محمود عزت، رهبر اخوان المسلمین مصر بازداشت شد - BBC News فارسی

محمود عزت، رهبر اخوان المسلمین مصر بازداشت شد

28/08/2020 12:37:00 ب.ظ

محمود عزت، رهبر اخوان المسلمین مصر بازداشت شد

نیروهای امنیتی مصر محمود عزت، رهبر موقت گروه اخوان المسلمین این کشور را در شرق قاهره بازداشت کرده‌اند. محمود عزت از دهه ۱۹۶۰، از شخصیت‌های کلیدی و مهم اخوان المسلمین بود و از او به عنوان نگهبان دارایی و اسرار گروه، یاد شده است.

یک ساعت پیشتوضیح تصویر،پس از بازداشت محمد بدیع، در سال ۲۰۱۳، اخوان المسلمین محمود عزت را به عنوان رهبر موقت این گروه معرفی کردنیروهای امنیتی مصر محمود عزت، رهبر گروه اخوان المسلمین این کشور را در شرق قاهره بازداشت کرده‌اند.محمود عزت، در چند سال گذشته رهبری موقت این حزب را به عهده داشت.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران سرلشکر سلامی: قدرت دفاعی و تهاجمی ما برای واکنش های سخت به هر دشمنی کاملاً آماده است- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

روزنامه مستقل الیوم السابع می‌گوید نیروهای امنیتی آقای عزت را که برای مدت‌ها پنهان شده بود، در آپارتمانی در شرق پایتخت بازداشت کرده‌اند.وزارت کشور مصر گفته است پس از "کسب مجوز" از دادستانی نظامی آقای عزت را بازداشت کرده است.محمود عزت از دهه ۱۹۶۰، از شخصیت‌های کلیدی و مهم اخوان المسلمین بوده و از او به عنوان نگهبان دارایی و اسرار گروه، یاد شده است.

پس از بازداشت محمد بدیع، در سال ۲۰۱۳، اخوان المسلمین محمود عزت را به عنوان رهبر موقت این گروه معرفی کرد.عصام العریان، از چهره‌های اصلی اخوان‌المسلمین مصر در زندان درگذشتمحمود عزت در ۱۸ سالگی به اخوان المسلمین پیوست و در سال ۲۰۱۲ معاون رهبر اخوان المسلمین شد. او بارها در زمان حسنی مبارک زندانی شد. از او به عنوان "عضو افراطی" سازمان نام برده می‌شد. headtopics.com

وزارت کشور مصر گفته است "چندین لپتاپ و تلفن موبایل که حاوی برنامه‌هایی برای امن نگه داشتن مکالمات محمود عزت با اعضای اخوان المسلمین بود را با مقادیری استاد و مدارک توقیف کرده است."بیانیه وزارت کشور مصر می‌گوید محمود عزت مسئول تاسیس و راه‌اندازی شاخه نظامی اخوان المسلمین بوده و بر "عملیات خرابکاری" این گروه نظارت داشته است.

دولت مصر، اخوان المسلمین را یک "گروه تروریستی" می‌داند و فعالیت‌های آن را پس از کودتای نظامیان علیه دولت محمد مرسی غیر قانونی اعلام کرده است. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

بازداشت داماد مقام سابق امنیتی منتقد ولیعهد عربستان - BBC News فارسیبر اساس گزارش‌ها مقام‌های عربستان سعودی یکی دیگر از بستگان سعد الجبری، مقام ارشد اطلاعاتی سابق را بازداشت کرده‌اند. خانواده آقای جبری می‌گویند مقام‌های امنیتی می‌خواهند با این کار او را مجبور کنند از کانادا به عربستان برگردد.

عامل کشتار در دو مسجد کرایست‌چرچ به حبس ابد محکوم شد - BBC News فارسیمردی که ۵۱ نفر را در دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند به ضرب گلوله به قتل رسانده بود به حبس ابد بدون امکان عفو مجازات شده است.

یک نوجوان به قتل تظاهرکنندگان در ویسکانسین آمریکا متهم شد - BBC News فارسییک نوجوان به کشتن دو نفر و زخمی کردن یک نفر دیگر در جریان تظاهرات علیه خشونت پلیس در ایالت ویسکانسین متهم شده است.

ترامپ خواهان آزمایش بایدن قبل از مناظره شد - BBC News فارسیدونالد ترامپ می‌گوید جو بایدن باید قبل از مناظره انتخاباتی آزمایش بدهد تا روشن شود از مواد نیروزا استفاده نمی‌کند. او می‌گوید آقای بایدن در مناظره‌های اولیه خوب ظاهر نشد اما ناگهان در مقابل برنی سندرز عملکرد بهتری داشت.

انفجار مین کنار جاده در قندهار ۱۲ عضو یک خانواده را کشت - BBC News فارسیمقام‌های دولتی قندهار در جنوب افغانستان می‌گویند در نتیجه انفجار یک مین کنار جاده در ولسوالی اسپین بولدک این ولایت دستکم ۱۲ غیر نظامی کشته شده‌اند. تاکنون گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.

مرگ چهار نفر و خسارات شدید در اثر توفان لورا در لوئیزیانا - BBC News فارسیدر جریان توفند لورا که ساعات نخست صبح پنجشنبه از خلیج مکزیک به ایالت لوئیزیانا رسید حداقل چهار نفر در اثر سقوط درختان کشته شده اند.