محمود صادقی: واسطه فروش صلاحیت‌ها با نوه یکی از فقهای شورای نگهبان کار می‌کرده - BBC News فارسی

17/06/1399 07:16 ب.ظ

محمود صادقی: واسطه فروش صلاحیت‌ها با نوه یکی از فقهای شورای نگهبان کار می‌کرده

منبع تصویر،محمود صادقی نماینده پیشین مجلس با انتقاد از عدم اطلاع‌رسانی قوه قضائیه درباره پرونده فروش صلاحیت‌ها در جریان انتخابات مجلس گفت طبق شنیده‌ها ۲۰ نفر در ارتباط با این پرونده بازداشت شده‌اند.

آقای صادقی گفته "فایل‌های صوتی عدیده و اسناد زیادی وجود دارد" که او و اکبر اعلمی، نماینده پیشین مجلس آنها را در اختیار نهادهای امنیتی از جمله اطلاعات سپاه و حفاظت اطلاعات شورای نگهبان قرار داده‌اند. آقای صادقی در گفتگو با سایت فراز گفته است که واسطه‌های فروش صلاحیت "ارتباط کاری یا دوستی با اشخاص ذی‌نفوذ دارند". از جمله در یک مورد "فردی مدعی واسطه‌گری" بوده و "با نوه یکی از فقهای سابق شورای نگهبان کار می‌کرده است".

آقای صادقی انتقاد کرده است که "نهادهای امنیتی و نظارتی نیز تعلل‌هایی داشتند که اگر وجود نداشت می‌توانستیم به دستاوردهای بیشتری برسیم". آقای صادقی می‌گوید وی از "سال ۹۷" پیگیر ماجرای افرادی بود که با دریافت رقم‌هایی میلیاردی از شورای نگهبان برای داوطلبان تایید صلاحیت می‌گرفتند. headtopics.com

او می‌گوید فروش صلاحیت پیش از انتخابات مجلس در زمستان ۱۳۹۸ هم رخ داده بود، اما در جریان این انتخابات شیوع گسترده‌ای یافت و ارقام با افزایش قابل توجه تا چهار میلیارد تومان رسید.آقای صادقی می‌گوید که درباره "فروش صلاحیت در جریان انتخابات" نامه‌ای هم به ابراهیم رییسی، رئیس قوه قضائیه نوشته بود و از او خواسته بود موضوع را پییگیری کند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

توقف ریزش بورس با حمایت منطقی حقوقی‌هاتهران - ایرنا - از نظر فعالان بازار سرمایه، حمایت حقوقی‌ها از بورس که به نقل محافل این روزهای ارکان بازار تبدیل شده، از راهکارهای نجات بازار از وضعیت اصلاح و ریزش است که تداوم آن می‌تواند دوباره بورس را به روزهای اوج خود بازگرداند.

اسماعیل هنیه: فلسطین با سه توطئه از سوی آمریکا و اسرائیل مواجه استرئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که فلسطین با سه توطئه مشترک از طرف اسرائيل و آمریکا روبه‌ روست. - خبرگزاری آناتولی

یک ماه آزار بهنام موسیوند در زندان؛ تعویض زندان با علائم مشکوک به کرونا

کرونا در ایران؛ با وجود انتقاد‌ها و هشدار‌ها مدارس باز شد - BBC News فارسیدر ایران سال تحصیلی جدید امروز در حالی آغاز شد که دولت به علت تصمیم به برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری، با انتقادهای شدیدی روبه رو است.

فرودگاه ماهشهر به شرکت فرودگاه‌های کشور واگذار شد/ موافقت با رفع توقف فعالیت فرودگاهرییس سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: با دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و رایزنی سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌ها، شرکت فرودگاه‌ها در گام اول مسوولیت ناوبری فرودگاه‌های ماهشهر و عسلویه را بصورت مکتوب پذیرفت.

در رشته‌حملاتی با چاقو در لندن و بیرمنگام چند تن زخمی شدند | DW | 06.09.2020به گفته پلیس بریتانیا، پنج نفر در حمله با چاقو و سلاح سرد در لندن زخمی‌ شده‌ و تعدادی بازداشت شده‌اند. در رشته‌حملاتی مشابه در شهر بیرمنگام نیز چند تن زخمی شده‌اند. انگیزه این حملات هنوز روشن نیست.