محمود عزت، رهبر اخوان المسلمین مصر بازداشت شد - BBC News فارسی

28/08/2020 12:37:00 ب.ظ

محمود عزت، رهبر اخوان المسلمین مصر بازداشت شد

محمود عزت، رهبر اخوان المسلمین مصر بازداشت شد

نیروهای امنیتی مصر محمود عزت، رهبر موقت گروه اخوان المسلمین این کشور را در شرق قاهره بازداشت کرده‌اند. محمود عزت از دهه ۱۹۶۰، از شخصیت‌های کلیدی و مهم اخوان المسلمین بود و از او به عنوان نگهبان دارایی و اسرار گروه، یاد شده است.

یک ساعت پیشتوضیح تصویر،پس از بازداشت محمد بدیع، در سال ۲۰۱۳، اخوان المسلمین محمود عزت را به عنوان رهبر موقت این گروه معرفی کردنیروهای امنیتی مصر محمود عزت، رهبر گروه اخوان المسلمین این کشور را در شرق قاهره بازداشت کرده‌اند.محمود عزت، در چند سال گذشته رهبری موقت این حزب را به عهده داشت.

روزنامه مستقل الیوم السابع می‌گوید نیروهای امنیتی آقای عزت را که برای مدت‌ها پنهان شده بود، در آپارتمانی در شرق پایتخت بازداشت کرده‌اند.وزارت کشور مصر گفته است پس از "کسب مجوز" از دادستانی نظامی آقای عزت را بازداشت کرده است.محمود عزت از دهه ۱۹۶۰، از شخصیت‌های کلیدی و مهم اخوان المسلمین بوده و از او به عنوان نگهبان دارایی و اسرار گروه، یاد شده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بازداشت داماد مقام سابق امنیتی منتقد ولیعهد عربستان - BBC News فارسیبر اساس گزارش‌ها مقام‌های عربستان سعودی یکی دیگر از بستگان سعد الجبری، مقام ارشد اطلاعاتی سابق را بازداشت کرده‌اند. خانواده آقای جبری می‌گویند مقام‌های امنیتی می‌خواهند با این کار او را مجبور کنند از کانادا به عربستان برگردد.

عامل کشتار در دو مسجد کرایست‌چرچ به حبس ابد محکوم شد - BBC News فارسیمردی که ۵۱ نفر را در دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند به ضرب گلوله به قتل رسانده بود به حبس ابد بدون امکان عفو مجازات شده است.

یک نوجوان به قتل تظاهرکنندگان در ویسکانسین آمریکا متهم شد - BBC News فارسییک نوجوان به کشتن دو نفر و زخمی کردن یک نفر دیگر در جریان تظاهرات علیه خشونت پلیس در ایالت ویسکانسین متهم شده است.

ترامپ خواهان آزمایش بایدن قبل از مناظره شد - BBC News فارسیدونالد ترامپ می‌گوید جو بایدن باید قبل از مناظره انتخاباتی آزمایش بدهد تا روشن شود از مواد نیروزا استفاده نمی‌کند. او می‌گوید آقای بایدن در مناظره‌های اولیه خوب ظاهر نشد اما ناگهان در مقابل برنی سندرز عملکرد بهتری داشت.

انفجار مین کنار جاده در قندهار ۱۲ عضو یک خانواده را کشت - BBC News فارسیمقام‌های دولتی قندهار در جنوب افغانستان می‌گویند در نتیجه انفجار یک مین کنار جاده در ولسوالی اسپین بولدک این ولایت دستکم ۱۲ غیر نظامی کشته شده‌اند. تاکنون گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

مرگ چهار نفر و خسارات شدید در اثر توفان لورا در لوئیزیانا - BBC News فارسیدر جریان توفند لورا که ساعات نخست صبح پنجشنبه از خلیج مکزیک به ایالت لوئیزیانا رسید حداقل چهار نفر در اثر سقوط درختان کشته شده اند.

محمود عزت، رهبر اخوان المسلمین مصر بازداشت شد یک ساعت پیش توضیح تصویر، پس از بازداشت محمد بدیع، در سال ۲۰۱۳، اخوان المسلمین محمود عزت را به عنوان رهبر موقت این گروه معرفی کرد نیروهای امنیتی مصر محمود عزت، رهبر گروه اخوان المسلمین این کشور را در شرق قاهره بازداشت کرده‌اند.توضیح تصویر، سعد الجبری زمانی دستیار ولیعهد پیشین عربستان سعودی بود بر اساس گزارش‌ها مقام‌های عربستان سعودی یکی دیگر از بستگان سعد الجبری، مقام ارشد اطلاعاتی سابق را بازداشت کرده‌اند.عامل کشتار در دو مسجد کرایست‌چرچ به حبس ابد محکوم شد ۲ ساعت پیش مردی که ۵۱ نفر را در دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند به ضرب گلوله به قتل رسانده بود به حبس ابد، بدون امکان عفو، مجازات شده است.شلیک از پشت توسط پلیس؛ مرد سیاهپوست "فلج شده است" تیراندازی سه شنبه ویدئوهایی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که ظاهرا مردی را مسلح به یک تفنگ نشان می دهد که جمعیتی او را تعقیب می کند.

محمود عزت، در چند سال گذشته رهبری موقت این حزب را به عهده داشت. روزنامه مستقل الیوم السابع می‌گوید نیروهای امنیتی آقای عزت را که برای مدت‌ها پنهان شده بود، در آپارتمانی در شرق پایتخت بازداشت کرده‌اند. دو فرزند آقای جبری و همچنین برادر او در ماه مارس بازداشت شده بودند. وزارت کشور مصر گفته است پس از "کسب مجوز" از دادستانی نظامی آقای عزت را بازداشت کرده است. در جریان جلسات تعیین حکم مجازات که چهار روز طول کشید بیش از ۶۰ بیانیه در مورد آثار آن حمله قرائت شد. محمود عزت از دهه ۱۹۶۰، از شخصیت‌های کلیدی و مهم اخوان المسلمین بوده و از او به عنوان نگهبان دارایی و اسرار گروه، یاد شده است. قتل خاشقجی؛ پرونده‌ای که به کارنامه محمد بن سلمان سنجاق شد سعد الجبری حکومت عربستان را متهم کرده که به دنبال کشتن او است. پس از بازداشت محمد بدیع، در سال ۲۰۱۳، اخوان المسلمین محمود عزت را به عنوان رهبر موقت این گروه معرفی کرد. کنوشا - شهری با حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در لبه غربی دریاچه میشیگان - شاهد چند روز ناآرامی بوده است.

عصام العریان، از چهره‌های اصلی اخوان‌المسلمین مصر در زندان درگذشت محمود عزت در ۱۸ سالگی به اخوان المسلمین پیوست و در سال ۲۰۱۲ معاون رهبر اخوان المسلمین شد. آقای جبری می‌گوید به خاطر داشتن اطلاعاتی حساس درباره نحوه به قدرت رسیدن محمد بن سلمان، هدف قرار گرفته است." سارا قاسم که پدرش عبدالفتاح قاسم در مسجد النور کشته شد در مورد آخرین لحظات زندگی پدرش گفت: "از خودم می پرسم آیا درد می کشید، آیا وحشتزده بود، به چه فکر می کرد. او بارها در زمان حسنی مبارک زندانی شد. از او به عنوان "عضو افراطی" سازمان نام برده می‌شد. این اتهام در شکایت رسمی سعد الجبری به دادگاهی در واشنگتن پایتخت آمریکا مطرح شده است. وزارت کشور مصر گفته است "چندین لپتاپ و تلفن موبایل که حاوی برنامه‌هایی برای امن نگه داشتن مکالمات محمود عزت با اعضای اخوان المسلمین بود را با مقادیری استاد و مدارک توقیف کرده است." مهاجم تصمیم گرفت پیش از اعلام حکم مجازات در دادگاه چیزی نگوید." بیانیه وزارت کشور مصر می‌گوید محمود عزت مسئول تاسیس و راه‌اندازی شاخه نظامی اخوان المسلمین بوده و بر "عملیات خرابکاری" این گروه نظارت داشته است. مهمترین خبرها. دیوید بت، کلانتر کنوشا، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: "تظاهرات شب گذشته خیلی مسالمت آمیز بود.

دولت مصر، اخوان المسلمین را یک "گروه تروریستی" می‌داند و فعالیت‌های آن را پس از کودتای نظامیان علیه دولت محمد مرسی غیر قانونی اعلام کرده است. در چند سال گذشته شمار زیادی از اعضای این حزب بازداشت و زندانی شده‌اند. او با نصب دوربین به پیشانی خود این کشتار را به طور زنده از شبکه اجتماعی فیسبوک پخش کرد. شماری از رهبران آن در زندان و یا در جریان دادگاه درگذشته‌اند. .