محموله ۴۰ موش سیاه در فضا؛ «موش‌های تنومند» با عضلات ثابت به زمین برگشتند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محموله ۴۰ موش سیاه در فضا؛ «موش‌های تنومند» با عضلات ثابت به زمین برگشتند جزئیات بیشتر🔽

دانشمندان روز دوشنبه هفت سپتامبر اعلام کردند که موش‌های تنومند آزمایشگاهی و دستکاری شده از نظر ژنتیکی در طول یک ماه حضور در ایستگاه فضایی بین‌المللی همچنان با عضلات قوی باقی ماندند و به زمین برگشتند.

یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی دکتر سوژین لی، از آزمایشگاه جکسون در ایالت کنتیکت آمریکا، ۴۰ ماده موش سیاه را در ماه دسامبر به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستادند. آن‌ها یکی از محموله‌های اسپیس ایکس بودند.دکتر لی در مقاله‌ای که در نشریه آکادمی علوم ملی منتشر شد، گفت: « ۲۴ موش معمولی که تغییری در بدن آن‌ها داده نشده بود در بین موش‌های ارسال شده به فضا بودند که وزن بدن و عضله قابل توجهی را همانطور که انتظار می‌رفت در حالت بی‌وزنی از دست دادند که تا ۱۸ درصد بود.

علاوه بر این، هشت موش عادی نیز در فضا تغییر ژنتیکی پیدا کردند و درمان‌ مربوط به «موش‌های تنومند» را دریافت کردند. این هشت موش با عضلات بسیار بزرگتر به زمین برگشتند.تغییر ژنتیکی شامل حذف یک جفت پروتئینی است که می‌تواند رشد عضلات را محدود کند. یعنی موش‌های عضلانی تغییر یافته فاقد پروتئین میوستاتین و اکتیوین A بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وقوع زلزله 5.1 ریشتری در شمال ایرانزمین لرزه‌ای به بزرگی 5.1 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان رامیان در شرق استان گلستان را تکان داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در کالیفرنیا: نجات مردم با هلیکوپتر - BBC News فارسیآتش سوزی در بیش از ۴۵ هزار هکتار از جنگل‌های کالیفرنیا باعث شد که بیش از دویست نفر از کسانی که در آنجا مشغول به گردش بودند با هلی‌کوپتر نجات داده شوند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دست تعزیرات برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته استایلنا:سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: با توجه به اینکه سقف قیمت خودرو‌ها در بازار و سطح خرده و عرضه مشخص نیست، دست این سازمان برای برخورد با گرانفروشی بسته است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

غائله‌ی قرارداد خارجیوضوع قرارداد با مربیان خارجی در ایران، یک ماهی است که به بحرانی در اقتصاد ورزش تبدیل شده است. ماجرا از غرامت ویلموتس شروع و حالا به احتمال بازگشت استراماچونی به استقلال رسید. برخی از مهم‌ترین آن‌ها را در این گزارش ببینید
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

دست تعزیرات برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته استسخنگوی سازمان تعزیرات: *دست تعزیرات برای برخورد با گرانفروشی خودرو بسته است *با توجه به اینکه سقف قیمت، مشخص نشده است نمی‌توانیم در خودرو مصداق گرانفروشی را تعیین کنیم *نه خودروساز از این قیمت‌ها راضی است و نه مردم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آموزش‌وپرورش در شرایط کرونا خیلی قوی عمل کردمعاون اول رئیس‌جمهور در بازدید از مدارس منطقه10 تهران؛ با بیان این که جامعه بیشترین اعتماد را به معلمان دارد،گفت: آموزش‌وپرورش در شرایط کرونا خیلی قوی عمل کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »