محمد بن سلمان برای نخستین‌بار پس از قتل جمال خاشقجی وارد ترکیه شد

01/04/1401 07:48 ب.ظ

ترکیه هرگز مستقیما محمد بن سلمان را به دست داشتن در پرونده قتل جمال خاشقجی متهم نکرده، اما گفته که دستور تل این روزنامه‌نگار منتقد از سوی «بالاترین سطوح حکومت سعودی» صادر شده است.

افزایش «چشمگیر» ابتلا به کرونای جهش‌یافته در چند کشور اروپاییابتلای افراد به ویروس‌های جهش‌یافته کرونا، از نوع بی‌اِی ۴ و بی‌اِی ۵، در چندین کشور اروپایی افزایش چشمگیری داشته است.بر اساس وب‌سایت علمی «دنیای ما بر اساس داده‌ها»، در تمامی کشورهای اروپایی، از جمله پرتغال، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، یونان، هلند و دانمارک میانگین موارد ثبت شده جدید از ابتلای افراد به ویروس جهش‌یافته کرونا در یک هفته اخیر رو به افزایش بوده است.

بر اساس وب‌سایت علمی «دنیای ما بر اساس داده‌ها»، در تمامی کشورهای اروپایی، از جمله پرتغال، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، یونان، هلند و دانمارک میانگین موارد ثبت شده جدید از ابتلای افراد به ویروس جهش‌یافته کرونا در یک هفته اخیر رو به افزایش بوده است.

در فرانسه در یک هفته اخیر ۲۷ درصد بر شمار افراد بستری شده در بیمارستان‌ها افزوده شده است. ۱۷ درصد از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

خاک بر سر آمریکا و ترکیه ترکیه در حال بوسیدن خطرناکترین تروریست دنیاست در حالیکه آقای اردوغان بارها نشان داده که حفظ قدرت خود و حزبش برای او در الویت نخست است بازی با واژه ها توسط او که هم می خواهد بیش از این به نقض آزادیخواهی متهم نباشد و هم دل حاکمان عربستان ثروتمند را نرنجاند حقیقت رویدادها را تغییر نمی دهد.قتل خاشقجی چون لکه ننگی باقی خواهد ماند

در شرایطی که پادشاه سالخورده عربستان عملا اختیار اداره کشور را به دست ولیعهد، محمد بن سلمان سپرده است و کسی از مقامات بدون اجازه او آب هم نمی خورد ساده لوحانه است که تصور کنیم او دستور قتل خاشقجی را صادر نکرده است. احتمالا این اخبار تلاشی برای توجیه دیدار بایدن از عربستان است. اسلام زاده های بیناموس و بی غیرت

بالاترین سطوح حکومت سعودی از لندن و واشنگتن دستور میگیرند .

محمد بن سلمان وارد آنکارا شدولیعهد عربستان سعودی با هیات همراه خود وارد آنکارا شد. - خبرگزاری آناتولی

بایدن و چالش‌های چرخش در برابر بن سلمان | DW | 21.06.2022اعلام تصمیم بایدن برای سفر به عربستان سعودی نوعی چرخش در سیاست‌های کاخ سفید نسبت به دربار سعودی و شخص بن سلمان تلقی می‌‌شود. در درون آمریکا موج انتقادها نسبت به این تصمیم بالا گرفته است. مگر توقعى غيرازاين داشتيد ؟ سعوديها گاو شيرده آمريكا در غرب آسيا هستند. ميخواد بره گاو رو بدوشه !!!

مولانا محمد حسین گرگیج؛ امام جمعه اهل سنت آزادشهرمولانا گرگیج، امام جمعه آزادشهر در استان گلستان در میان پیروان اهل سنت و شیعه نفوذ زیادی دارد. او بارها در پرونده‌های قتل که حکم قصاص تعیین شده، با پادرمیانی و گرفتن رضایت از اولیای دم، مانع از اجرای حکم قصاص شدند. اقلیت‌های_مذهبی درود بر مولانا گرگیج

ولی‌عهد سعودی در فرودگاه قاهره مورد استقبال عبدالفتاح السیسی قرار گرفتشاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی‌عهد سعودی در چارچوب تور منطقه‌ای و سفرهای رسمی خود به کشورهای مصر، اردن و ترکیه شامگاه دوشنبه 30 خرداد وارد قاهره

محمد بن سلمان وارد آنکارا شدولیعهد عربستان سعودی با هیات همراه خود وارد آنکارا شد. - خبرگزاری آناتولی

استقبال رسمی اردوغان از ولی‌عهد سعودی در کاخ ریاست جمهوری ترکیهشاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی عصر چهارشنبه 1 تیر در آخرین ایستگاه از تور منطقه‌ای خود در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا از سوی مقامات ترکیه و در راس رذالت اردوغانی

افزایش «چشمگیر» ابتلا به کرونای جهش‌یافته در چند کشور اروپاییابتلای افراد به ویروس‌های جهش‌یافته کرونا، از نوع بی‌اِی ۴ و بی‌اِی ۵، در چندین کشور اروپایی افزایش چشمگیری داشته است.

روزنامه گاردین روز سه‌شنبه، ۳۱ خرداد، نوشت کارشناسان هشدار می‌‌دهند که در پی برداشته شدن تقریبا تمامی محدودیت‌ها و کاهش واکسیناسیون، ممکن است موارد ابتلای افراد به کرونا در طول تابستان افزایش یابد و تلفات بیشتری به بار آورد.

بر اساس وب‌سایت علمی «دنیای ما بر اساس داده‌ها»، در تمامی کشورهای اروپایی، از جمله پرتغال، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، یونان، هلند و دانمارک میانگین موارد ثبت شده جدید از ابتلای افراد به ویروس جهش‌یافته کرونا در یک هفته اخیر رو به افزایش بوده است.

پرتغال بیشترین میزان ابتلا را تجربه کرده است. از هر یک میلیون تن، ۲۰۴۳ نفر در این کشور در هفت روز گذشته به ویروس مبتلا شدند. با این حال، این شمار نسبت به دو هفته پیش از آن، کاهش محسوسی را نیز نشان داده است.

در فرانسه در یک هفته اخیر ۲۷ درصد بر شمار افراد بستری شده در بیمارستان‌ها افزوده شده است. ۱۷ درصد از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند.

بنژامن داویدو، متخصص بیماری‌های عفونی در فرانسه، در گفت‌وگو با گاردین با اشاره به تعطیلات تابستانی کشورش بعید ندانست که بیماران بدحال مبتلا به کووید در طول تابستان دوباره تخت‌های بیمارستانی را پر کنند مگر این‌که افراد آسیب‌پذیر و افراد بالای ۶۰ سال به سرعت چهارمین دوز از واکسن را دریافت کنند.

کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت آلمان، نیز به رسانه‌های کشورش گفت که موجی از موارد جدید ابتلا در تابستان در راه است.

با وجود آن‌که وضعیت آلمان از کشورهای دیگر بهتر است، در یک هفته اخیر ۷۱۵ تن به ازای هر یک میلیون شهروند، به کووید مبتلا شده‌اند. دو هفته پیش از آن، این میزان ۳۲۴ تن در هر یک میلیون نفر بود.

موسسه بهداشت ملی ایتالیا با اشاره به ابتلای ۵۴۹ تن در هر یک میلیون شهروند تنها در یک هفته اخیر، ابراز نگرانی کرده که آهنگ ابتلا دوباره به سطح همه‌گیری گذشته بازگردد.

دو سازمان بزرگ کارفرمایان هلند نیز روز ۳۰ خرداد با هشدار نسبت به موج جدید قریب‌الوقوع همه‌گیری، مردم را به رعایت دوباره مقررات سال‌های گذشته فرا خواندند.

ارنست کویپرس، وزیر بهداشت هلند، بعید ندانست که ادامه این وضعیت میلیون‌ها نفر را در فصل پاییز نیز به کووید مبتلا کند.

به گفته کارشناسان بهداشتی در اروپا، تنها راه برای مقابله با شرایط هشدارآمیز در پاییز، افزایش آمادگی نهادها و بازگشت همگانی به رعایت دوباره نکات بهداشتی شخصی است.