محمودزاده: کاهش قیمت تخم مرغ و کره در گرو تخصیص ارز به نهاده‌های دامی است

21/09/2020 10:46:00 ق.ظ

یک نماینده: *بانک مرکزی می‌گوید ارز کافی برای تخصیص به نهاده‌های دامی و کشاورزی ندارد *قیمت نهاده به شدت گران شده *اگر در زمینه مرغ با همین روند پیش برویم، تولید کم خواهد شد *مرغداران کشور، در سطح وسیعی جوجه‌ریزی نکرده‌اند و مرغداری‌ها خالی است

یک نماینده: *بانک مرکزی می‌گوید ارز کافی برای تخصیص به نهاده‌های دامی و کشاورزی ندارد *قیمت نهاده به شدت گران شده *اگر در زمینه مرغ با همین روند پیش برویم، تولید کم خواهد شد *مرغداران کشور، در سطح وسیعی جوجه‌ریزی نکرده‌اند و مرغداری‌ها خالی است

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس «افزایش قیمت نهاده‌های دامی» را علت افزایش قیمت نهایی محصولاتی مثل مرغ، تخم مرغ، کره و... دانست و گفت: اگر بانک مرکزی، ارز کافی برای نهاده‌های دامی در نظر بگیرد، قیمت تخم مرغ، مرغ و کره کاهش می‌یابد و بازار به حد تعادل می‌رسد.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس «افزایش قیمت نهاده‌های دامی» را علت افزایش قیمت نهایی محصولاتی مثل مرغ، تخم مرغ، کره و ... دانست و گفت: همه این محصولات به دام وابسته هستند. دام نیز به نهاده وابسته است. از طرف دیگر مرغداران کشور، در سطح وسیعی جوجه ریزی نکرده‌اند و مرغداری‌ها خالی است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس افزود: هم اکنون پشتیبانی دام، به اندازه ۳ روز به تولیدکننده‌ها نهاده می‌دهد یعنی تولیدکننده‌ها ۲۷ روز نهاده خریداری می‌کنند. اگر در زمینه مرغ با همین روند پیش برویم، تولید کم خواهد شد و قیمت بالا خواهد رفت. دولت هم در این شرایط مجبور می‌شود که مرغ وارد کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/06/30؛ افزایش قیمت طلا و ارز در بازار؛ سکه 13 میلیونی شد- اخبار قیمت طلا، سکه و ارز - اخبار بازار تسنیم - Tasnimقیمت سکه، طلا، دلار و ارز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۲۳۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۳میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان است

گرانی ۴۰۰ درصدی قیمت دارو در ایران؛ ما به التفاوت بر گردن بیماران استکمبود دارو و گرانی آن مشکلات مختلفی را برای بیماران، خانواده‌های بیماران و حتی داروخانه‌های تامین کننده دارو به همراه آورده است. برخی اقلام دارویی در ایران بین سیصد تا چهارصد درصد گران شده است.

مجلس درک مستقیمی از شرایط بحران ندارد/ افزایش قیمت اقلام اجتناب‌ناپذیر است/ دولت توانایی ثروت‌آفرینی را ندارداستاد اقتصاد دانشگاه اصفهان اظهار داشت: البته تمام دولت‌های اخیر هیچ کدام اهداف بلندمدت نداشتند و هر کدام به دنبال قدرت‌نمایی بودند تا خود را قهرمان نشان دهند. دولت کنونی هم از ابتدا اقدامات ضعیفی در حوزه اقتصاد داشت. تمام تیم اقتصادی کنونی تمام آزمایش خود را پس داده‌اند این افراد نمی‌توانند موجب ثروت آفرینی شوند یعنی توانایی این کار را ندارند. برخی پول می گیرند تا تبلیغ کنند یا منافع گروهی را تامین کتند. هرچه ایران می کشد از ظاهرا تحصیل کرده هایی است که باطنا خود را فروخته اند. لطفا با کسی مصاحبه کنید که چنین اشتباهات فجیعی در کارنامه اش نداشته است:

اردبیل| رتبه اول کنکور تجربی: هیچ کلاس کمک آموزشی شرکت نکردم/ روزانه 6 تا 7 ساعت مطالعه داشتم- اخبار اردبیل - اخبار استانها تسنیم - Tasnimرتبه اول کنکور تجربی: در هیچ کلاس کمک آموزشی شرکت نکردم روزانه ۶ تا ۷ ساعت مطالعه داشتم قبل از کنکور به هیچ عنوان شبکه مجازی استفاده نمی‌کردم روزی یک یا نهایتاً دو ساعت برنامه تلویزیونی مشاهده می‌کردم توصیه برترین‌های کنکور ۹۹ به پشت‌کنکوری‌ها رتبه اول انسانی: در هیچ کلاسی شرکت نکرده‌ام؛ روزی ۸ ساعت درس خواندم رتبه اول تجربی: در ایام مطالعه تفریحاتم را کنار نگذاشتم؛ روزانه ۶ تا ۷ ساعت مطالعه داشتم رتبه سوم ریاضی: وقتم را صرف فضای مجازی نکردم

قحطی نهاده‌های دامی در آذربایجان غربی

اعلان جنگ، این بار به ته‌سیگار؛ کارزاری در ایران برای جمع کردن آلوده کننده‌ترین زباله زمین - BBC News فارسیرها شدن سالانه هزاران میلیلرد ته سیگار در طبیعت و شهرهای جهان به یک معضل بزرگ برای سلامت و محیط زیست مردم بدل شده است. عزیزان دیگر زمان قدیم نیست که تابلوی بوق نزنید را جلوی بیمارستان گذاشت . چون ماشینها باید بوق بزنند تا خطری دیگر باعث رفتن به بیمارستان نشود ،به جای تابلو بیمارستان را جوری مجهز درست کنین تا هیچ صدایی انتقال نشود. و حالا سیگار را مقصر نذارین که دل مردم را بگیرین،چون دخانیات هست . اکولایزر ماشینهارو ارزون به مردم برسونین تا همه به وقت آن را تعویض کنن و هوا را آلوده نکنن . طرف جلوی من تو اتوبان حرکت میکرد ولی پشت سرش طوری دود میزد بیرون که آدم فکر میکرد ایسموک زده . هرچیزی به همه چیز ربط دارد ، پس مارا ربطی به بی ربطی ندهید . چرا نمیگی پیکان آلایندست . انسانهای اولیه تو صخره هک کرده بودند که پیکان را با علم پیش ببرید ، و آن را به موشک خیالی ما تبدیل کنین و با آن از وجود زمین جدا سازین ، که اونوقت تازه حرف خدا و کتابش به خودش ثابت میشود و باز میگوید : احسن الخالقین .

جلال محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا در مورد افزایش قیمت تخم مرغ گفت: مسئولانی از بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه را به کمیسیون کشاورزی مجلس دعوت کردیم تا آنها را برای تخصیص ارز دولتی به نهاده‌های کشاورزی مجاب کنیم، اما به اندازه کافی ارز دولتی به واردکننده‌های دامی تخصیص نمی‌دهند.افزایش قیمت ارز در بازار آزاد و رسمی   گفتنی است، تشدید نوسانات ارزی و ورود دلار به کانال 27 هزار تومان موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی ها در صرافی های مجاز مقدمات کاهش قیمت‌ها را در بازار ارز فراهم کرد.برخی اقلام دارویی در ایران بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد گران شده است.مرتضی سامتی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد دلایل افزایش قیمت‌ها در روزهای اخیر اظهار داشت: در علیت یابی این موضوع می‌توانیم از رویکردهای سطحی یا عمقی استفاده کنیم.

قیمت نهاده به شدت گران شده است. سویا، از ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۳ هزار تومان رسیده است. ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با افزایش 800 تومانی معادل 32 هزار تومان و قیمت خرید یورو 31 هزار و 900 تومان تعیین شده است. ذرت از هزار و ۷۰۰ تومان به ۴ هزار تومان رسیده است. واکسن آنفلوآنزا از اقلام دارویی است که مشخص نبودن قیمت آن باعث نگرانی بیماران نیازمند به آن شده است. نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس «افزایش قیمت نهاده‌های دامی» را علت افزایش قیمت نهایی محصولاتی مثل مرغ، تخم مرغ، کره و . بروز رسانی: ‌‌‌‌یک‌شنبه 30 شهریور 12:20 نوع.. باید توجه داشت وقتی بودجه سرمایه‌گذاری شود در نهایت تبدیل به تولید و عرضه می‌شود و تورم را کاهش می‌دهد اما بودجه ما این گونه نیست که نتیجه آن افزایش نرخ ارز، چاپ پول و رشد پایه پولی است.

. این عضو انجمن داروخانه‌داران که نخواست نامش فاش شود می‌گوید در درجه اول قرار است این واکسن به پرسنل درمان، دانشجویان پزشکی، پزشکان، پرسنل نیروهای مسلح و وزارتخانه‌ها و در انتها به بیماران زمینه‌ای مثل ضعف سیستم ایمنی، دیابت، بیماران مبتلا به سرطان با قیمت زیر ۱۰۰ هزار تومان ارائه شود و باقی مانده با ارز آزاد به داروخانه‌ها داده می‌شود که اصلا قیمت گذاری نشده است و با توجه به قیمت ارز و گرانی دارو مطمئنا بسیاری توانایی خرید آن را نخواهند داشت. دانست و گفت: همه این محصولات به دام وابسته هستند. دام نیز به نهاده وابسته است. از طرف دیگر مرغداران کشور، در سطح وسیعی جوجه ریزی نکرده‌اند و مرغداری‌ها خالی است. یک فرد مبتلا به دیابت با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت و مسوولان دروغ می‌گویند که انسولین به مقدار کافی در اختیار بیماران است، گفت: بیماری که سالها است انسولین مصرف می‌کند، از لحاظ پزشکی نمی‌تواند به مصرف قرص بازگردد. نماینده مردم مهاباد در مجلس افزود: هم اکنون پشتیبانی دام، به اندازه ۳ روز به تولیدکننده‌ها نهاده می‌دهد یعنی تولیدکننده‌ها ۲۷ روز نهاده خریداری می‌کنند. این کارشناس امور پولی و بانکی ادامه داد: البته تمام دولت‌های اخیر هیچ کدام اهداف بلندمدت نداشتند و هر کدام به دنبال قدرت‌نمایی بودند تا خود را قهرمان نشان دهند.

اگر در زمینه مرغ با همین روند پیش برویم، تولید کم خواهد شد و قیمت بالا خواهد رفت. دولت هم در این شرایط مجبور می‌شود که مرغ وارد کند. یک کارشناس حوزه دارو با اشاره به اینکه مسئولان عملا نمی‌خواهند بپذیرند که در این بخش مشکل اساسی داریم، می‌گوید تحریم دارویی نیست، اما بانکی هم وجود ندارد که حاضر شود مبادلات بانکی انجام دهد و ارزی هم که به بخش دارو تعلق گرفته عملا به افراد خاص داده می شود که به جای تامین دارو دلالی می‌کنند. وی در پاسخ به این پرسش که راهکار حل مشکلات چیست؟ گفت: بانک مرکزی می‌گوید ارز کافی برای تخصیص به نهاده‌های دامی و کشاورزی ندارد. اگر بانک مرکزی، ارز کافی برای نهاده‌های دامی در نظر بگیرد، قیمت تخم مرغ، مرغ و کره کاهش می‌یابد و بازار به حد تعادل می‌رسد. محمودزاده تأکید کرد: ما نمی‌توانیم اقتصاد را با زور کنترل کنیم. نقش بیمه‌ها از دیگر موضوعاتی است که برای تامین دارو حایز اهمیت است. لینک کوتاه.

اقتصاد عرصه عرضه و تقاضاست. نمی‌توانیم به مرغدار فشار بیاوریم و بگوییم که باید مرغش را فلان قیمت به مصرف کننده بدهد. اگر به مرغدار فشار بیاوریم، مرغدار دیگر تولید نمی‌کند. داروخانه‌دار دیگری عنوان کرد وزارت بهداشت داروخانه‌های منتخب درست کرده که عمده این داروخانه‌ها متعلق به معاونت‌های مختلف وزارت بهداشت با حمایت این وزارتخانه هستند، این افراد صبح تا عصر کار اداری می‌کنند و بعد به سراغ داروخانه به عنوان محل تجارت می‌روند. آنگاه کم شدن تولید، موجب افزایش قیمت می‌شود. انتهای پیام .