محکومیت یک شهروند شیبانی به ۱۸ ماه حبس

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 78 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک شهروند از اهالی شهرستان شیبان در اهواز توسط دادگاه انقلاب این شهر به یک سال و شش ماه حبس محکوم شد. «مسعود زرگانی» به اتهام گرایش به جریان «یمانی» بازداشت شده بود. جزییات خبر 👇 اخبار_ایران خوزستان شیبان اقلیت‌های_مذهبی جریان_یمانی

استان وایر- یک شهروند از اهالی شهرستان شیبان در اهواز توسط دادگاه انقلاب این شهر یه یک سال و شش ماه حبس محکوم شد. «مسعود زرگانی» به اتهام گرایش به جریان «یمانی» بازداشت شده بود.مسعود زرگانی فرزند حمید دانشجوی مهندسی نفت و از اهالی منطقه خیط الرواس در شهرستان شیبان است.

او در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۳۹۸ توسط ماموران اداره اطلاعات اهواز به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق گرایش به جریان یمانی» بازداشت و در دی‌ماه همان‌سال پس از اتمام مراحل بازجویی به اندرزگاه ۸ زندان شیبان اهواز منتقل شده بود.«کریم دحیمی» از فعالان حقوق بشر خوزستانی می‌گوید مسعود زرگانی در دوران بازداشت و بازجویی مورد شکنجه قرار گرفته و اقرار او به هواداری از جریان یمانی تحت شکنجه گرفته شده است.

هر ساله افرادی در ایران با ادعای داشتن ارتباط با امام غایب شیعیان تحت تعقیب و بازداشت قرار می‌گیرند. بازداشت هواداران جریان موسوم به یمانی در خوزستان مسبوق به سابقه است. سال ۲۰۱۸ خبر بازداشت شش تن از هواداران حلقه یمانی در شهرستان ایذه واقع در خوزستان منتشر شده که خود را «انصار امام مهدی» می‌خوانند. هویت این افراد مشخص نیست اما خبرگزاری هرانا وجود یک فرد ۱۸ ساله در میان این شش نفر را تایید کرده بود.

به عقیده شیعیان «سید یمانی» شخصیتی در آخرالزمان است که از شرق برای زمینه‌سازی و یاری «حجت بن حسن» قیام خواهد کرد. جریان فکری یمانی در استان خوزستان به رهبری فردی عراقی به نام «احمد الحسن یمانی» با طرح ادعاهایی پیرامون مهدویت شروع به فعالیت کرده است. حکومت شیعه ایران و بخصوص وزارت اطلاعات به طور مشخص مدعیان این‌گونه حلقه‌ها را به شدت سرکوب کرده و برای مقابله با ادیان، عرفان‌ها و جمعیت‌های فکری دینی ماموریت دارد. افرادی را که تحت هر عنوانی در حلقه مدعیان ارتباط با امام غایب شیعیان قرار بگیرند تحت پیگرد و بازداشت قرار می‌گیرند.سرکوب دگراندیشان مذهبی ناقض این ماده است. اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر حق افراد در تغییر دین و انجام مناسک مذهبی بدون ترس تاکید می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شکایت شجاعانه یک پناهجوی زن از دو کارمند وزارت دفاع کره جنوبی به اتهام تجاوز«بیش از ۷۲ درصد از ۳۳۷۰۰ اهالی کره شمالی که در خاک کره جنوبی اسکان داده شده اند را زنان تشکیل می دهند. در این میان حداقل یک چهارم با خشونت جنسی در همسایه جنوبی روبرو شده‌اند.» امروز AyatollahBBC هم در مورد تجاوز گروهی در هند نوشت ولی در رابطه با فلاکت حاکم بر ایران خیر. یوروگوزو خفه کردین ما رو با این زنان شجاع خز همه چی رو دربیارید
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سقوط یک فروند پهپاد ارتش تروریست آمریکا در سوریه- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimیک فروند پهپاد ارتش تروریست آمریکا در سوریه سقوط کرد این پهپاد شناسایی آمریکا در روستای الدرداره در حومه تل تمر سقوط کرده و نظامیان آمریکایی عملیات جستجو برای یافتن لاشه آن را آغاز کردند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ هر ۱۱ دقیقه یک نفر در کرمانشاه بستری می‌شود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رییسی: حتی یک زندانی نباید بی مورد در زندان بماندرییس قوه قضاییه با تقدیر از عملکرد سازمان زندان ها در غربالگری زندان ها، بر ضرورت تداوم این روند تأکید و خاطر نشان کرد که غربالگری صورت گرفته نشان داد تعداد قابل توجهی از زندانیان شرایط آزادی دارند و با رعایت ضوابط، می توان جمعیت کیفری زندان ها را کاهش داد. بله زندانی های غارت و فساد رو زودتر ازاد کنین جا برای زندانی های سیاسی باز بشه. آنهایی که بدون محاکمه و بدون اعلام جرم و بدون وکیل و بدون ملاقات و با درد بیماری‌های متعدد بدون درمان بیش از صد روز است در بازداشت موقت و انفرادی‌ هستند تکلیفشان چیست؟؟!! بیش از دو هفته هم باشد که خانواده‌اش هیچ تماسی با او نداشته باشند. صدای_شارمین_باشیم دادرسی_عادلانه ماسکتو درست بزن اوسکول
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خطر اعدام قریب‌الوقوع یک زندانی در شوشتراگر هر ایرانی فقط ۱۵ تومن یا ۱۵۰ ریال بحسابی واریز کنند این بدبخت از مرگ نجات پیدا میکند البته اگر آدم خوبی باشه و قتل عمد ناجور نکرده باشه . پیشنهاد میکنم خیری پیشقدم بشود حسابی افتتاح کند ایرانیهای داخل و خارج کمک کنند تا این مبلغ جمع شود .
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمیب مغزخوار در آب لوله کشی شهری در تگزاس جان یک کودک را گرفتحرکت این موجود تک‌یاخته‌ای در بدن موجب بروز التهاب حاد پرده‌های مغز و نخاع شده و در ۹۵ درصد موارد، ظرف چند روز منجر به مرگ می‌گردد. این خبرا و نزنید فردا آخوندا یاد میگیرن آبها رو آلوده میکنن ما که تو خونمون دستگاه تسفیه آب داریم که ویروس‌ها رو نابود میکنه معلوم نیست تا به حال چند نفر تو مناطق محروم کشور خودمون از این آمیب فوت کرده باشن؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »