محمد خنیفر، کارگر شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شد

13/06/1398 09:12 ب.ظ

امام جمعه اهواز که برای نماز جماعت به میان کارگران شرکت هفت‌تپه رفته‌ بود تضمین کرده بود که کارگرانی که در این جلسه سخن می‌گویند،در امان هستند محمد_خنیفر چهارمین کارگری بود که در این جلسه سخن گفت و امروز بازداشت شد. خوزستان

روز گذشته ویدئویی از دیدار حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد، نماینده ولی فقیه استان خوزستان و امام جمعه اهواز منتشر شد که در آن وی دست یک کارگر شرکت هفت تپه را بوسیده بود.

امام جمعه اهواز که برای نماز جماعت به میان کارگران شرکت هفت تپه رفته‌ بود؛ پس از نماز در جلسه‌ای به مشکلات کارگران گوش داده بود. او تضمین کرده بود که کارگرانی که در این جلسه سخن می‌گویند؛ در امان هستند.

«محمد خنیفر» چهارمین کارگری بود که در این جلسه سخن گفت. وقتی خنیفر در سخنان خود به جمله «من هم اکنون از مزرعه آمدم» رسید؛ نماینده ولی فقیه استان خوزستان از جا بلند شده و بر دست وی بوسه زده و میگوید: «پیامبر بر دستان کارگر بوسه زده چرا ما نزنیم.»

با فاصله یک روز از دیدار امام جمعه جدید اهواز و نماینده ولی فقیه استان خوزستان با کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، خبرچهارشنبه ۲۳ مردادماه جاری، محمد خنیفر و 9 نفر از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه دربه اتهام سردادن شعار« کارگر هفت تپه‌ایم، گرسنه‌ایم گرسنه‌ایم» محاکمه شدند.

ادامه مطلب:
iranwire »

محمد اشرف غنی: طالبان به دستور حلقات خارجی غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهندمحمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 3 سپتامبر حمله مرگبار انتحاری توسط طالبان در شهر کابل

کمال جعفری یزدی، از امضاکنندگان درخواست استعفای خامنه‌ای، بازداشت شدکمال جعفری یزدی، از امضاکنندگان درخواست استعفای خامنه‌ای ، بازداشت شد بنا بر اطلاعات منتشر شده، در زمان بازداشت آقای جعفری یزدی، پانزده مامور اداره اطلاعات در محل حضور داشتند.

ایران هفت خدمه نفتکش بریتانیایی را آزاد می‌کندسخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است به دلایل بشردوستانه هفت نفر از بیست و سه خدمه تانکر نفتی بریتانیایی را آزاد می‌کند. خدمه استنا ایمپرو که از ملیت‌های مختلف هستند از ماه ژوئیه در بازداشت ایران بوده‌اند. پنج تن از هفت خدمه‌ای که قرار است ۵ هندی، یک نفر اهل لتونی و یک نفر شهروند روسیه است.

کوربین: اگر حزب کارگر دولت تشکیل دهد از طریق سازمان ملل برجام را احیا می‌کندجرمی کوربین در پارلمان بریتانیا از بوریس جانسون انتقاد کرد که در محکوم کردن اقدام یک جانبه ترامپ در خروج یک طرف از توافق هسته‌ای ایران که جامعه بین‌المللی آن را پذیرفته ناتوان بوده است. او همچنین از نخست وزیر بریتانیا پرسید ' 'آیا دولت از مقامات ایران خواهد خواست به دستگیری ناعادلانه نازنین زاغری رتکلیف خاتمه دهند'.

موسوی:‌ ایران ۷ نفر از خدمه نفتکش بریتانیایی توقیف‌شده را آزاد می‌کندعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، گفت تهران هفت نفر از خدمه نفتکش_بریتانیایی «استنا ایمپرو» که در خلیج فارس توقیف شده است را آزاد می‌کند. این در حالی است که مالک کشتی می‌گوید هنوز تایید رسمی آزادی این افراد را دریافت نکرده است.

عقب نشینی دولت محلی هنگ کنگ؛ لایحه جنجالی استرداد متهمان به چین پس گرفته شدعقب نشینی دولت محلی هنگ کنگ؛ لایحه جنجالی استرداد متهمان به چین پس گرفته شد جزئیات بیشتر🔽