محمد مساعد، روزنامه‌نگار در انتظار گرفتن پناهندگی و زندگی تازه است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«محمد_مساعد»، روزنامه‌نگاری که مدتی پیش به صورت غیرقانونی از ایران خارج شد، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌سی» کانادا گفته امیدوار است زودتر پناهندگی یک کشور را بگیرد و بتواند زندگی خود را در جای تازه‌ای شروع کند. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی

«محمد مساعد»، روزنامه‌نگار ۳۱ ساله‌ای که در ایران به تحمل چهار سال و ۹ ماه زندان محکوم شده بود و مدتی پیش به صورت غیرقانونی از ایران خارج شد و به ترکیه پناه برد، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی » کانادا در تاریخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ گفته امیدوار است زودتر پناهندگی یک کشور را بگیرد و بتواند زندگی خود را در جای تازه‌ای شروع کند.

این روزنامه‌نگار حوزه اقتصادی که جایزه‌های بین‌المللی زیادی را تاکنون دریافت کرده، درباره ساعت‌های سخت خروجش از ایران به سی‌بی‌سی کانادا توضیح داده است: «در یک شب سرد زمستانی، چند لباس را در کوله‌ای انداختم و با پای پیاده از ایران فرار کردم تا میان کوه‌ها با پای پیاده به ترکیه برسم. پنج یا شش ساعت در کوه‌ها تنها راه رفتم و از تپه‌ها بالا و پایین رفتم. تمام لباس‌هایم یخ زده بودند و اشتیاق زیادی برای خوابیدن و استراحت داشتم اما می‌دانستم که اگر بخوابم، احتمالاً می‌میرم.

این روزنامه‌نگار در آبان ۱۳۹۸، پس از اعتراضات گسترده مردمی نسبت به وضعیت اقتصادی، در یک توییت نسبت به قطع سراسری اینترنت در ایران اعتراض کرد و نوشت: «میلیون‌ها ایرانی اینترنت ندارند. آیا کسی صدای ما را می‌شنود؟» او که به گفته خودش از طرف دادگاه و ماموران امنیتی به همکاری با رسانه‌های خارجی متهم شده، اضافه کرده است که دستگاه امنیتی در ایران گمان می‌کند همه روزنامه‌نگاران جاسوس و مامور امنیتی و روزنامه‌نگاران امریکایی نیز حتما مامور «اف‌بی‌آی» یا «سی‌آی‌ای» هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چه رضایتی تو نگاهشه. بالاخره به بزرگترین هدفش رسید و به کارشناسان خبره VOA اضافه شد. فرصت طلب عوضی.

آزاد شدش؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محمد مساعد در جست‌وجوی گریز از ترکیه با پناهندگی کانادامحمد مساعد،‌ روزنامه‌نگار منتقد حکومت ایران که به تازگی به ترکیه گریخته، می‌گوید همچنان که در تلاش است تا از دسترسی احتمالی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی در ترکیه در امان بماند، به دنبال اقدام برای پناهندگی کانادا است آره آره کانادا خیلی خوبه ینی چی گریخته ؟ ولی دمش گرم بچه زرنگ بود، اینکه با پای برهنه و جیب خالی بیای تهران، یکم شلوغ کنی و چهارتا توییت بزنی و کیس پناهندگیتو با عرق جبین و کد یمین خودت بسازی، کار هر کسی نیست😀
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

توفان توییتری در دفاع از محمد نوری‌زاد که جانش در زندان در خطر است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هشدار گزارشگران سازمان ملل به «احتمال مرگ» محمد نوری‌زاد در زندانشماری از گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل متحد از جمله جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر در امور ایران، در بیانیه‌ای با ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی محمد به تخم مردان برانداز و تخمکهای بانوان برانداز که داره میمیره! حقوق بشر ملل متحد، زمانی که به نفعش باشه گه💩 تناول میکنه، ولی اگه ببینه پای منافع خود سازمانش در میان اومده، پدر پویا بختیاری رو کلا نمیشناسه! اینم هشتگ در حمایت از شومبول نوریزاد: save_dodol_noorizad نه_به_جمهوري_اسلامي
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

محمد نوری‌زاد برای حق تماس تلفنی مجبور به خودزنی در زندان شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

استعفای سعید محمد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰سعید محمد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از مقام خود استعفا داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »