محکومیت محمد مساعد، روزنامه‌نگار به زندان و منع فعالیت روزنامه‌نگاری - BBC News فارسی

محکومیت محمد مساعد، روزنامه‌نگار به زندان و منع فعالیت روزنامه‌نگاری

02/09/2020 08:05:00 ب.ظ

محکومیت محمد مساعد، روزنامه‌نگار به زندان و منع فعالیت روزنامه‌نگاری

محمد مساعد، روزنامه نگار از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۴ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این روزنامه‌نگار در حساب توئیترش نوشته در رای صادره از سوی دادگاه انقلاب، به ۲ سال ممنوعیت کار خبرنگاری و توقیف اموال مرتبط با این شغل هم محکوم شده است.

آقای مساعد نگفته به رای صادره اعتراض می کند یا نه.کمیته حفاظت از روزنامه ‌نگاران (سی‌پی‌جی) که مقر آن در نیویورک است، تیرماه امسال محمد مساعد را به عنوان یکی از برندگان جایزه سالانه این نهاد اعلام کرد.او به دلیل گزارش‌های تحقیقی درباره پرونده ‌های مفاسد اقتصادی در ایران برنده جایزه "امین‌الضرب"، جایزه خبرنگاران اقتصادی در ایران، هم شده است. صدای آلمان یا دویچه وله، نیز جایزه آزادی بیان امسال (۲۰۲۰) را به این روزنامه‌نگار ساکن ایران اهدا کرد.

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021 درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

«طارمی» با قراردادی ۴ساله به طور رسمی به پورتو پیوستطارمی با قراردادی ۴ساله به طور رسمی به پورتو پیوست | باشگاه پورتو پرتغال در حساب رسمی توییتر خود امضای قرارداد چهارساله با مهاجم ایرانی و گلزن باشگاه ریوآوه را تایید و اعلام کرد

اعزام تیم آتش‌نشانان اسرائیلی به آمریکا برای کمک به مهار حریق جنگل‌های کالیفرنیابرای اولین بار در تاریخ روابط ایالات متحده آمریکا و اسرائیل، گروهی از آتش‌نشانان اسرائیلی به کالیفرنیا فرستاده شدند تا در عملیات مهار آتش‌سوزی‌های بزرگی که در ۱۸ منطقه این ایالات در جریان است، شرکت کنند.

آمریکا نسبت به ارائه هرگونه کمک تجهیزاتی به برنامه موشکی بالستیک کره شمالی هشدار دادآمریکا نسبت به ارائه هرگونه کمک تجهیزاتی به برنامه موشکی بالستیک کره_شمالی هشدار داد در این بیانیه که توسط دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، آمده است، کره شمالی در تلاش برای تهیه تجهیزات و لوازم مرتبط با برنامه موشکی و توسعه تسلیحاتی خود است.

مرخصی ۹۰۰ پرستار در خراسان رضوی به خاطر ابتلا به کرونا

واکنش ترکیه به یورش روسیه به خانه‌ ترک‌های تاتار کریمه

فیسبوک استرالیا را به مسدود کردن دسترسی به اخبار تهدید کردفیسبوک در واکنش به پیش‌نویس قانون جدید استرالیا در زمینه تبلیغات آنلاین تهدید کرده است که در صورت اجرایی شدن این طرح، دیگر اخبار را در شبکه‌های اجتماعی خود همچون اینستاگرام و فیسبوک به شهروندان استرالیایی نشان نخواهد داد.