محمد رحمانیان: دوستان صبح‌ها دنبال لغو مجوز کار ما هستند!

26/06/1399 11:15:00 ق.ظ

محمد_رحمانیان، کارگردان تئاتر، در نشست مطبوعاتی تازه‌ترین نمایش خود، «عشق روزهای کرونا»، گفت که برای اجرای این نمایش «انواع ذلت‌ها» و«بی‌حرمتی‌ها» را از سوی مسئولان وزارت_ارشاد، «مرکز هنرهای نمایشی» و «مرکز موسیقی» پذیرفته است. اخبار_ایران اطلاع_رسانی

رحمانیان همچنین گفت که شاید این حرف‌ها به «قیمت توقیف» نمایش‌اش تمام شود، اما هرگز کسانی (مسئولانی) را که موجب بی‌حرمتی او شده‌اند، نخواهد بخشید: «هرگز شما را نمی‌بخشم و امیدوارم بابت این بی‌حرمتی‌ها خداوند شما را مجازات کند.

»

این نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر روز ۲۵شهریور۱۳۹۹ در جمع خبرنگاران، در انتقاد به سانسور و فشارها گفت: «از همه جا مجوز داریم، ولی دوستان صبح به صبح یا دنبال لغو مجوز ما هستند یا دنبال تعطیلی کارمان.»

محمد رحمانیان در ادامه گفت: «تا همین ۲۰ روز پیش آدم محترمی بودم، ولی همین که بحث اجرا مطرح شد، بدترین و غیرمحترمانه‌ترین رفتارها را دیدم، بارها پشت در بسته اتاق‌ها ماندم و تماس‌هایم بی‌پاسخ ماند.» او در ادامه جمله‌ای را از «بهرام بیضایی» درباره رفتار مسئولان هنر و فرهنگ کشور نقل کرد: «به قول آقای بیضایی از او (امام حسین) بسیار می‌گویند و اصلا شبیه او نیستند.» رحمانیان در ادامه گفت که ما «انواع ذلت‌ها را از مسئولان دیدیم.» headtopics.com

این کارگردان تئاتر در اعتراض به سانسورهای تحمیل‌شده بر تئاتر گفت: «شرایط را به گونه‌ای فراهم کرده‌اند که تئاتر حرفی برای گفتن نداشته باشد و تبدیل به جریانی بی‌خاصیت شود که فقط به درد سرگرمی می‌خورد.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

هیات عمومی دیوان عالی کشور: محمد علی نجفی مرتکب قتل عمد شده استهیات عمومی دیوان عالی کشور: محمد علی نجفی مرتکب قتل عمد شده است رییس دیوان عالی کشور گفت: ۶۶ نفر از قضات کیفری بودند، ۳۹ قاضی رای دادگاه کیفری را تایید کردند و ۲۷ رای دیوان عالی تایید کردند. بر این اساس، قتل میترا استاد به دست محمدعلی نجفی عمد است.

اسپانیا: جبل ‌الطارق پس از برکسیت عضو شنگن شودحدود ۱۵ هزار نفر هر روز برای کار از جنوب اسپانیا وارد جبل ‌الطارق می‌شوند، ۹ هزار تن از این افراد اسپانیایی و ۶ هزار نفر دیگر بریتانیایی هستند.

ایران: راه‌های جدید و صادرات مویرگی نفت را دنبال می‌کنیموزیر نفت ایران اعلام کرد اجازه فروش نفت به ما نمی‌دهند و کشورش به دنبال راه‌های فروش مویرگی است. - خبرگزاری آناتولی

استراماچونی: فدراسیون فوتبال مجوز را لغو کرده است/ هرگز پیشنهادی دریافت نکردم- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimگزینه سرمربیگری تیم فوتبال استقلال گفت که پیشنهادی به او ارسال نشده بود و او پیشنهادی را رد نکرده است.

بازدید تمام‌برهنه با ماسک از نمایشگاه لویی دوفونس در پاریساعضای انجمن طبیعت‌باوران پاریس خواسته با این کار با خاطرهٔ کمدین نامدار فرانسوی شوخی کنند.

نتایج پژوهش درباره اقلیت‌های جنسی ایران: بیش از ۶۰ درصد قربانی خشونت خانواده هستند - BBC News فارسیموسسه شش رنگ در خارج از ایران که به مسائل جامعه ال‌جی‌بی‌تی می‌پردازد، با انتشار نتیجه تحقیقات خود در گزارشی با نام 'زخم‌های پنهان'، می‌گوید حدود ۳۰ درصد شرکت‌کنندگان در این تحقیق مورد خشونت جنسی و بیش از ۷۷ درصد آنان مورد خشونت جسمی قرار گرفته‌اند.