محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین درگذشت

09/12/2020 03:11:00 ب.ظ

محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین درگذشت #العربية

العربية

محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین درگذشت العربية

منابع خبری ایران روز چهارشنبه 9 دسامبر از درگذشت «آیت‌الله محمد یزدی» رئیس شورای عالی جامعه مدرسین

محمد یزدی یکی از روحانیون پر نفوذ جمهورس اسلامی به شمار می‌رود او در سال 1310 هجری شمسی در اصفهان متولد شد.یزدی از شاگردان قدیمی آیت الله خمینی است و در زمان شاه بارها زندانی و تبعید شده بود یزدی پس از انقلاب سال 1979 مسئولیت‌های مختلفی از جمله امامت جمعه تهران، عضویت در فقهای شورای نگهبان، ریاست قوه قضاییه و همچنین پنج دوره نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و همچنین ریاست این مجلس را بر عهده داشت.

محمد یزدی در دوره‌های اول و دوم مجلس شورای اسلامی نماینده بود.از سوابق کاری او عضویت در هیئت رئیسه مجلس خبرگان و همچنین عضو یتش در شورای بازنگری قانون اساسی است.یزدی از سال1368 به مدت 10 سال رئیس قوه قضاییه ایران بود و سال‌ها به عنوان یکی از اعضای منصوب رهبر ایران در شورای نگهبان حضور داشت.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بدرک_واصل_شد تبریک به همه بازماندگان خانواده های جانباختگان راه آزادی، مجاهدان ومبارزان ایرانزمین ،حیف این جنایتکار خبیث هم محاکمه نشد . امید که ایران وهموطنانمون از شر تمامی این جانیان وغارتگران وفاسدان قرن خلاص شوند خامنه‌ای_جنایتکار محمد_يزدى_جنایتکار به درک واصل شد محمدیزدی از سال 68 تا 78 درقوه ی قضاییه بود.

محمد یزدی از سال 68 تا 78 درقوه ی قضاییه ایران بود

محمد یزدی، رئیس سابق قوه قضاییه درگذشتبله مرگ هست. نه فقط براي جوانان ما در كف خيابان بلكه براي قاتلان آنها در بالاي ايوان. يكي يكي نوبت تمامي اين قوم اصحاب كهفي ميرسد. اگر عمرشان اجازه نمي دهد در مقابل مردم جوابگو باشند بايد در مقابل بارگاه خداوندي جواب جنايات خود را بدهند. واي بر ايشان.

پیام تسلیت رییس مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت آیت‌الله مصباح یزدیمحمدباقر قالیباف در پیامی درگذشت آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی را تسلیت گفت. 😂 ایشالله قسمت تمام اعضای مجلس خبرگان هم بشه قسمت تمام ارکان نظام و دادگاهی همه خانواده هاشون

محمد تقی مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان ایران در ۸۵ سالگی درگذشتمحمد تقی مصباح یزدی از چند روز پیش به دلیل بیماری گوارشی در بیمارستان بستری شده بود. الان اروپاییا عزادار میشن عجب ماهی است از آذر تا بهمن، یا میکشند یا سقط میشند خداوندا روح ايشان را مثل نامشون مصباح هميشه نورانى قرار بده 🤲 إلهى آمين

محمد تقی مصباح یزدی درگذشتبه درک رفت،🥰🤣🤣✌❤ إلى جهنم وبئس المصير. 🌷🌷🌷 چه سال نيكويى است امسال. با خبرهاى خوب شروع شد. الحمد لله ... 😁👍🏻 نایاك خيلى عزادار ميشه! نه؟

آیت الله محمد یزدی درگذشتعضو سابق شورای نگهبان و رئیس سابق قوه قضائیه ایران امروز چهارشنبه در 89 سالگی فوت کرد. - خبرگزاری آناتولی به درک!

خبر دادند.استان وایر - محمد یزدی، رئیس سابق قوه قضاییه ایران و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درگذشت.به گزارش ایسنا، در پیام تسلیت رییس مجلس شورای اسلامی آمده است: بِسْمِ اللهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ «إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ» إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ ارتحال عالم ربانی، روحانی عالی‌قدر و مجتهد مهذب حضرت آیت الله شیخ محمدتقی مصباح یزدی موجب تاسف و تالم فراوان گردید.Aa محمد تقی مصباح یزدی، عضو مجلس خبرگان ایران روز جمعه در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

محمد یزدی یکی از روحانیون پر نفوذ جمهورس اسلامی به شمار می‌رود او در سال 1310 هجری شمسی در اصفهان متولد شد. یزدی از شاگردان قدیمی آیت الله خمینی است و در زمان شاه بارها زندانی و تبعید شده بود یزدی پس از انقلاب سال 1979 مسئولیت‌های مختلفی از جمله امامت جمعه تهران، عضویت در فقهای شورای نگهبان، ریاست قوه قضاییه و همچنین پنج دوره نمایندگی مجلس خبرگان رهبری و همچنین ریاست این مجلس را بر عهده داشت. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۱۱ آبان در حکمی «احمد خاتمی» را به عنوان جایگزین آقای یزدی در شورای نگهبان جمهوری اسلامی منصوب کرده بود. محمد یزدی در دوره‌های اول و دوم مجلس شورای اسلامی نماینده بود. ایشان با ایستادگی در مقابل هجمۀ شبهات نامنصفانۀ دشمنان در سراسر حیات پربرکت خویش، نقشی موثر در تبیین مبانی و اصول انقلاب اسلامی ایفا کردند و با برگزاری طرح ولایت، گامی بلند در جهت تحقق اهداف بیانیۀ گام دوم انقلاب اسلامی و تربیت نسل جدیدی از کارگزاران انقلابی برداشتند. از سوابق کاری او عضویت در هیئت رئیسه مجلس خبرگان و همچنین عضو یتش در شورای بازنگری قانون اساسی است. محمد یزدی سال ۱۳۶۸، پس از انتصاب خامنه‌‌ای به عنوان رهبر جمهوری اسلامی، رییس قوه قضاییه شد و ۱۰ سال در این سمت بود. یزدی از سال1368 به مدت 10 سال رئیس قوه قضاییه ایران بود و سال‌ها به عنوان یکی از اعضای منصوب رهبر ایران در شورای نگهبان حضور داشت. از محمد تقی مصباح یزدی به عنوان یکی از محافظه کارترین روحانیون ایران یاد می شد.

محمد یزدی علاوه بر عضویت در جامعه روحانیت مبارز تهران، دبیر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم بود. یزدی در دوره‌های مختلف در حمله به مراجع تقلید و روحانیون شیعه مخالف «روح‌الله خمینی» و علی خامنه‌‌ای از جمله «محمدکاظم شریعتمداری» و «حسینعلی منتظری» نقش داشته است. اینجانب ضمن تسلیت این ضایعه مولمه به پیشگاه حضرت بقیه الله اعظم ارواحنا له الفدا، مقام معظم رهبری، مردم شریف ایران، حوزه‌های معزز علمیه و روحانیت گران‌قدر، شاگردان و دوستداران به‌ویژه بیت محترم و فرزندان ارجمند، برای آن عالم ربانی علو درجات و مغفرت الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه الهی مسئلت می‌کنم. جامعه مدرسین حوزه علمیه یکی از تشکل‌های قدیمی حوزه علمیه قم است که در سال 1340 تشکیل شد و بسیاری از روحانیون شناخته شده عضو آن بودند. مخالفان جمهوری اسلامی در باره او می‌گویند محمد یزدی یکی از مبلغان خشونت علیه مخالفان جمهوری اسلامی به شمار می رود. او سابقه زندان و تبعید را نیز در سال‌های جوانی داشت. محمد یزدی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سال 1394 رای نیاورد. خامنه‌ای شکست یزدی و عدم حصول رای او را مایه خسارت مجلس خبرگان دانست.

در آن انتخابات علی اکبر هاشمی رفسنجانی بیشترین رای را آورد و آیت الله احمد جنتی در آخر لیست راه یافتگان به مجلس خبرگان قرار گرفت. .