محمد اسلامی به ریاست سازمان انرژی اتمی ایران منصوب شد | DW | 29.08.2021

07/06/1400 09:29:00 ب.ظ

ابراهیم رئیسی طی حکمی محمد سلامی را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب کرد.

محمد اسلامی، وزیر پیشین راه و شهرسازی در دولت روحانی، از سوی ابراهیم رئیسی به سمت رئیس سازمان انرژی اتمی ایران منصوب شد. او دانش‌‌آموخته رشته راه و ساختمان از دانشگاه‌های آمریکا است. محمد اسلامی متولد ۱۳۳۵ در شهر اصفهان و فوق لیسانس مهندسی راه و ساختمان است که وزارت راه و شهرسازی، استانداری مازندران، معاونت امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و مدیرعاملی شرکت صنایع هواپیماسازی ایران را در سوابق اجرایی خود دارد.

اسلامی به دنبال استعفای عباس آخوندی در مهر ۹۷، از سوی حسن روحانی به عنوان سرپرست وزارت راه و شهرسازی به مجلس معرفی و تا پایان دولت دوازدهم در این سمت فعالیت کرد. محمد اسلامی جایگزین علی اکبر صالحی می‌شود که فارغ‌التحصیل دانشگاه آمریکایی بیروت و انستیتوی پژوهشی ماساچوست در رشته‌های فیزیک هسته‌ای و مهندسی هسته‌ای بود. صالحی از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ در این سمت خدمت کرد.

پیش از صالحی نیز فریدون عباسی دوانی از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ ریاست سازمان انرژی اتمی را بر عهده داشت. عباسی دارای دکترای فیزیک هسته‌ای از دانشگاه شهید بهشتی بود و هم‌اکنون نماینده مجلس است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

* اسلامی این آقا کوچکترین فهمی از تکنولوژی اتمی ندارد. جای کسی را می‌گیرد که درجه دکترای فیزیک اتم از ام-آی-تی دارد. واقعاً انتخاب مسخره‌ای است. مطمئن هستید این عکس محمد سلامی است؟

محمد سلامی به ریاست سازمان انرژی اتمی ایران منصوب شد | DW | 29.08.2021محمد سلامی، وزیر پیشین راه و شهرسازی در دولت روحانی، از سوی ابراهیم رئیسی به سمت رئیس سازمان انرژی اتمی ایران منصوب شد. او دانش‌‌آموخته رشته راه و ساختمان از دانشگاه‌های آمریکا است. تخصص یعنی همین: مهندس عمران :تصمیم گیر انرژی اتمی کلاس ۶ :رییس جمهور کارشناس فقه اسلامی:رییس بانک مرکزی امام صادق:وزیر اقتصاد امام صادق:ریس برنامه وبودجه امام حسین: معاون اقتصادی رییس جمهور باور کن طرف نمیتونه چند تا از کاربردهای اورانیوم رو‌بشماره گذاشتنش رییس سازمان انرژی اتمی .. واقعا تاسف انگیزه

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی شدهرچی از دولت حسن روحانی دیدم سیاه بود، نمیتونم اینو درک کنم...

آخرین تحولات دره پنجشیر؛ کاهش امید طالبان به توافق و هشدار مخالفان نسبت به جنگ طولانی‌مدتهمزمان با کاهش امیدواری شبه‌نظامیان طالبان به موفقیت مذاکرات آنها با جبهه مخالفان مستقر در دره پنجشیر، طرف مقابل نیز شکست مذاکرات دو جانبه را «خطری بزرگ» توصیف کرد و نسبت به آغاز جنگی طولانی مدت در افغانستان هشدار داد. درودها دوستان فردا دوشنبه 30.8.2021 تبر بر صبرواستقامت 21.1.1443 رستاخیز بر کیمیاگر 8.6.1400 صبرواستقامت بر ازدواج امیدوارم احمد مسعود و امرالله صالح بهمراه سربازان افغان در پنجشیر بتوانند مقاومت کنند و جلوی طالبان رو بگیرن امیدوارم به احمد مسعود کمک بشه درود بر شما، ایران و مردمش برای شما چقدر ارزش دارد؟؟؟ قیام_سپید

حمله موشکی و پهپادی به پایگاه هوایی یمن دست‌کم ۳۰ کشته به جا گذاشتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

بایدن به بنت: در صورت شکست دیپلماسی با ایران به گزینه‌های دیگر روی می‌آوریمرئیس‌جمهور آمریکا طی نشست خبری قبل از دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید تصریح کرد اگر دیپلماسی در مذاکرات هسته‌ای با ایران موفق نباشد، به گزینه‌های دیگر روی می‌آوریم. - خبرگزاری آناتولی

تیشه «حوزه هنری» به ریشه دختران علاقه‌مند به رشته نمایش