصیریان، ناهید شقاقی، اسرین درکاله و مریم محمدی چهار زنی هستند که با چنین مجازاتی روبرو شده‌اند. «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور»، «تبلیغ علیه نظام» و «انجام عمل فعل حرام با مصداق بی‌حجابی» اتهام این افراد اعلام شده است.در صورت تایید این حکم از سوی دادگاه تجدیدنظر سه سال حبس تعزیری برای هر یک از این چهار فعال حقوق زنان قابل اجراست.انجمن «ندای زنان» یک انجمن غیر دولتی و فعال در حوزه حقوق زنان است که فعالیت خود را «بازتاب رنج‌ها، ناکامی‌ها و موفقیت‌های زنان در جامعه ایران» اعلام کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چقدر تلخ و دنيا نابينا! فساد، قتل و دزدى شيرين و قانون برا ى هزار فاميلها! آن قانونى كه حقوق انسانى را ناديده مى گيرد براى إنسانها نيست.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کودک همسری در ایران با افزایش «وام ازدواج» چهار برابر شده است🔺کودک همسری در ایران با افزایش «وام ازدواج» چهار برابر شده است ⚡️معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از چهار برابر شدن کودک همسری در برخی از مناطق ایران به خاطر استفاده از استفاده «وام ازدواج» خبر داده است. فدای سر تو خودتو ناراحت نکن این حاصل سکوت شما در مورد ری استارته اگر سکوت شما خائن ها و خودفروخته ها نبود که تا حالا ری استارت رژیم رو عوض کرده بود و ازین مزخرفات دیگه خبری نبود / ما منتظر اون روز پاکسازیه شماها هستیم و اون روز داره میاد . ري_استارت این ایرانیا گوسفندن اقا گوسفند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت یک مدیر در اردبیل به ۲۰ سال حبسما میگیم خدا قبول نداریم اعدام میکنن اینا میچاپن میخورن میدزدن علنی هفت سال زندان(هتل)؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک فعال کارگری اهل سنندج به ۶ سال زندان محکوم شدیک فعال کارگری اهل سنندج به ۶ سال زندان محکوم شد این فعال کارگری در تاریخ ۱۳ شهریورماه سال جاری توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و پس از ۸۵ روز با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به‌ صورت موقت و تا پایان مراحل بازرسی از زندان مرکزی سنندج آزاد شده بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گرتا تونبرگ، نوجوان فعال محیط زیست شخصیت سال مجله تایم شدمجله تایم گرتا تونبرگ، نوجوان فعال محیط زیست را به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۹ میلادی انتخاب کرد. این چرا همیشه سگرمه هاش تو همه!؟! از زمین و زمان طلبکاره انگار... خدا کنه هیچوقت جو آدمو نگیره...😊 همه چیز شده مد و نمایش! چهره سال تایم اون نوجوان عراقی و ایرانی است که به خون غلتید! تخمیترین بی خاصیت ترین و کسخلترین شخصیت سال
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حکم محکومیت نجفی صادر شدپرونده محمدعلی_نجفی| وکیل نجفی می‌گوید:رأی محکومیت برای موکلش صادر شده و اگر آنطور که برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند ۶ سال حبس باشد، نظراتی داریم که پیگیری می کنیم.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

کامران ساختمانگر، فعال کارگری سنندجی به شش سال زندان محکوم شدخار مادر نظام و با سید علی و حسن همشون با هم گاییدم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »